Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit csinálnátok,...

Szülők, ti mit csinálnátok, ha a 15 éves lányotok egy tetoválással és köldökpiercinggel jönne haza?

Figyelt kérdés
A piercing annyira nem is érdekel, a tetoválás annál inkább. Az biztos hogy nem szalonban csináltatta, feltételezem valamelyik ismerős lehetett, sunyiban. Nem mondja el, ki volt. Arra játszott, hogy ha már megcsináltatja, akkor én úgysem tudok már mit csinálni. Tényleg tanácstalan vagyok, megbeszéltük, hogy jól átgondolja, és majd 18 évesen csináltat amit akar, erre felvarrat magára egy sötét kacskaringót. Azt hittem ettől több esze van.
2018. aug. 31. 16:55
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
88%

Mégis mit lehetne csinálni, talán kiégetni belőle...

Tennék rá. Ha olyan hülye a gyerekem, hogy egy ocsmány firkálmánnyal akarja leélni az életét, azon úgyse lehet segíteni, hiába is mondanék bármit.

2018. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
97%

Hát most már nagyon nem tudsz semmit tenni azon kívül, hogy veszel neki bepanthent és azzal kenegeti.

Plusz mondjatok el pár imát, hogy adja Isten, hogy steril volt a tű, amivel az ismerős sunyiban felvarrta.

Nekem kamasz fiam van és apa vagyok, de ha megtudnám ki volt az aki csinálta neki, akkor biztosan elbeszélgetnék vele.

2018. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
80%
Én dühöngenék! Mivel előtte megbeszéltétek, hogy várjon 18 éves koráig, és semmibe vette a megállapodást, így én bekeményítenék. Elvinném a rendőrségre, és "ismeretlen" ellen feljelentést tennék, mert 15 éves lányt szülői engedély nélkül tetováltatott. A törvény bünteti. Majd közölném a lányommal, hogy most megyünk a lézerklinikára, eltüntetni a tetoválást. Mondom ezt úgy, hogy tetovált vagyok magam is.
2018. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
76%

Igen, leginkább a 4-essel értek egyet, rá kellene ijeszteni a gyerekre, meg arra is, aki ezt művelte vele!

Legközelebb meggondolja, hogy a szülői tilalom ellenére csinál-e még ilyen hülyeséget!

2018. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
64%

Koldok pc: ha nem tetszik, akkor ki tudja venni es beforr a helye. Ez szerintem meg nem durva, legalabbis nem annyira mint a tetovalas.

Tetovalas: na, ez mar azert tenyleg sok. Ha nem megfeleloen lettek fertotlenitve az eszkozok, es egy kis sunyi “szalonban” lett csinaltatva, akkor akar betegsegeket, fertozeseket, gyulladasokat is megszerezhetett ezzel.

Ha nem is gondolta at rendesen, hogy mit varr magara, akkor garantalhatom, hogy vissza fogja sirni, hogy nem hallgatott rad!

Ha ez tenyleg igy volt, akkor ez nagy makacssag volt a lanyod reszerol.


Szerintem legyen az eleg buntetesnek, hogy nem szolsz hozza egy ideig. En is ha nagy hulyeseget csinaltam meg anno’, akkor anyum csendkiralyt jatszott es folyton elerte, hogy lelkiismeretfurdalasom legyen. Legalabbis ez akkor hatasos, ha egyaltalan jo kapcsolatotok van. Majd par ev mulva, ami lehet 2 vagy 20, be fog noni a feje lagya es tudni fogja, hogy csak jot akartal neki.

Nem kell megbannia a tetovalast, hanem csak azt, hogy az engedelyed nelkul csinalta.

2018. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg, ha a lanyod mar tenyleg kihuzza a gyufat, akkor a negyes modszere jo lenne tenyleg. Szemtelenseg nagyon, amit csinalt, plane 15 evesen, ami nincs is annyira kozel a 18-hoz
2018. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
17%

1. nem tiltanám. Nekem is volt pont 15 évesen piercing köldökben, megcsinálták szalonban engedély nélkül. Pár éve meguntam, pici nyoma volt. Lézerrel a lyukat úgy megcsinálták, hogy semmi nem látszik, de semmi. Most lehet lesz újra.

2.a tetoválást sem tiltanám, az ő teste, inkább segítenék megkeresni egy igazán jó művészt.

2018. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
78%
A feljelentést megtenném én is. De a tetkót nem szedetnèm le, az elég büntetés lesz neki pár hónap múlva.
2018. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon semmit nem tudnék csinálni vele,szerencsére nálunk ilyen problémák nem voltak soha.Én mondjuk a piercinget sem nézném azért annyira jó szemmel..
2018. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
77%
18 éves kor alatt csak szülői engedéllyel lehet tetoválást csináltatni. Én biztosan nem hagynám annyiban a történteket, közölném vele, hogy ha nem mondja el, ki csinálta, feljelentést teszek ismeretlen tettes ellen. Ha elmondja, megyek komolyan elbeszélgetni az illetővel és annak hatására dönteném el, hogy lesz-e belőle komolyabb ügy. A lányommal pedig mennénk eltávolíttatni a tetoválást. A piercingnek sem örülnék, de azt hagynám.
2018. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!