Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondham el otthon, ha...

Hogy mondham el otthon, ha nem sikerul a vizsga?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lesz zarovizsgam, es anyumek nem ertik meg, hogy miert nem keszulok. Az ok az, hogy szakitott velem a baratnom egy eve, azota elkezdtem inni, es depresszios vagyok, sot egyszer gyomormosason kotottem ki mindezt 24 evesen. Most meg nem tudok tanulni, pedig mindig is jol ment. A problemaimrol nem tudnak, kevesszer jarok haza Pestrol, es nem ertenek meg, ebven biztis vagyok.Mernoki szak, ugyhogy tuti nem engednek at ha nem tudom az anyagot. Probalok keszulni, de helyette iszom, a tanaraim is megjegyeztek mennyit romlott a teljesitmenyem 3 ev alatt. Mit tegyek?

2018. jún. 5. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

"Az a helyzet, hogy lesz zarovizsgam, es anyumek nem ertik meg, hogy miert nem keszulok."


"A problemaimrol nem tudnak, kevesszer jarok haza Pestrol, es nem ertenek meg, ebven biztis vagyok."


Ugye Te is érzed az ellentmondást? Meg sem próbálod elmondani otthon, és mégis azt várod, hogy értsék meg, mi a gondod. Ez így nem fog menni. Pia és depresszió ügyben irány a szakorvos, otthon kitálalni a helyzetről, lesz ami lesz, és menteni a menthetőt, hátha még elérheted, hogy átrugdossanak záróvizsgán. Ha meg nem, az különösen jó figyelmeztetőjelzés lesz számodra, hogy ez az életmód semmi jóra nem vezet.

2018. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Egy éve, az a régmúlt, azzal már nem lehet takarózni!

Kérj segítséget és lépj tovább!

Ja, tanulj!

(Mondom ezt úgy, hogy igen, engem is hagytak ott, és igen, nekem is sokáig tartott, míg továbbléptem - de ettől még pl. lediplomáztam és elvégeztem a napi feladataimat.)

2018. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj ha eljutottak a záró vizsgaig már az teljesítmény és biztos megvan benned a képesség h igenis megszereztek azt a diplomát.

Én másod évben (gyógytornász szak) kezdtem el inni mert tul stresszeltem az egészet és csak a pia tudott lenyugtatni. Na ennek az létra vége h a problémáim ugyanúgy megmaradtak ( főként a lustaság ész önbizalom hiany) a memoriam baj meg nagy részét leromboltam. Harmadévet kín szenvedéssel megcsináltam de a szakdoga félig meddig se lett kész. Úgy volt feladom az egészet semminek nem lattam értelmet , egyedül is voltam semmi támogatást nem éreztem.

Aztán egy nap vmi be villant , mi lenne ha megpróbálnám.. legalább meglenne az élmény h megpróbáltam . Megfogadtam h csak akkor iszom ha ünnepeltek vmit ezt sikerült is betartanom, helyette a finom kajakban kerestem az élvezetet és h ne hozzák el meg + endorfin forrás volt otthon videóra torna.

Az alammvizsga egy része sikerült de a szobelin hasaltam de megvolt az érzés h igen , képes voltam megpróbálni.

Fel évet utána kemény tanulással, sok-sok gyakorlással töltöttem, etetem h legalább már nem ott tartok mint 2 évvel előtte jött az önbizalom bár apró mértékben de folyamatosan és láss csodát meglett a diploma. Nekem, aki szinten az alkoholban kerestem a barátot. Csak rájöttem h kétszínű ez a barát, nem éri meg együtt maradni vele.

2018. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

13:01-es vagyok véletlen hamarabb elküldtem.. szóval csak annyit akartam ezzel h próba nélkül soha ne adj fel semmit es ha nem is sikerül akk próbáld meg újra es újra. Vagy ha nem látod értelmet, nem szereted akk vmi mással próbálkozz. Szeretnéd ezt a szakmát? Tudnál passzívalni fel évet h jobban koncentrálhass a felkészülésre?

Ha nehéz lejönni az alkoholról mindenképp kérj tanácsot ilyen fórumtól, szervezettől, nem éri meg ilyen fiatalon ilyen buta hibába bele csúszni!

2018. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

* létra= lett , * ne hozzák el= hízzak el

Bocsánat telóról vagyok

2018. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió és az alkoholizmus komoly nehézségek, amik mellett természetes, hogy nem tudsz és nem is akarsz tanulni. Kérj segítséget szakembertől mielőbb! Ugyanakkor érdemes lenne átgondolni, biztos-e, hogy nem kaphatsz otthonról semmiféle érzelmi támogatást vagy megértést, vagy csak te döntötted ezt el magadban. Én a helyedben megnyílnék nekik, és elmondanám a problémáimat.
2018. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat. Termeszetesen tudom milyen karos az alkohol, megis ebbe fojtom a depressziomat. Otthon csak annyit latnak, hogy romlanak a jegyeim, a szuleim nincsenek jo anyagi helyzetben, nem akarom ezzel is terhelni oket, kis falu, ott nem "divat" a mentalis betegseg, alapvetoen nem tul tamogatoak, ezert nem beszeltem errol veluk. De ha nem sikerul a diploma, biztosan meg rosszabbul lesznek. Persze tanulok, csak nagyon nagyon nehezen megy, alig maradt idom felkeszulni, es tul sok olyan anyag van, amit nem tanultam meg az utolso evemben. Beszeltem az egyetem diaksegitojevel, de sajnos hasznalhato tanacsot nem adott. Pszichologusra nincs penzem, pedig dolgozom. Diplomaval tobbet kereshetnek, akkor atvennenek allando pozicioba a gyakornoki helyemrol, ezt mondtak is, munkaban jobban sikerul tartanom magam mert csak delutan megyek be, de reggel mindig masnapos vagyok, nem tudom hogy szokjak le.
2018. jún. 5. 13:15
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
A nagyobb baj mégiscsak az, hogy fogalmuk nincs, hogy alkoholista lettél...
2018. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szántóvető ***** válasza:
53%
mondd meg nekik hogy alkesz meg depis lettél és elindultál lefelé a lejtőn.gyógykezelésre van szükséged ami el fog húzódni úgyhogy kérj tőlük segítséget.ha jól értem mindkét szülőre számíthatsz mert még része vagy az életüknek.
2018. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, de 24 évesen, azaz 6 éve nagykorúként nem tudod, hogyan beszélj a szüleiddel?


Honnan tudod, hogy depressziós vagy, ha nem voltál szakembernél?

2018. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!