Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözzek el 16 évessen...

Hogyan költözzek el 16 évessen othonról?

Figyelt kérdés
kb 2 és fél éve kiköltöztünk Bécsbe,anyámma és apámma. Rá pár hónapra anyám vett nekem egy kutyát,de viszont azóta nagyon megromlott a kapcsolatunk(sohase volt annyira jó...) Mostanába anyám "egy pénzéhes kis p***nek" hív,azért,mert hallom/látom,hogy a szerbiai ismerősök milyen gépeket vesznek,nekem meg még gépem se volt az elmult 2 hónapig. Azóta még jobban elfajultak a helyzetek. Apám szíd engem,nemtudom miért?... Amikor anyám visít rám,apám meg csak hadja,de amikor én csak picit megemelem a hangom apám már rögtön szól,hogy fogjam már be????:( Meg gyakran szídnak,anyám,most megmondta,eladja a kutyát,mert nem 12-kor vittem le hanem 1-kor. Néha már az öngyilkosság is az eszembe juttot,de amikor mondom a szüleimnek hogy inkább meghalok mondják,még 1x ilyet mondasz felpofozunk... De eszükbe se jut megkérdezni hogy miért? Anyám amikor 1x komolyan beszélt velem,nemhagyott kimenni,és visszahúzott a szobába,és végig kellett halgatnom hogy ne legyek olyan mint a tesóm,persze sírva mondta. Ettől énis enyhén depressziós lettem...... Már nemtudom mit tegyek,de ugy érzem,hogy a szüleim vagy nemszeretnek, és azért tartanak el mert elkell tartaniuk vagy nemtudom. Milyen opcíók vannak? Már nem akarok itt lakni,nem érdekel hogy hova kerülök,de el akarok innen tünni? Mit tehetek? Hova költözhetek? (a németet beszélem,de nem túl jól)
2018. júl. 30. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

' Apám szíd engem,nemtudom miért?."


Amikor egyszer mindketten nyugodt hangulatban vagytok, kérdezd meg, hogy miért és figyelmesen hallgasd végig. Ugyanez anyáddal, aztán tudni fogod.


Valószínűleg 18 éves korodig náluk kell maradj, azért senkit nem veznek el a szüleitől, mert időnknt leszidnak. Utána esetelg kezdhetsz önálló életet.

2018. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

A magyar se beszéled túl jól...

Úgy költözz el, hogy keresel munkát, dolgozol, kiveszel egy lakást, dolgozol, és nem náluk picsogsz, hogy a barátaidnak mit vesznek meg, hanem megveszed magadnak.

2018. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

2-es megmondtad a tutit. Tényleg igazad van.

Csak olvasni kéne már megtanulni. 16 éves! Comprendo???

2018. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

#3: És? 16 évesen ingyen van a kenyér? Vagy szánalomból lakást tesznek a picsula alá?

Tiltott a diákmunka Bécsben?


16 évesen is oda megy, ahova akar, ha a szülei beleegyeznek. Lehet ballagni!

Ha a szüleinek van egy csepp esze, akkor hagyják menni.


18 évesen mi fog változni? Lesz pénze? Lesz munkàja? Perfekt nyelvtudása lesz? Nagy lófazst.

Legfeljebb legálisan lehet prosti, aztán ha ügyesen odatartja, akkor lesz pénz mindenre. Ennél többre úgyse lesz jó.

2018. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg nem kell egyből a kérdezőt leszólni. Olyan velem is volt hogy velem rendszeresen lehetett üvölteni, meg szidni, de ha én akartam volna kiállni magamért le voltam ugatva, meg szidva hogy mit képzelek. Hogy nevezheti az ember a gyerekét pénzéhes kis ....-nek? Most csak tegyük fel, hogy az (még ha nem is). Ki nevelte ilyenre hm? Nem ők, de. Akkor csitu van. Könnyű ám arra fogni hogy hülye a gyerek meg lázad, kamasz, kibírhatatlan, stb, de nem gondolnak bele a szülők hogy ők is hibásak lehetnek. Kedves kérdező, amit már előttem is említettek, nézz utána milyen diákmunka lehetőségek vannak. Meg mivel tanulsz, nem tudom mennyire van messze a lakhelyedtől, a kollégiummal is próbálkozhatnál. 1,5 évet úgy hogy dolgozol mellette még kihúzol otthon talán. Aztán menj albérletbe ahogy tudsz. Sajnos nekem is rossz a családi hátterem és megértelek.
2018. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

16 évest már nem nevel senki.

Leírta: azért hisztizik, mert a barátainak drágább dolgokat vesznek, mint neki. Ez nem a szülők, hanem haverok hatása. Ha a szülő nevelési célzattal eltiltja őket, akkor ki a bunkó? A szülő. Szóval ezt hagyjuk.

Szépen is néznénk ki, ha minden 16 éves tinipicha elszökdösne otthonról, mert nem kapott új számítógépet, nem ugathatja le az anyját, és le kell vinnie a saját kutyáját sétálni! És még ő depis!

2018. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Lehet nem kéne hisztiznicszámítógépért és telefonért, így máshogy állnának hozzád.
2018. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!