Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik bár megtehették volna, mégis 0 forinttal támogatták a gyereküket?

Figyelt kérdés

18 éves koromig egy forint zsebpénzt nem kaptam, pedig apám havi 400 ezret simán megkeresett. Alapvetően egy nagyon szorgalmas és kitartó srác képére emlékszem a gyerekkori önmagam személyében.

Habár a szüleim nagyon spórolósak, nem hinném, hogy ezt a nézetet korrekt dolog volt a saját gyerekükre ráerőltetni.

Az vésődött belém, hogy habár mindenből bőségesen, én még sem részesülök benne.

Hamar rájöttem, hogyha nem segítek a házimunkában, és rossz jegyeket hozok haza, akkor is ugyanannyit kapok, mintha mindenhez maximálisan odatenném magamat. Szóval csak olyan jegyek hoztam, hogy éppen ne bukjak meg.

Fater részéről csak az ígérgetéseket kaptam, amiből semmit sem tartott be, szóval duplán letörte a maradék motivációmat is.

Nem volt túl jó érzés, hogy a többiek szórják a pénzt az osztálykirándulásokon, okos telefonjuk van, nekem meg a nagy semmi. Sehová sem tudtam eljárni, mert pénz nélkül rengeteg dolgot nem lehet csinálni.


Szóval őket hibáztatom, hogy egy semmirekellő lettem, 24 éves koromra csak egy 2 éves okj képzést tudtam elvégezni. Azt is beismerem, hogy ezt azért befolyásolja az alapjellem is. Valahogy azt éreztem mindig, hogy én nem érdemlek meg különböző anyagi dolgokat. Amikor valami kis pár forintos szaré könyörögtem, és fater csak gunyorosan vigyorgott, arról már nem is beszélve, hogy az ő ígéretére muter egy jót röhögött (mondván, hogy úgysem tart be semmit sem), akkor teljesen lerombolódott az igazságos világba vetett hitem.


Nyilván más, ha egy szegény család nem tud megvenni javakat, ott azért a gyerek is hamar felfogja a helyzetet. Én viszont azt érzem, hogy nekik köszönhetően rengeteg dolog kimaradt a gyerekkoromból. A jelenért legfeljebb csak közvetett módon hibásak. Nem tudok érvényesülni, ez az igazság. Extrém sportot is űzök, de amikor kórházba kerültem a kedves muterom mindenki előtt lejáratott, hogy én hogyan merem azt gondolni, hogy én majd lenyomorodok, ő pedig majd élete végéig engem fog ápolni, mindezt 20-30 ember előtt. Pedig nem is annyira veszélyes, amit csinálok. Mégis még ebben is lekorlátoznak, nemhogy inkább büszkék lennének rám, hogy velük ellentétben én merek élni, legalább ebben a tekintetben.

Tanúja voltam, amikor egy kis srác elesett, és a faterja olyasmit mondott, hogy semmi baj, ezzel jár amit csinálsz. Ez azért nagyon rossz érzésekkel töltött. Én meg amikor porosan hazamentem fater rám förmedt "elestél???", miközben kint igénytelenkedett a haverjaival néhány olcsó sör társaságában.

Muternak bármit elmondtam, az első vitánál azt vágta a fejemhez, amit bizalmasan megosztottam vele. Ezt kamaszkoromban játszotta el sokszor, végül nagyra nyitott kerek szemekkel hüppögött, hogy én nem mondok el neki semmit sem.


Az is nagy probléma volt nekik, ha én netalántán reggeltől estig kint töltöttem az időmet valahol. Megkaptam, hogy ők "nem látnak engem". Minek is kéne látniuk? Nem azért vagyok. A többi gyerekükkel nagyon jól megértették egymást mindig. Letolták magukat a nappaliba, és beszélgettek mások életéről. Nemhogy inkább magukkal foglalkoztak volna.

Azt várták, hogy én illeszkedjek hozzájuk. Na meg a többség dönt, ezt akarják többen, ez a közös akarat, és ezekhez hasonló dumákkal szorítottak mindig háttérbe.


