Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha, , lehúzkodnak"?

Normális ha, , lehúzkodnak"?

Figyelt kérdés
Bármikor van egy kis zsebpénzem (szülinapomra /névnapomra álalában pénzt kapok és onnan van) akkor a szüleim úgy döntenek, hogyha van pénzem, akkor fizessek ki magamnak mindent, persze itt nem ruhákra gondolok mert azt egyértelmű, hogy én venném magamnak, hanem alap dolgokat. Pl.: megyünk valahova a buszpénzt saját magamnak kell kifizetni, színházba megyünk saját magamnak kell kifizetni... Hozzátenném iskolába járok még szóval nem kereső ember vagyok, mi lesz később ha az leszek? Nemtudok majd félre tenni a jővőmre mert akkor majd mégjobban lehúzkodnak?! Veletek is így van ez?

2018. júl. 15. 14:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is így volt.

Ha kaptam pénzt rokonoktól ünnepnapokon, akkor vagy az volt, hogy azonnal ruhát kellett belőle vennem, vagy pedig az, hogy ha összegyűlt egy kisebb összeg, azt anyám állandóan elvette, fogd be a pofád vagy az csak pár 1000 Ft volt címszó alatt. Egyébként ilyenkor még egy 50 Ft-os csokit se kaphattam, mert hogy van nekem pénzem...

2018. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy milyne alapon veszik el szülők az ünnepekre kapott pénzt. Ha könyvet vagy ruhát kapnál azt is elvennék? Ez ajándék, akármilyen személytelen, neked szánták, azért, hogy arra költsd, amire akarod. Én megmondanám a rokonoknak, hogy ne adjanak pénzt, mert azt elveszik, akár szülők előtt is, hadd égjenek, hogy rokonok pénzéből akarják eltartani a gyereket. Tőlem meg szokták kérdezni, hogy mit kérek, és csak akkor kapot pénzt, ha nincs ötletem.
2018. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!