Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor jöttetek rá, hogy a...

Ti mikor jöttetek rá, hogy a szüleiteknek csak saját maguk számítanak és te csak arra kellesz, hogy a maximalista céljaikat végrehajtsd?

Figyelt kérdés
Legyél kitűnő stb.
2018. jún. 25. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Én soha nem gondoltam ilyesmit. Teljesen természetes, hogy szülők azt szeretnék, hogy minél jobban tanuljon a gyerekük, mert akkor várhatóan sikeresebb lesz az életben is. (Nem biztos persze.)
2018. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Hülyeség!

"Individum vagy/Egyéniség"

Nem szüleid klónja,vagy gyerekkori álmaik beteljesitése az életed.

Miért légy kitünő/sportoló/táncos?!

HA te nem akarod!

Saját elvárásaidnak felelj meg NE másnak.

Ezt a szülőnek is el kell fogadnia.

2018. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem tudja elfogadni, csak az van, amit ők akarnak, az sosem számít, hogy TE mit szeretnél.
2018. jún. 25. 20:14
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Persze, nyilván ezért hajtanak, és nem azért, hogy több eséllyel indulj az életben... Kicsit talán messzebb látnak veled kapcsolatban, mint te magad, erre nem gondoltál?
2018. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
64%
Én mostanában, kb. 1-2 hónapja belefáradtam a tanulásba és szívbeteg is lettem ezért nem erőltetem már a kávé ivást és a tanulást. Mióta nem vettek fel az orvosira a szüleim nem is mutatkoznak velem, azt mondják szégyent hoztam a családra.
2018. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Mi nem jöttünk erre rá, mert ez nincs így - és mindenki jeles-kitűnő volt a családban. Csak úgy. Mert tanulni jó.
2018. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

A kérdezőnek kell tudnia.Neki mi a jó.

Ha autómosóként boldog,miért ne?!

Családom egyik ága,épitészmérnök-dinasztia,a "legkissebb diploma a tanár",

a mi águnk már a szakmunkás végzettséget és a kétkezi munká(s)t se veti meg.

Igen,gondolom a szülei és a rokonok elvárása magas,de jó ez igy önnek?

2018. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát ezért vernek, meg például harmadikban azért nem engedtek el évzáróra, mert négyesettem énekből.


Amúgy én is orvosira járok, de csak mert rám erőltették, mert lehet dicsekedni velem. Ha nem sikerül egy vizsga, akkor is megy, hogy "szégyent hozok rájuk".

2018. jún. 25. 20:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kétséges, hogy egyáltalán szereti-e a gyerekét az, aki egy bizonyos kor felett elvárásokat támaszt felé...
2018. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

"A szégyent hoz rájuk" -> bűntudatot akarnak önbe kelteni,hogy mit meg nem tettek önért.

De ez nem jó.

Önnek kell élni az életét és dönteni mihez kezd vele!

Ha nem akar orvos lenni? De például állatorvos?

Vagy informatikus?

Kitagadják?!

De komolyan.Gondolom nem.

És ön egyke...

2018. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!