Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Újra az anyámmal élek, nehezen...

Újra az anyámmal élek, nehezen viselem a hirtelen korlátozást, szabályozást. Mit tudnék tenni, hogy kicsit lazítson?

Figyelt kérdés

Kényszerhelyzet, nem így tervezte egyikünk sem. Én 13 évesen költöztem el tőlük apukámhoz, mert nagyon nem jöttem ki az új férjével, neki az volt a tanácsa, hogy ne figyeljek arra, amikkel piszkál a férje. Ilyen környezetben én nem akartam élni, ezért apához költöztem.Ő teljesen anya ellentéte.

Nem úgy kezelt, mint egy gyereket, nem akart korlátozni, szabályozni. Voltak szabályok, de amiket ő sem csinált meg, vagy amit nem szeretett, azt tőlem sem várta el. Amíg otthon laktam, nagyon jól kijöttünk egymással, nem voltak viták, veszekedések, engedett mindent és megbíztunk egymásban. 18 éves korom óta egyedül élek, a 4 év alatt eléggé hozzászoktam ehhez. Viszont most ugye itt van anya, és bevallom, nehéz.


Hogy folyamatosan bejön a szobámba, hogy mit csinálok, mit olvasok, mit nézek, miért nem mutatom meg a laptopomat. Vagy pl. bejön a tudtom nélkül, összepakol, átpakolja a sminkcuccaimat... Ez a másik háklim. Minőségi, high-end cuccokat használok, nagyon vigyázom rájuk. Mondtam, hogyha szeretné, megmutatom neki, melyik mire való, stb. De nem, őt ez nem érdekli. Erre látom, hogy a sminkfixálóm úgy fogy mostanában, mintha a csapba önteném, és kérdeztem, hogy nem-e használta. Erre kiderült, hogy de, csak éppen nem fixálóként, hanem azt fújta az arcára alvás előtt, mert azt hitte, ez arra van. Az előszoba szekrényen van 3 db parfümöm, mindig indulás előtt fújok magamra. Ő is használja, és nem 2-3 fújásra, hanem körbefújja az arcát, haját, aztán a ruháját is, így jó, hogy hamar elfogy az egész. Ha megyek valahová (pl. vacsorázni, moziba, bulizni), akkor hallgatom, hogy minek megyek már megint, alig vagyok itthon, minek költöm ilyenekre a pénzt, meg hogy töltsem le a filmet, ugyanolyan jó... Úgy viselkedik, mintha még mindig 13-14 éves lennék. És igen, néha már nem kedvesen szólok vissza, mikor este szeretnék egyedül pihenni, de ő bejön, pakol, nem hagy békén, faggat.


Apa nem csinálta ezt, meghagyta nekem a saját teremet. 14-15 éves koromban is kopogott, mielőtt bejött a szobámba, hiába az ő háza volt. Sosem volt hiszti amiatt, ha mentem valahová, annyit kért, hogy késő este inkább taxizzak és ha máshol alszok, írjak neki egy üzenetet.


2018. nov. 20. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
ha egyszer valami nem mukodott, akkor miert lep meg hogy masodjara se mukodik? Annyit tudsz tenni hogy igyekszel afele surgosen hogy ez a helyzet megszunjon. Marpedig o a sajat lakasabol nem fog elkoltozni, szoval...
2018. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A lakás az enyém, ő a vendég.
2018. nov. 20. 15:57
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem jöttök ki jól minek fogadtad be egyáltalán?... Mehetett volna máshova is


Megérdemled ha ennyi eszed van

2018. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mivel a férjével elválnak, a ház pedig a pasié. A nagyszüleim vidéken élnek, hozzájuk nem költözhetett be, amíg nem talál magának egy normális lakást.
2018. nov. 20. 15:59
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben igen egyszerű a dolog, mondd meg neki, hogy ha nem hajlandó tiszteletben tartani a saját magaddal kapcsolatos döntéseidet, lehet keresni albérletet.


Nem kell bántani, el lehet ezt szépen, kulturált hangnemben is mondani. Egy intelligens felnőtt megérteni szerintem.

2018. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a szobádat nem lehet zárni? Bár ez csak tüneti kezelés, de több a semminél.
2018. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Határozottan, de higgadtan mondd el neki, hogy ez bizony a te lakásod, a te cuccaid, a te szabályaid. Ő a vendég vagy alkalmazkodik, vagy költözik. Nyilván ne egyből vágd, de adj neki ultimátumot, hogyha pl 2 hét múlva nulla javulás, akkor további 2 hét múlva költözzön.
2018. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

Szegenykem!

Kitartast

2018. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Zárnám az ajtót, és ahogy ő vegzál, én is vegzálnám: hány hirdetést olvasott ma? Mennyire jelentkezett? Mikor megy lakást nézni?

Ha ráfekszik, a jelenlegi lakáspiacon néhány hét alatt lehet lakást találni, csak ahhoz tényleg foglalkozni kell vele, azonnal lecsapni a jónak tűnő hirdetésekre. Tudom, én is végigcsináltam nemrég.


És hidd el, ezt a fajta vegzálást hamar meg fogja unni. Már nem vagy gyerek, és ebben a helyzetben - tetszik neki vagy sem - megfordult a tekintélyhelyzet, mert te fogadtad be őt. Semmit nem kell lenyelned.

2018. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
84%
Mondd meg neki érthetően, egyenesen, határozottan: Felnőtt ember vagy! Éled a magad életét, jogod van hozzá, ahogyan a saját döbtéseidhez is. Mondd meg neki, hogyha elveszi ezt a jogodat, akkor harcolni fogsz, és ha nem megy szép szóval, bekeményítesz! Add meg neki a lehetőséget, hogy hallgasson a józan észre, mondd el neki, mi az, amit rosszul tesz és azt is, hogyan tegyen, hogy jó legyen! És ha ez nem hat, tégy komolyabb lépéseket! Ő a vendég, éreztesd vele! Kezdj el neki más lakasokat mutogatni, zárd el a holmijaidat, ha bemegy a szobádba, hagyd csak faképnél, vonulj másik helyiségbe, ne beszélj vele sokat, kerüld a kapcsolatteremtést! Ha látod a megbánás jeleit megint beszélgetsz vele a bajról, ha nem javul, mondd meg hogy nem tudod a végtelenségig tolerálni a viselkedését, többszöri kérésed hatástalan volt, ott az ajtó, mehet! Ne csak visszaszólj neki, mint egy gyerek! Állj meg, nézz a szemébe, felnőtt emberként mondf meg kerek-perec mi a gond! Ha felnőttesebbnek lát téged, az rádöbbentheti néhány dologra!
2018. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!