Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha az apa nem...

Mi a teendő, ha az apa nem tud ottlenni a közjegyzőnél, amikor felhatalmazást írnak a szülők, hogy külföldre engednek más felnőttel?

Figyelt kérdés
Édesapám Franciaországban dolgozik jelengleg, így nem tud felhatalmazást írni semmiképp, és Montpellierben, Franciaország egyik legdélibb részén tartózkodik. Nem tudnátok valami megoldást, mi ilyenkor a teendő? Nagyon sürgős.

2013. júl. 26. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyu, én nem tudok arról, hogy közjegyző kéne az utazáshoz.

Nekem a gyerekek apja egy sima gépelt lapot adott az aláírással + 2 tanúval.


Még az iskolai beíratáshoz is ezt vittem.

Ki mondta ezt a közjegyzőt????

2013. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Romániában közjegyzőnél kell mindkét szülő jelentlétében felhatalmazást írni.
2013. júl. 26. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, akkor tárgytalan a privát levelem amit az előbb küldtem....
2013. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egy eszembe jutott: azért nem ti vagytok az egyetlen család, akik nem egymás közelében tartózkodnak. A román nagykövetségen nem tudnak erre megoldást adni? Pl. apa ott elmegy egy közjegyzőhöz nyilatkozni, anya pedig itt.... Két nyilatkozat lenne azonos tartalommal...
2013. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De követség nemcsak a fővárosban van? Montpellierben is lehet?
2013. júl. 26. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy telefonon kérdezzétek meg a követséget, hogy ha az apa ott délen keres egy közjegyzőt, úgy nyilatkozik és futárral/elsőbbségivel eljuttatja hozzátok, az anya is nyilatkozik egy közjegyzőnél, az megfelelő-e nekik.


Csak van valami megoldás erre, annyi román vendégmunkás van a nagyvilágban, kettészakított családok, nehezen hiszem, hogy mindig mindenki együtt meg tud jelenni....

2013. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Ez utóbbi eset azokat a kiskorúakat érinti, akiknek valamely szülője külföldön dolgozik – e szülők egyébként az illető ország közjegyzői előtt is hitelesíthetik nyilatkozataikat, amennyiben azt a román állam elismeri (például a hágai egyezményt aláíró országok esetében)."

2013. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!