Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kicsi gyerek (ujszülött,2...

Két kicsi gyerek (ujszülött,2 éves) mellett nektek hogy van idötök fözni? Szégyen ha ebédet rendelek?

Figyelt kérdés
nincs segitségem, néha már alig birom. hétköznap ebédet rendelek magunknak, csak hétvégén ha férjem otthon van, akkor tudok megfözni.csak olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudom ellátni a feladatot. másnál is van igy?
2014. jan. 10. 13:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Nem szégyen, de ha a férjed hazaér a munkából 4-5 után akkor miért nem tudsz főzni ha szeretnél?
2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis szégyen, nyugodtan rendelj!

Csak az idősebb korosztálynak, anyós meg ilyeneknek ne híreszteld, mert általában ők lenézik azt, ha egy anya nem egész nap takarít és a tűzhely mellett áll!

2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 gabszem ***** válasza:
90%
mért lenne szégyen,? ne hallgass senkire! később majd jobban lesz időd főzni ha a kicsi is nagyobb lesz.
2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Mi az első 2 hónapban kaptuk az ebédet, anyukám főzte, utána kellett felvennem a fonalat. Én hétvégén főztem, meg hétközben 2x este, amikor a férjem itthon van. Mostanra beállt a rendszer, a kicsi is 1 éves múlt, így vagy este főzök 10 után, vagy - mivel sejtem, hogy mikor kelnek - reggel megfőzök 8ig, mire kelnek. De az elején nekem se volt se kedvem, se energiám hozzá, hogy főzzek. Ha ez nektek így megfelel, akkor nem mindegy?
2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

miért lenne szégyen? Ez a 21. század, manapság a nőknek más dolguk is van mint 18 éves koruktól háztartásbelinek lenni.

Az nem baj ha rendelsz, ha van rá kereted, csak olyan helyről rendelj ahol egészségesen főznek, kevés zsiradékkal, cukorral és sóval. Sajnos, ha nem magatokra főzöl, nem tudhatod, milyen szemetet eszel meg. Én ez az egymiatt inkább mindig szakítok rá időt. De ha megszületik a babám, lehet hogy én is kevesebb időt fordítok majd erre.

Esetleg csináld azt, hogy hétvégén főzz több félét és adagokban fagyaszd le. Tegyél el üvegben lecsót, lekvárokat, savanyúságot - azzal is sok pénzt és káros anyagot megspórolsz a szervezetednek ha ezeket megcsinálod.

2014. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Ne viccelj dehogy szégyen. Van aki egy mellett is rendel és? Attól még nem leszel rosszabb. Én a helyedben ha megtehetném anyagilag tuti rendelnék a főzési időt meg pihenésre fordítanám vagy másra.
2014. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy szégyen. Én egy gyerek mellett is hordtam az ebédet amíg kicsi volt. Most 19 hónapos, hordanám most is, de sajnos bezárt a hely, ahonnan hoztuk.
2014. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
3 hetes és ugyan csak 2 éves mellett én főzök :) Már csak az anyagiak miatt! Szívesen rendelnék, de sokat tudok spórolni, igaz energiát és időt nem :) Annyiból szeretek mondjuk főzni, hogy azon kívül hogy, szoptatok, pelenkázok és etetek meg ennek a változataia napi programom :))) számomra ez már élmény, hogy ezt is csinálhatom :)
2014. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem szégyen.

Nekem muszáj volt megoldanom, mert allergiás a gyerekem, a rendelt cuccban meg ki tudja, mi van.

Viszont a pici egy hónapos koráig mi is kaptuk anyóstól, naponta a kilincsre akasztotta (szó szerint, tehát nem kellett találkoznom senkivel)

Utána meg már ment azért.

Nekem nyugis volt a nagy, mellett is lehetett csinálni ezt azt, meg be is vontam, amibe lehetett.

És persze egyszerű gyors ételeket készítettem.

Meg én szülés előtt mindig tele raktam a fagyasztót, így volt mit kiengedni is.

2014. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! megbizható helyröl probálok rendelni. vannak pedig nagymamák, 5-10 percre laknak. az egyik az nem megbizható( nem kommetálom)a másik anyós inkább a másik fiát segiti, ahol már 10-13 évesek a gyerekek. szörnyü, hogy vannak is megnem is. egyedül nehéz, azt hittem csak én vagyok "gyenge"pici gyerekek mellett nincs idöm mindenre. a fözéssel való idöt másra szánom, vagy kicsit sétálunk, vagy a gyerekekkel foglalkozom.
2014. jan. 10. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!