Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki segíteni kérlek?...

Valaki segíteni kérlek? Problémámat lejebb le irom

Figyelt kérdés

Nem régóta küldöldön élek, azóta nagyon depressziós lettem, nem szeretnek itt élni nem szeretem ezt a helyet de szüleim ide költöztek így értelem szeri én és is.. lényeg hogy elég depressziós vagyok illetve rengeteg öngyilkos hajlamos is van nem nagyon akarok ki lenni a házból, vágom magam, volt már öngyilkossági kiserletem, gyogyszerezek, és elég sokszor cigizek is illetve éheztetem magam. Tudom hogy ez nem normális, de szeretnek ennek véget verni de valahogy úgy hogy szüleimnek ne keljen magyarázkodni és ne tudjanak róla. Szeretnek újra normális ember lenni aki nem csak sír minden percben és pengét fog.. pszchiologuson is gondolkoztam de nem beszélek olyan jól angolul hogy itt tudnék beszélgetni az internetes pszchiologus pedig nekem nem annyira segitene mert már egyszer próbáltam.

Igazából probléma az lenne hogy én szeretnek meggyógyulni, nem szeretnek mindig sírni.. az a baj hogy ez egyre durvább ma ki mentem a boltba nagy nehezen és el sírtam magam csak úgy, hamarosan itt az iskola és tudom hogy milyen vagyok.. megint el sírnám magam.. és sokkal rosszabb lenne.. szüleimet már próbáltam meg győzni hogy menjünk vissza de nem nagyon sikerült.. azt pedig hogy ezeket csinálom azt nem mondhatom el mert szüleim le csesznének... ugyan ugx mint ahogx arra is rá jöttek hogy tesom vágja magát és olyan szidást kapott.. HA VALAKINEK VAN ÖTLETE AZT KÉREM SEGÍTSEN ÉS KÉRLEK TITEKET HOGY NE SZIDJATOK LE EZEK MIATT...



2018. aug. 22. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is voltam már mélyponton,tudom milyen érzés.Az jó jel,hogy volt elég bátorságod ezt kiírni ide.Azt ajánlom,hogy foglald el magad valamivel,tereld el a gondolataidat,nagyon ajánlom neked a sportot,nekem sokat segített.Ajánlom azt is,hogy ne tarts magadban mindent,nagyon jól tud jönni egy barát,aki ilyen esetben kiránt a nehéz helyzetből.Én speciel a barátok és a sport miatt vagyok újra boldog.Ami még segíteni tud,az a vallás,meg minden olyasmi dolog,ami megnyugtat.Tapasztald meg,hogy milyen király dolgok vannak ezen a planétán,tudasd magaddal és mondogasd,hogy nem éri meg itthagyni ezt a helyet,erősebb vagy te ennél.Nekem segített még Retroshock videója (a megszégyenítés kora),bár téged nem a szégyenérzet kergetett a depresszió fájdalmas ködébe,de ez a videó hasznodra lehet.Ha úgy érzed,az egyetlen megoldás a halál,tudd,hogy mindig van másik lehetőség,nem egy boldog és egészséges embert ismerek,aki a te helyzetedből mászott ki.Ha ezek nem segítenek nyugodtan jelölj be facebookon és viberen,nagyon szívesen beszélgetnék veled.Addig is jobbulást,és ne feledd,mindig van kiút!
2018. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja meg amúgy az aranyos kiskutyás/macskás videók mindig beválnak :D
2018. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Hülyeségek kitalálása helyett foglalkozhatnál pl. a magyar nyelvvel ;)
2018. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, honnan származol és hová költöztél, de az írásod alapján nem magyar anyanyelvű vagy. Olyan országba költöztetek, ahol az anyanyelvedet beszélik? Mert akkor csak simán járj el valamilyen közösségbe, szinte mindenhol van egy csomóféle ifjúsági csoport, hobbicsoport vagy ilyesmi. Vagy ha nem beszéled még az adott nyelvet, akkor Facebookon keress nemzetiségi csoportokat! Szinte minden nagyobb városban vannak külföldi közösségek. Pl. "Magyarok Angliában" és hasonló nevű csoportok.

Ja, és majd ha kezdődik az iskola, akkor biztosan szerzel új barátokat.

2018. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"szüleimet már próbáltam meg győzni hogy menjünk vissza de nem nagyon sikerült.. azt pedig hogy ezeket csinálom azt nem mondhatom el mert szüleim le csesznének... ugyan ugx mint ahogx arra is rá jöttek hogy tesom vágja magát és olyan szidást kapott"


Ha tudnák a szüleid, hogy nem csak az egyik gyerekük vagdossa magát, hanem mindkettő, talán végre észbe kapnának és hazahoznának mindkettőtöket, hogy egy pszichológus segíthessen életben maradnia az egész családnak. Mondd el nekik! És/vagy mondd el más felnőtt rokonnak is, akár ott él, akár Magyarországon. Tanárnak is elmondhatod, de inkább ne várd meg, hogy elkezdődjön a suli, hanem minél hamarabb kérj segítséget bárki olyan felnőttől, akiben megbízol (és aki személyesen ismer, nem csak a neten keresztül).

2018. aug. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyar vagyok, és Angliában lakom ahol angolul beszélnek amúgy meg beszélek magyarul csak a telefonom angolra am állítva szóval elég sok mindent el irok meg ilyenek.

Szüleim azt hiszem ki nyírnának ha meg tudnák miket csinálok...

Azoknak akik segítettek azoknak köszönöm❤️

2018. aug. 25. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Azóta javult a dolog?
2018. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Angliában rengeteg magyar él.
2018. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!