Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon ciki,...

Szerintetek nagyon ciki, hogyha a szuleitek 19 évesen nem engednek el bulizni?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz egy buli 25 km-re levo diszkoban es partyjarattal mennenk oda a haverommal.Elotte alapozunk es utana mennenk.

2018. okt. 3. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván aggódnak érted, szeretnek, nem akarják hogy egy rosszul sikerült este miatt bajod legyen. De 19 évesen elég nagy már az ember ahhoz, hogy vigyázzon magára. Cikinek nem mondanám,inkább annak tudható be, hogy gyerekként kezelnek. Ezt kellene velük megbeszélni szépen, és elmondani nekik, hogy felnőttél.
2018. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
"Elotte alapozunk es utana mennenk." Nem lehet hogy a szüleidnek ezzel van gondja?
2018. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

a 19 éves kor ön magában nem sokat jelent, ha egyébként még tanuló vagy, és Ők finanszíroznak elég sok mindent, nyilván értelmes dologra adnak lóvét, de az hogy inni menj nálatok úgy néz ki nem fér bele.

Erre tudok gondolni, mert nálam is csak cirkusz volt minden alkalommal, miután 16 évesen valahogy haza kerültem egy nyári italozás után, összetörve koszosan, zúzódásokkal, nyilván eleshettem. Emiatt rendült meg a bizalmuk bennem, apám szerint egyszer kétszer belefér az ilyen fiatalon, de anyu máshogy gondolta....

2018. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
19 Istenem 22 évesen elengednek majd ugyan.. 25 km,Mint ha ovis lennél.. 19 évsen Amerikába mentem tanulni..
2018. okt. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Hát elég gáz... Szerencsére a normális szülők nem tiltják meg a papíron felnőtt gyereknek, hogy hova megy. 18 évesen több ezer kilométerre utaztam Erasmussal. Nem kértem engedélyt, csak közöltem, hogy felvettek.
2018. okt. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Betöltötted a 18-at, jogilag felnőtt vagy. Szavazati joggal rendelkező, választható és választó állampolgár.

Eddig oké.

Ám még mindig a MamaHotel lakója vagy, amiből -korod szerint is- arra lehet következtetni, hogy önmagad eltartásáról gondoskodni még nem tudsz.

A MamaHotelben a Mama hozza az ott élés szabályait.

.

Megbeszélted-e otthon, hogy azt 'előtte alapozás', majd a buli után hogyan jutsz haza?

Eddigi viselkedésed ad-e alapot szüleid bizalmára?

.

Nem írod, mit csinálsz (tanulsz szüleid pénzén, vagy dolgozol?), mivel és mennyivel járulsz hozzá a család megélhetéséhez.

.

Ne is törődj szüleid tiltásával, menj nyugodtan bulizni nemtetszésük ellenére, ha azt akarod. Hiszen 'felnőtt' vagy, a bulizással nem sértesz törvényt.

Mindezek mellett vedd figyelembe, hogy szüleid is felnőttek. Azt tartanak el, akit akarnak és azzal élnek együtt, akivel akarnak.

Ha kiköveteled magadnak a jogot, hogy nemtetszésük/tiltásuk ellenére azt csinálhass, amit csak akarsz, meg KELL adnod nekik azt a jogot, hogy a buliból hazaérve cuccod az ajtó előtt a levélkével: "Ennyi volt, ezután azt csinálsz, amit akarsz, ott, ahol akarod, DE ITT NEM!"

.

Téged nem befolyásolhat akaratuk, ahogy őket sem a tied, hiszen mindnyájan felnőttek vagytok!

2018. okt. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Sokkal cikibb az, hogy 19 évesen még tőlük kérsz engedélyt. Meg az, hogy 19 éves korodra még mindig nem lehet megbízni benned ezek szerint.
2018. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%
Legközelebb mondd azt, hogy házibuliba mész osztálytársakkal, oda csak elengednek, nem kell elmondani hova mész azt kesz.
2018. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos az is egy lehetőség, hogy nem bíznak benned. 25 km nem nagy távolság ha az embernek van autója. Lehet azzal van a bajuk, hogy alapoztok a buli előtt és inni fogtok a buli közben is. Engem 18 évesen már elengedtek bulizni mert kialakult a kölcsönös bizalom köztem és a szüleim között, szerintem ez nálad nincs meg.
2018. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Alaphelyzet: Fel fogsz nőni, meg kell tanulniuk elfogadni a leválásodat. Anyagi, érzelmi, erkölcsi értelemben.


1. Bulizás - OKÉ: 19 évesen alapozol előtte, ergo a lehetőségeidhez mérten nem szórod a pénzt. Partijárattal mentek, ergo nem lesz ittas sofőr se oda, se vissza. A szüleid túlféltenek vagy nem akarnak elengedni.

2. Leválás elkezdése: Javaslom, hogy az egyetem/munka alatt költözz kollégiumba/bérlakásba, és a tanulmányok/munka révén vagy azokra hivatkozással kezd el a nemcsak hétközbeni, de majd(!) egyre gyakrabban a hétvégi távolmaradást is.

2018. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!