Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális hogy a szüleim a...

Az normális hogy a szüleim a tesómmal többet foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk,hétvégente hazajárunk és mindig segítünk itthon mert elvárják meg alapból is.De mikor tesóm pl megcsinál valamit és látják anyáék h én közbe csak ultem vagy csak nem vagyok ott vele, egybol szolnak hogy menjek én is és csináljak valamit.De mikor meg épp mondjuk elpakolok ebéd után vagy hasonlók és mindenki felmegy pihizni akkor az nem baj ,hogy én egyedül csinálom meg..Néha úgy érzem mintha versenyeznem kéne tesómmal ,hogy ki csinál meg több mindent.Ami még vicces,hogy gyerekkorunk óta ugyanaz az ágyunk van és a barátommal évek óta nyomorgunk rajta és amikor rájönnek hogy talán venni kellene(megtehetjuk és eddig is megtehettuk volna mert jol állunk)akkor csak az jut eszukbe hogy a tesómnak vegyenek Karácsonyra abba nem gondolnak bele,hogy ez nekem talán rosszul esik..Egyszeruen nem értem hogy miért van ez.
2018. okt. 27. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem normális eset.

1. Vegyél magadnak ágyat, nem drága 40.000-ért egész jót lehet kapni.


2. Nem kell hazamenni hétvégente.

2018. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

"Az normális hogy a szüleim a tesómmal többet foglalkoznak?

Egyetemisták vagyunk..."


Jaj, ne röhögtess már! Mikorra tervezed, hogy felnősz végre?

2018. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És az azt jelenti,hogy hogy a családnak ilyennen kell lennie egymással?

Már ne is haragudj de attól hogy valaki felnő még elég fontos szerepet játszik a család,lehet h neked nem de a normális embereknek igen.

2018. okt. 27. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Választhatsz:

- ugyanolyan szoros kapcsolat a családdal, mint eddig, annak tudatában, hogy olyanok, amilyenek

- a kapcsolat lazítása, hogy ne golyózz be tőlük.

Bármelyiket is választod, a saját, felnőttként, szabadon meghozott döntésed lesz (eddig is az volt, hogy továbbra is otthon laksz még mindig), úgyhogy nincs miért panaszkodnod.

2018. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A másodiknak nincs teljesen igaza szerintem.

Persze, felnőtt egyetemista vagy, de akkor kezeljenek is úgy. Gondolom, ha a testvérednek segítség kell a pakolásban, téged ugrasztanak, mert még csak egy gyerek vagy, akit ők tartanak el, de ha új ágy kell, máris felnőttél és vedd meg magadnak, ha szükséged van rá. Ez nagyon szemét és önző hozzáállás a szüleidtől.

Beszélj a testvéreddel. Feltétlenül szüksége van az új ágyra? Nem menne bele egy cserébe? Feltételezem, hogy már elég felnőttes ő is egyetemista létére és ha összebeszéltek, talán a segítségedre lehet, hogy a szüleid lássák, hogy ugyanannyit dolgoztok és segítitek egymást.

Végső megoldásként én kevesebbet járnék haza. Helyette mennék a páromhoz. Ha ez nem tetszik nekik, közölném, hogy ott kényelmesebben elférünk az ágyán é egyébként is, ott az ő szülei nem lehordanak, ha elmosogatok, hanem megköszönik.

2018. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!