Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire normális, ha egy...

Az mennyire normális, ha egy anya megüti vagy megtépi a lányát, csak azért, mert nem csinál úgy valamit? 16/L

Figyelt kérdés
Tegnap elfelejtettem kivinni a szemetet,amiért megütötte a mellemet.Valamint már kiskorom óta ha nem úgy csinálok valamit,akkor állandóan pofon vág vagy megtép...Szörnyen érzem magamat ilyenkor.Egy nagy rakás szarnak.Már 16 éves vagyok lassan és legapróbb hibákért,ha pl.elszakítottam a reluxa zsinorját megtépett,de úgy,hogy a földön húzott végig.Valaki?Tanács esetleg,olyan aki hasonló cipőben jár?
2018. szept. 18. 21:55
 1/10 anonim válasza:
45%
Nem normalis. Szolj az osztalyfonokdnek es o majd tudja mit kell tegyen. De a vegeredmeny az lesz, hogy elvesznek anyukadtol neveloszulokhoz tesznek vagy intezetbe. A masik lehetoseg hogy nem teszel semmit, csak turod hogy megalazzon meg par evig. Vagy ez vagy az intezet. Ha ugy erzed annyira rossz vele hhogy meg egy intezetben is jobb lenne vagy masik nevelo szuloknek, akkor szolj osztalyfonokodnek.
2018. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Ne haragudj de az otthoni szülő mint kisajtolt idegroncs naná h a családtagjaikon vezetik le...
2018. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
94%
Nem normális de sajnos elég gyakori. Az enyém is csinálta egészen addig amíg 13 évesen el nem kaptam a kezét és nem közöltem hogy oké, üssön meg de akkor visszaütök és egyikünk börtönbe megy. Onnantól kezdve "csak" szóban bántott.
2018. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Csaladsegitok,illetve gyermekvedelem. Ésszerű megoldás.
2018. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
85%
A családsegítőknél családterápiára számíts először,(anyádat kötelezik a pszichológus látogatására) és nem fognak egyből elvenni a szülőktől,főleg mert neked is van beleszólásod...ha van egy rendes családtag azzal is élhetsz ha minden kötél szakad és megbeszéled vele...már csak 2 éved van,addig pedig bármikor visszaüthetsz,mert az önvédelemhez jogod van..
2018. szept. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
....és NEM A TE HIBÁD...bármit is mondjon,vagy tegyen...
2018. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Én azt javaslom, hogy keress fel mielőbb egy pszichológust, hogy valakivel őszintén beszélhess erről és el tudd kezdeni feldolgozni. Nehéz lesz, de muszáj.

A bántalmazott fél mindig saját magát hibáztatja, így nagy az esély rá, hogy te is ezt teszed majd. :(

2018. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

Hatékony valóban ártatlan vagy, és egy mintagyerek, ennek ellenére bánt, akkor tényleg nem normális,és segítségre szorul.

De ha olyan gyerek vagy, aki folyton felesel, kimarad, iszik, akkor lehet hogy anyudnál elazakadt a cérna,beleibt a sok baromságba, és így vezeti le a feszkót.

Vagy nem tervezett gyerek vagy, ez is egy opció. Sok ilyen gyereket a szülők bántalmaznak.

2018. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát semennyire.
2018. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legkibírhatatlanabb átokfajzat lennél, akkor sem megengedhető, hogy rendszeresen (vagy akárhogy) bántalmazzanak.

Barátnőm (ma már felnőtt) hasonló okok miatt szökött meg, és kérte a rendőrt, aki összeszedte, hogy ne haza vigye, hanem az intézetbe. tudta, hogy van olyan, mert az anyja rendszerint azzal fenyegette, hogy oda küldi. Ő meg azt gondolta, ennél rosszabb ott se lehet...

Ne maradj ebben a légkörben!!! Keresd a helyi gyermekvédelmi szolgálatot, családsegítőt, iskolapszichológust, bármelyikük tud segíteni, hogyan tovább.

16 évesen ifjúsági otthonba kerülhetsz, ahonnan iskolába jársz, vagy kollégiumot intéznek neked éa a szüneteket töltöd az otthonban.

2018. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!