Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem "engednek" ki...

A szüleim nem "engednek" ki külföldre tanulni! Hogyan tudnék leválni? 21/L

Figyelt kérdés
Technikailag önálló vagyok, diákmunkán vagyok, kollégiumban lakom, másik városban tanulok.
2018. júl. 12. 14:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz, szeretnél kimenni, de nem szeretnéd őket itthagyni, ez a kettő együtt nem megy. Amúgy most is más városban tanulsz, így sem vagy otthon.
2018. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Elintézed a külföldi szállást, munkát stb, veszel repjegyet, buszjegyet, és közlöd velük, hogy 2 hét múlva repülsz ki Amerikába, Belgiumba, Svédországba..., előreláthatólag 1 évig maradsz, de majd úgyis beszéltek, leveleztek.
2018. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 évesen mentem cserediáknak több évre,támogattak,eleve önnálóra neveltek,nem szociális ápolo magukhoz láncolt rab stb szerepre szültek maguknak.
2018. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Engem sem azért vállaltak, hogy legyen aki ápolja őket öregkorukra... az egy másik dolog, hogy apámnál megszólalt az időskor, anyámnál a kapuzárási pánik, apám azon pörög, hogy nem fogja megérni az unokáját, anyámnak meg leesett, hogyha én elmegyek, egyedül marad apámmal és ápolhat egy öregembert. Nem szép, hogy így fogalmazok, de kb. 5 évvel ezelőtt kezdett náluk kialakulni, és kb. 3 éve rágódnak rajta.
2018. júl. 12. 17:25
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de édesapád jelenleg halálos beteg? Mert ha nem, akkor nem értem a problémádat. Lehet hogy 80 vagy akár 90 évet is megér egészségben. Te pedig addigra már nem fogsz külföldre menni. Sőt, utána anyádat is neked kell majd szórakoztatni, tehát mindkettejük halála után esetleg....

Tulajdonképpen ha bármit is akarnál, most tedd meg. Menj egy-két évre, ha bármi van, még mindig hazajöhetsz. Ne menj túl messze, egy Ausztria, Németország ma már nem nagy távolság. Ha tényleg vágysz rá és elszalasztod, örökre őket meg a körülményeket fogod okolni miatta, pedig csak te voltál gyáva és tehetetlen.

2018. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem a te sarad h anyád most jott rá h vénembeerrel él.
2018. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
91%
Érzelmi zsarolással kötnek magukhoz, ugyanezzel fordítsd át őket. Sóhajtozás: más szülő támogatja a gyereke tanulását, karrierjét. Mennyivel több lehetőségem lehetne, ha... Rendben, tönkreteszem miattatok az életemet, ti akartátok... Ez minden vágyam, de látom, nem valósíthatom meg az álmaimat. És persze szomszédok, ismerősök előtt is lehet mondogatni: milyen jó lehetőségem lenne, csak egy-két év, de anyáék nem akarják, nem értik meg, hogy csak most van rá lehetőségem, csak így kaphatok jobb munkát, stb. Egyébként tényleg csak most van lehetőséged, mert ha már elhelyezkedtél, családod vagy stabil kapcsolatod van, biztos, hogy nem mehetsz ki egy-két évre és nem fogod tudni ezt a tudást máshol és máshogy elsajátítani, legalábbis nem ilyen mélységeiben.
2018. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
most menj ki,mert különben pár év mulva azon tépelődsz mekkora marha voltál hogy nem most mentél ki .
2018. júl. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Apukám 80 éves volt, amikor kimentünk külföldre 2 évre.

Az elején persze ők is kiakadtak, szomorkodtak, de vettek 2 repjegyet és meglátogattak.

2018. júl. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értelek... a saját életedet akarod élni, vagy a szüleidét? Mert ha az utóbbi, akkor maradj itthon....
2018. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!