Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzek haza vagy küldjek...

Költözzek haza vagy küldjek haza pénzt?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos diplomám van + szakfordítói mester. Budapesten találtam munkát SSC-ben + magántanítás + szakfordítás. Nem keresek rosszul, de otthon rosszul keresnék. Azonkívül leszbikus is vagyok. Viszont apám beteg és anyám nem győzi ápolni a munkája mellett, bár csak kegy éve van nyugdíjig.
2018. máj. 27. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy jön ide, hogy leszbikus vagy?
2018. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy kisebb városban élek az a "mindenért kipletykálnak"-féle. Egyrészt van párom, akit nem szívesen hagynék Pesten, másrészt nem akarom, hogy a szüleimet kitegyék pletykának. Nem az, hogy szégyellem, a szüleim ismerik, de most nincsenek olyan állapotban, hogy kitegyem őket pletykának.
2018. máj. 27. 13:08
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Értem. És anyukád mit mond, ő szeretné/szükségesnek találná, hogy hazaköltözz?
2018. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelmű lenne.

Nem költöznék haza, de ha megengedhetném magamnak és a kapcsolat is jó, akkor küldenék haza pénzt.

2018. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne költözz haza, felnőtt ember vagy, ideje volt, hogy önállósodj.
2018. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

5.

Itt most nem arról szól a történet, hogy ideje volt-e eljönnie otthonról vagy sem hanem arról, hogy otthon olyan a helyzet, hogy lehet, hogy szükség van a segítségére. Óriási különbség.

A te logikáddal nézve aki 45 éves de a szülei bajban vannak, az ne menjen haza mert 45 éves?

2018. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Evidens, hogy segítek, csak azt nem tudom, hogy anyagilag vagy azzal, hogy hazamegyek segíteni ápolni az apámat.


Pro:

- Egyedüli gyerek vagyok és anyám senki másra nem számíthat

- Az anyám nehezen bírja


Contra:

- Leszbikus vagyok és nem túl liberális közösségből származom

- Ha hazaköltznék, a barátnőmmel vége lenne/vagy ha jönne velem, akkor csak piszkálnák a szüleimet

- Otthon nem tudnék SSC-ben dolgozni, és és a bevételem feléért kéne dolgoznom.

2018. máj. 27. 13:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én a második opciót választanám, tehát küldenék nekik pénzt és esetleg próbálnék segíteni nekik abban, hogy valahogyan megoldják ezt a helyzetet...nem tudom, hogy milyen betegsége van apukádnak, milyen jellegű segítségre szorul stb., de adott esetben akár egy ápolót is lehetne fogadni mellé vagy el lehet gondolkodni a bentlakásos intézményi ápoláson, még ilyen “napközi” jellegű dolgok is vannak (tudom, hogy erre sokan fújjolnak stb., de egyes esetekben szerintem ez nem feltétlenül rossz választás... nálunk is mindenki dolgozik ezért nem lehetett megoldani, hogy valaki itthon maradjon a nagymamámmal és így legalább szakszerű ellátást is kapott).


Azért van egy felépített életed, amit gondolom nem szívesen hagynál ott. Oda köt a munkád, a párod és egyáltalán nem biztos, hogy ha hazamennél és utána megpróbálnád újrakezdeni, akkor ismét sikerülne pl. jó munkát találni stb. Valamint, ha hazaköltöznél, akkor kevesebb bevételre számíthatnál, amiből még kevésbé tudnád őket segíteni és akár még számodra is gondot okozhatna.

2018. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Megérdemlik-e vagy sem? Támogattak az egyetem alatt (persze ha volt rá keretük)?

Ha igen, akkor küldenék haza pénzt, ha nem akkor nem.


Semmi pénzért nem hagynám ott a jól fizető állásomat. Inkább fizetnék valakit, hogy lássa el az ősöket.

2018. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó és támogató szülők voltak.
2018. máj. 27. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!