Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a gyámügy ilyen...

Mit tehet a gyámügy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, apám 14 évesen mondta azt h a mamám vagy kitesz, vagy bentlakásos suli. Mama kitette miattam az albérlőt, így nála lakok 2és fél éve. Apámmal nagyon rossz a viszonyom, utánam semmit sem fizet, az öcsémet fizeti csak, aki az anyjával lakik. Én az anyámat nem ismerem.

Többször mondtam, hogy ha nem fizet semmit, vagy vissza mer vitetni akkor gyámügyre megyek. Tudnak valamit tenni ha megteszem? Elmondanám,hogy alkoholista, az egész családot ellenem uszította stb

Lelkileg nagyon roncs vagyok, sulival terelem el a figyelmem. Hálás lennék a válaszokért! Válaszolok minden plusz kérdésre.



2018. okt. 8. 22:38
 1/7 Gabóca Kabóca ***** válasza:
97%
Sajnálom a helyzetedet.Tanulj csak az a legjobb amit tehetsz.17 évesen azt hiszem nem tud visszavitetni(tájékozódj a jogszabályokról mert annyira nem tudom).Mamád egészséges?Segits neki amiben tudsz,nyáron diákmeló.Hamarosan érettségi aztán szakma...saját lábra állhatsz és tojhatsz apád fejére.De tanulj!Én nem tanultam aztán most iszom a levét...Szakma+jogsi és előtted az élet.Röpke 2 év aztán önálló ember lehetsz.Gyámügyben nem bizom de megpróbálkozhatsz hátha segitenek.
2018. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár kérdés azért akadna.

1. 14,5 éves korod óta a nagymamáddal élsz. Ez a költözés hivatalos úton gyámügy segítségével jött létre, vagy csak simán odaköltöztél minden engedély nélkül?

Ha hivatalos úton költöztél el apádtól, akkor már 2,5 évvel ezelőtt a nagymamád a bíróság segítségével kérhetett volna gyerektartást, kérhette volna a családi pótlékot is. Apádnak meg amit a bíró kiszabott volna összeget, fizetnie kellett volna.

Ha viszont csak úgy átköltöztél mert apáddal nem voltál jóban, de ez nem lett letisztázva hivatalos formában, akkor apádnak nem kell semmit fizetnie a törvény szerint (erkölcsileg igen, hiszen más nevel téged) Apád így bármikor szólhat akár a gyámügynek, akár a rendőrségnek is, hogy hozzon haza téged, és neked bizony menni kell. Mert hivatalosan apád a gyámod, ő tartozik felelősséggel érted.

Persze te is panaszt tehetsz, kérheted a hivatalos elhelyezésedet, de addig apáddal kell maradnod, míg a végső döntés meg nem születik. De mire meglesz a végső döntés, addigra te betöltöd a 18 évedet. Onnantól kezdve szabad felnőtt ember vagy a törvény szerint, és oda költözöl ahová, és akihez akarsz.

2018. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
2: Pontosan.
2018. okt. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: orvosira készülök. Most -nyáron is dolgoztam az egyetem miatt.


#2: nem volt róla hivatalos papir és nem azért költöztem el,mivel én akartam. Miért akartam volna 14 évesen otthagyni apámat ha már anyám nincs? Alig keres stb. Mamám legelejétől kezdve nem akart semmit se hivatalosan kerni. Mert hogy az ügyvéd is pénz stb.

2018. okt. 9. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Vissza vitethet mert nem hivatalosan laksz ott,fizetni sem köteles jogilag. Próbáld meg meghúzni magad(ne állj le vele veszekedni stb) amég 18 leszel utána már nem fenyegethet ilyenekkel.
2018. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem volt hivatalos a költözésed, akkor apád 18 éves korodig bármikor küldheti rád a rendőröket, hogy hazavigyenek. Fizetni sem kell az apádnak semmit, hiszen semmi nem lett kiszabva neki. Korábban is írtam, hogy erkölcsileg fizethetne ha akarna, de követelőzni nem lehet.
2018. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj el a hivatalba mindenképp, ott elmondják, mit lehet tenni.

Nem hiszem, hogy minden kommentelő tudja naprakészen a gyámügyi jogot és minden mást.

2019. jan. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!