Az a baj, hogy nincs is hatalmas motivációm semmiféle karriert sem építeni, mert úgyis eleget fogok majd örökölni. A saját nyomorúságotokat legyetek szívesek külön kérdésbe kitárgyalni. Nem akarok olyanokat olvasni, hogy x-nek az apja alkoholista volt, és minden pénzt eltapsolt, mert teljesen hidegen hagy egy idegen ember szomorú története. Szóval ne a legalja dolgok képezzék a mércét, mert szerintem nem az a követendő. Az én főnököm sem örülne, ha tele lenne a munkám hibákkal, merthogy a kenyai éhezők még így sem tudták volna megcsinálni.


2018. aug. 6. 15:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Odáig lvastam, hogy a szülőket hibáztatod.

El kell választani a támogatást, és a zsebpénzt.

Nem kaptál ájfónt, ezért nem tanultál? Tömören nekem így jön át. Igazad van, egy semmirekellő vagy, de ez nem a szüleid hibája, hanem a tiéd.

2018. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Ahelyett, hogy mutogatnál fűre-fára-bokorra, mutasd meg te, hogy fel tudsz mutatni valamit. Egyedül.


Tudod számomra gyomorfortgató, ahogy a szüleidről kifelé kommunikálsz miközben élnek, és jössz az örökséggel.


Ha ilyen szar emberek, akkor miért gondolsz az örökségre?

Jah hogy az kell, ugye, akkor nem szar emberek?

Ne másra köpködj, hanem te tegyél le az asztalra.

2018. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

" teljesen hidegen hagy egy idegen ember szomorú története"

Na, micsoda véletlen, minket is, csak tudnám akkor minek írod ki ha tanácsot nem kérsz csak sír a szád.

Azért jó a szüleidet hibáztatni mert így nem kell beismerned hogy te magad rohansz tátott szájjal a f..zerdőbe mert valaki a szélén anno meglökött de már rég megállhattál volna. Minek is változtatnál ha rá lehet kenni az egészet a szülőkre aztán tartani a markod várva hogy feldobják a pacskert (megjegyzem 24 évesen én nem erre alapoznék, eltarthat vagy 40-50 évig is ha szerencsések)

2018. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

2.: "Tudod számomra gyomorfortgató, ahogy a szüleidről kifelé kommunikálsz miközben élnek, és jössz az örökséggel."


Gyomorforgató, lehet, de én így gondolom, és itt nyugodtan leírhatom a gondolataimat, nem lesz ebből senkinek sem semmi baja. Ne keverjük már össze a dolgokat a valósággal! Ez egy kicseszett oldal, ahol bárki leírhatja az álláspontját, nem pedig a közösségi oldalakon, vagy a haverok előtt beszélek a szüleimről!

2018. aug. 6. 16:00
 5/33 anonim ***** válasza:
67%
Ja, csal névtelen odlalon mered szidni őket? Nehogy kizárjanak az örökségből? Ritka egy féreg vagy.
2018. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

"Na, micsoda véletlen, minket is, csak tudnám akkor minek írod ki"


Csakhogy a kérdés alapján számítani lehet arra, hogy itt valaki sírni fog, és aki nem kíváncsi erre, az nyugodtan tovább mehet. Ellenben azzal, ha valaki kéretlenül bombázza a másikat a gyötrelmeivel.

Csupán ennyi a különbség.


Amúgy nem akartam ezzel jönni, de ti mit tettetek le az asztalra? Nem a rosszindulatú gáncsoskodásra vagyok kíváncsi, hanem tanácsokat kértem.

2018. aug. 6. 16:05
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

4 Adtak szakmát a szüleid a kezedbe? adtak. Ennyivel be is fejeződött az ő kihasználásuk.Eddig tartott a kötelességük.


Nosza rajta, tegyél le te az asztalra.

2018. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
A semmi ellen lázadsz, magadnak teszel keresztbe. Nincs semmi baj az OKJ-val, de ha mást akarsz, még tök fiatal vagy, simán csinálhatsz mást is. Rajtad múlik!
2018. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
Szóval röviden, minden rossz azért történik az életedben, mert gyerekkorodban nem kaptál zsebpénzt? Rám akkor valami irdatlan rossz jövő vár. És még azt mondják a nők komplikálnak mindent túl...
2018. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és ne gyűlölködj, az sose vezet jóra. Ülj le, gondolj végig mindent, múltat-jelent-jövőt és ha lecsillapodtál, jöhet a tiszta lap!
2018. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!