Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondham el otthon, ha...

Hogy mondham el otthon, ha nem sikerul a vizsga?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lesz zarovizsgam, es anyumek nem ertik meg, hogy miert nem keszulok. Az ok az, hogy szakitott velem a baratnom egy eve, azota elkezdtem inni, es depresszios vagyok, sot egyszer gyomormosason kotottem ki mindezt 24 evesen. Most meg nem tudok tanulni, pedig mindig is jol ment. A problemaimrol nem tudnak, kevesszer jarok haza Pestrol, es nem ertenek meg, ebven biztis vagyok.Mernoki szak, ugyhogy tuti nem engednek at ha nem tudom az anyagot. Probalok keszulni, de helyette iszom, a tanaraim is megjegyeztek mennyit romlott a teljesitmenyem 3 ev alatt. Mit tegyek?

2018. jún. 5. 12:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Ameddig nem szeded össze magad addig nem lesz belőled senki. Ha el is mégy dolgozni és megismernek, látják milyen vagy, és lógni fogsz a munkából vagy ittasan mész be és lebuksz akkor csúnyán megjárod majd és előbb utóbb egy csöves leszel. Oké értem hogy szar dolog a szakítás de az élet megy tovább, és azért az egyetemi éveidet amivel az életed alapozod kár erre elpazarolni. Na meg a hozzá állásod is hogy cseszel tanulni, pedig igazán megpróbálhatnád ennek ellenére, ha már a szüleid ennyi pénzt fektettek bele te meg szarsz bele az egészbe mert elhagyott a szerelmed és szar az élet. Megértem hogy rossz minden, de ha depressziós vagy menj el pszichológushoz, ő majd fel ír neked gyógyszert és szépen leszoksz a piáról és minden rendben lesz! Ha meg így állsz depisen az élethez meg parázol hogy mondd el otthon azt hogy te egy szar vagy akkor magadra vesd mert ezt te saját magadnak köszönheted.
2018. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Krúdy Gyula válasza:
63%

Önsajnálat sok embernél erős... könnyebb elfogadni, hogy tönkremegy az életed mintsem tenni ellene. Mindig új-új dolgok miatt az üvegért nyúlni. Szakított a barátnőm, nem értenek meg a szüleim, nem kellek sehova, nem vagyok megbecsülve, egy csőd az életem. Mindenki igazságtalan veled ugye? Ez az egész rendszer másmilyennek kellene, hogy legyen. Hát nem. Egészen addig észre sem fogod venni azt, hogy mi lettél míg el nem kezdesz azon gondolkodni mit kellene neked máshogy csinálni. Az, hogy te mit kezdesz az életeddel szimplán döntés kérdése. Természetesen dönthetsz úgy, hogy sajnáltatod magad, és azon gondolkozol mennyire rossz helyzetbe vagy.


Javaslom legyenek céljaid az életben, és stabil elvárásaid önmagaddal szemben. Az ahol most vagy eléggé szánalmas, de onnan még fel is, le is lehet mozogni. Neked szurkolok.

2018. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudod hogyan szokjal le... dehát többen is írják h beszélj és kérj segítséget! Az már oké h rájöttél h ez nem jó neked de leszokáshoz és tanuláshoz is akarat és kitartás kell, nem csak picsogni h jaj mi lesz. Mindenki retteghetne a jövőtől h rossz lesz, csődbe mennek vagy akármi de ezen túl kell lépni és küzdeni, mert tudsz tenni azért h jó legyen.
2018. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%
ha nem lesz meg, dolgozol az alapszakoddal. MErt 24 évesen ez már nyilván mesterképzés...
2018. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Mit tegyél?


Fejezd be az ivást, és kezdj el tanulni.


Ha ez nem megy önállóan, akkor fordulj pszichiáterhez, segíteni fog.

2018. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pótvizsga nincs ősszel? Addig összeszedheted magad és készülni is tudsz nyáron. Esetleg fordulj pszichiáterhez hogy adjon gyógyszert.
2018. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!