Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó néhány szülőnek túl...

Miért jó néhány szülőnek túl szigorúnak lenni, utána meg mondják, hogy "más gyereke ilyen cserfes meg olyan, te miért nem vagy olyan"?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló, négyes jegy sem. Szófogadó, csendes, minden versenyen első.


Én is cserfea meg ilyen voltam, de akármit mondok, fogd be a szád, hülye vagy, ne beszélj.


Ahogy idősödök, egyre rosszabb. 14 éveseket elengednek 11-ig, én 18 évesen sehova se mehetek.


2018. júl. 22. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Forditva ülnek a lovon. 18 felett meg odamegy "gyerekem" ahova akar nem a foglyom és felnőtt.. A baj h sokan 18 20 30 40 évesen gyereknek tartják magukat a gyerek ovoda általános max, 18 ig kamasz onnantol fital felnőtt és felnőtt van..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2018. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez amúgy borzalom, de itt faluk én is ismerek ilyeneket...



Üvöltöznek, meg egy egyesért pofonokkal ébresztett, apám... Anyám megnézte reggel az e-naplóban, erre reggel 5-kor ott volt az ágyam mellett és ütött.

Mpst is helyi egyetemre adtam be a jelentkezésemet, szóval itt leszek még 4 évig... Nem volt más választásom.


De azok az esetek se elképzelhetetlen anyámnak az is baja, hogy festem a körmöm, megszabja mennyit ehetek...


Bármit szólok, foggd be a szádat, meg egy taknyos nem beszél utt.


De persze amit velem műveltek, arra nem emlékeznek, de én vagyok a hálátlan, mert néha fel mertem szólalni.


El sem tudom képzelni mi lett volna, ha nem kitűnő vagyok... De nem tudom létezik, olyan, aki sose kap ötösnél rosszabb jegyet, sose beteg stb., mindig 100 %-ig engedelmeskedik.


Ha nem akarok velük menni, mindig megkapom, hogy "szégyenlem őket".

2018. júl. 22. 13:38
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt is elismerem, hogy ebből k. rva nehéz kiszabadulni.


Mert van megtorlás (összever) , illetve egy 18 évesnek, frissen érettségi után, hogyan legyen annyi pénze, hogy saját életet kezdjen.


Hiába vagy úgymond jókislány, akkor is csak aláznak, szudnak, hidd el, hoyg egy senki vagy. Ők döntenek, mert mettehetik, hogy nem finanszírozzák a pesti egyetemet, "egyetemre meg menni kell".


Nekik amúgy az a jó, ha minél tovább otthon legyél, szemetesládának, de éreztessék minden nap, hogy "az én házam taknyos".


Lehet mondani, hogy eltúlzom, de nem. Abban is biztos vagyok, hogy pszichésen nem épek, mert ilyeneket nem csinál...


Régen, 14 évesen én is röhögtem apuci, anyuci kisfián, de aztán bekeményítettek nálunk is.


Szerintem egy élet nem elég erre, hogy feldolgozd.

Ha lehetne azt is megszabná, hogy mikor vegyek levegőt. Arról nem beszélve, hogy folyamatosan be akarta magyarázni, hogy nyugtatókat kéne szednem...


Erre tényleg nincs más, mint fokozatosan megszabadulni tőlük

2018. júl. 22. 13:53
 4/4 anonim válasza:
Szia, jól látod a helyzetet, ez nem is igazán kérdés. Amit tudok tanácsolni, hogy próbálj ösztöndíjat/diákmunkát szerezni és ahogy lehetőséged adódik elmenni koliba/albiba lakótársakkal. (szomorú hír, de egyetemen nem leszel kitönő, emiatt ne aggódj )
2018. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!