Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek óta folyton a képembe...

Évek óta folyton a képembe vagdossák a szüleim az örökséget, hogy ők mennyit dolgoztak, semmit nem lehet velük megbeszélni, elegem volt, le akarok mondani az örökségemről, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

nemigazán tartom már velük a kapcsolatot, 10 éve költöztem el otthonról, most vagyok 35 éves..de néha ha találkozunk és meg kell beszélnünk valami családon belülit, folyton folyvást mindig oda lyukadunk ki, hogy majd mi kapjuk (ketten a tesómmal) az örökséget..és hogy ők mennyit dolgoztak..és hogy majd mindent mi kapunk.. teljesen úgy csinálnak, mintha mi ketten a testvéremmel nem dolgoztunk volna 16-17 éves korunktól kezdve..

de a lényeg az, h semmit, szó szerint semmit nem lehet velük megbeszélni..legutóbb például amiatt kaptunk össze, mert általábavéve nagyon sok telefonszámlát fizetnek, olyan 30-35 körüli összegeket, hát erre összeírtam nekik egy számukra kézenfekvő olcsó pakkot, amiben maximum 18-20 ezer forint lenne a számla..ja és van otthon náluk vagy 6 db SIM kártya.. de minek, semmi értelme..elmagyaráztam nekik, h már nem a 80as évekbe vagyunk, amikor 15 évet kellett várni egy trabantra..mert lemegy a boltba és 10 perc alatt a zsebébe van a SIM..szóval azokra a SIM kártyákra is fizetnek mint a katonatiszt értelmetlenül..nem tetszett nekik és hogy én mit képzelek magamról, h kioktatom őket stb.. és már emelte is a kezét fenyegetve, h megcsap..nagyon fáj, h semmit nem tudunk értelmesen felnőtt módjára megbeszélni..

apámnak nagyon hamar eljár a keze..ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy azt eltervezi és azonnal kiabálni kezd, ha módosítást szeretnénk eszközölni (értsd nem rosszat, hanem jót akarunk, pl hogy kevesebbet fizessenek, vagy több ideje legyen, vagy olcsóbb megoldást keresünk bármi meg ilyesmikre gondoljatok) még 30 éves korunk fölött is odacsap nekünk, ha otthon vagyunk, és ő ki is jelentette, h mi mindigis a gyerekeik leszünk akiknek oda fog csapni még akkor is, ha 60 évesek leszünk

apám azt se érti, h én gyárban dolgozok 70 km-re és ott is lakok és nem jöhetek el csakúgy onnan csak mert ő azt akarja, h rendelkezésre álljak mert ő éppen szerel valamit a mezőgazd gépein..azt is a fejemhez vágja, h mit képzelek én, h túlórázok és nem szaladok haza neki szerelni segíteni..aztán volt olyan, h haza ráncigált aztán 3 napig csak söröztek a szomszéddal de semmit nem csináltak, 3 napot elvett akkor is az életemből a semmire

úgyhogy nekem teljesen elegem van belőlük..az öröklés felhánytorgatásából, a bántalmazásokból, a pofonokból és úgy döntöttem, h önként meg akarok szabadulni a tehertől, lemondok az örökségről, és meg akarok szakítani velük minden kapcsolatot..elég volt a lelki terrorból amit a szüleimtől kapok gyerek koromtól kezdve..a testvérem is hasonlóan gondolkozik, és őt sem érdekli az öröklés, kijelentette, h a szüleinktől egy fillért se fogadna el, ő is minél előbb meg akarna szabadulni ezektől a gondoktól..mit tehetnénk?? hol kezdjük??


2018. jún. 5. 11:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Ne mondj le az örökségedről!
2018. jún. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Ameddig élnek, felesleges örökségről beszélni. Ő rendelkezhet a vagyonáról a tesód javára, de a köteles rész jár akkor is. Max én írnék egy lemondó nyilatkozatot, közjegyzőnél hitelesíttetném és a képébe vágnám. Aztán feléjük se néznék.
2018. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

kezd azzal, hogy megvéded magad, ha kezet emel rád, lekeversz neki egyet


aztán ha nem állítanak magukon, el kell küldeni őket a francba, 3s megszakítani a kapcsolatot

2018. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szüleim lennének én is megszakítanám a kapcsolatot velük. Az örökség részt sztem hanyagold, ne foglalkozz vele. Egyszerűen csak ne vedd fel a telefont, szakítsd meg velük a kapcsolatot.
2018. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Az örökségről nehogy lemondj!


Havi egyszer nézz rájuk, olyankor mosolyogj szépen és ne próbáld meg megváltoztatni őket(mivel mint leírtad úgysem menne), kerüld a konfliktust.

2018. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod, ha nekem felnptt koromban "odacsapna" valamelyik szülőm, lehet hogy rosszul járna, mert eltörném a kezét. Aztán csapkodhat vele. Hülye vagy te, hogy eltűröd? Vagy netán mazochista? Egyáltalán mi a francnak mész oda?
2018. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Látom, itt írják többen is, hogy puncsolj az örökségért. Miféle emberek vannak...na megyek is hányni, sziasztok.
2018. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ott, hogy ne szóljatok bele a dolgaikba, de ti se hagyjátok, hogy ugráltassanak titeket. Ha pl. hétvégén hívnak, hogy valamit segíteni kellene, akkor simán mondd, hogy bocs de ti pihentek, egy hónapban 1-2 alkalommal hétvégi ebédre átmentek, aztán ennyi.


Pl. nálunk mindkét oldalon paraszti gyökerűek a szülők (apám úgyis paraszti szemléletű, hogy egyetemi docens), generációk óta az volt náluk a szokás, hogy szabadidejükben saját telküket, szüleik, nagyszüleik kertjét, telkét művelték. Én és húgom akkor törtünk ki ebből, amikor 23-18 évesek voltunk. Sikerült megértetni velük, hogy a szőlőbirtokuk helyett vegyenek egy balatoni apartmant.

2018. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég nem állnék szóba ilyen emberekkel. Minek is? Csak mérgezik az életedet.
2018. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!