Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért várják el a...

A szülők miért várják el a gyerekeiktől, hogy megfeleljenek nekik?

Figyelt kérdés
Rengetegszer látom, hogy felnőtt, saját egzisztenciával rendelkező emberek is folyamatosan próbálják úgy élni az életüket, hogy az a szüleiknek megfeleljen. Én is külön élek már, de a szüleim életfelfogásának szöges ellentéte vagyok. Ebből nálunk soha nem volt gond, ők elfogadták és tiszteletben tartjuk egymás véleményét.

2018. okt. 9. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekek is elvárják ugyanezt a szüleiktől. (az elvált anyám ne pasizzon, hogy öltözködik, miért így főz, ne itt dohányozzon, engedjen el ide-oda, adjon több zsebpénzt, hadd alhassak a fiúmnál 14 évesen stb.) Mindenki mindenkitől elvárja, hogy meg akarjon neki felelni, milyen álomvilágban élsz te.
2018. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az az álomvilág, hogy mindenki elvárja, hogy megfeleljenek az elvárásaiknak. Elsősorban saját magunk elvárásainak kéne megfelelni, és nem másokénak. Nem a szülő éli a gyereke életét és fordítva sem. Ahogyan a szülő is jogtalanul várja el a közel 25 éves fiától, hogy ne legyen barátnője, úgy a 25 éves fiútól is jogtalan, ha az elvált anyját akarja megakadályozni az ismerkedésben.
2018. okt. 9. 11:05
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Azért mert nyugodtak akarnak lenni főleg nyugdíjas koruk előtt hogy a gyerekük megáll a saját lábán és a kevés nyugdíjukból ne kelljen majd őket támogatni ha saját családjuk, gyerekük lesz.

Nekem ezt anno apám megmondta hogy ő nem várja hogy diplomás ember legyek havi 500 ezerért dolgozzak irodában. Ő csak annyit vár el hogy ha már felnevelt kitaníttatott akkor legyek annyira saját lábamon felnőtt koromra hogy neki ne kelljen segítenie, ne legyek rákényszerülve az ő segítségére. Ettől független amiben tud segít nekem, mondjuk 90% ban tanácsot szoktam kérni részben a szakmámban, részben egyéb dolgokban. Anyagi problémáim szerencsére nincsenek, igaz ezért jócskán tennem kellett, 20-25 éves korom abból állt hogy dolgoztam orrvérzésig gyakorlatilag, voltak terveim, pénz kellett mint minden máshoz, külföldön voltam, nem is jártam haza csak karácsonyra, meg nyáron 2 hétre.

2018. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
9%
Egy gyerek felnevelése hatalmas anyagi áldozattal jár. Sok-sok milliót bele kell ölni, amit a gyerek soha nem fog tudni igazán meghálálni a szüleinek, így szerintem nem nagy elvárás az, hogy úgy éld az életed, ahogyan a szülők elvárnák. Majd, ha neked is lesz gyereked, akkor tőle is ugyanezt elvárhatod. Szép dolog, ha magadnak meg tudsz felelni, de elsősorban mindig másoknak kell megfelelned, legyen az család, munkahely, lakóközösség, vagy bármi más.
2018. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek általában sokkal többet vár el a szülőtől, mint a szülő a gyerektől. A szülő átlagos esetben azt nézi, hogy a gyereknek mi a jó, az hogy juthatna elorebb, magát inkább a háttérbe szorítja. A gyerek ezzel szemben csak azt nezi, hogy neki jó legyen. Pláne, ha már nagykorú. Onnantól jön a "xarok a véleményedre, nagykorú vagyok, azt csinálok amit akarok" erősítve a mama hotel 1000% kihasználásával, mondván "egy gyerek nem csak 18 évig gyerek" és a szinten nagyon trendi "nem én akartam megszületni" okossaggal .
2018. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az elvárás nem rossz dolog, az én szüleim soha nem másztak bele az életemben de mindig voltak elvárásaik, amik segítettek előrelendíteni az életemet.

Hadd mondjak egy példát: elvárták iskolában, hogy jól tanuljak nem azt, hogy kitünő legyek de azt hogy jól tanuljak.

Aztán elvárták, hogy tanuljak tovább mert ezt látták a legjobbnak nekem.

Késöbb elvárták, hogy ha már elkezdtem az egyetemet fejezzem is be.

És ha nekik nem lettek volna elvárásaik nem tudom ma hol tartanék, lehet, hogy ugyanitt de lehet, hogy felnőtt fejjel kellene ujra elkezdenem tanulni, vagy akkor sem kezdeneém el és vagy lenne olyan szerencsém, hogy jó állásom lenne, vagy lezüllőttem volna.

Felnőttként azt is elmondhatom, hogy nincsenek már ennyire konkrét elvárásaik velem szemben (legalábbis biztos nem hangoztatják ha titkon van is) de igen még mindig jól esik ha azt mondják, hogy büszkék rám.

Ettől még nem érzem, hogy függenék tőlük, mindössze jó a kapcsolatunk és a legjobbat akarják nekem.

2018. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
50%
Nem a saját példám miatt kérdeztem, mert mint fentebb írtam nem mindig vagyunk egy nézőponton bizonyos dolgokban, de elfogadjuk egymás véleményét. Mamahotelben sem lakok már. Viszont van egy nagyon jó barátom, akire az anyukája nagyon rátelepszik. Ő is külön él, és dolgozik, de folyamatosan azt hangoztatja neki, hogy ő nem ezt a munkát álmodta meg a számára, és nem tartja tiszteletben az elvárásait.
2018. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki elvár valamit. A szülő mit várjon? Hogy a szomszéd Mari néni értékrendjéhez igazodjon a gyereke vagy a saját családjához??? Szerintem egyértelmű. Persze nem biztos, hogy jó. De nyilván mindenki a sajt életfelfogását tartja jónak. Ha nem így lenne, akkor változtatna rajta.
2018. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy egyes elvárások jogosak, de személy szerint undorítónak tartom, ha egy szülő belekényszeríti a gyerekét egy boldogtalan életbe, vagy felhánytorgatja neki azt az ádoldozatot, amit mellesleg önként vállalt azzal, hogy a világra hozta. Viszont teljes joggal elvárható egy embertől, legyen az gyerek, szülő, férj, feleség, barát, akárki, hogy mondjuk harminc éves fejjel ne más nyakán éljen, hogy viszonyuljon a másikhoz egy embernek kijáró tisztelettel, vagy hogy ne legyen egy utolsó szemét állat. Egyébiránt meg mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.
2018. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

"felnőtt, saját egzisztenciával rendelkező emberek is folyamatosan próbálják úgy élni az életüket, hogy az a szüleiknek megfeleljen."

Nos, itt van az eb elhantolva és teszi értelmetlenné kérdésed.

Magyarázatod szerint nem is a szülőknek vannak elvárásaik, hanem a gyereknek van megfelelési kényszere.

.

Mi a kérdés? Miért várnak el a szülők bármit is, amikor a gyerek önként tesz valamit?

2018. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!