Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rátok jönnek hátulról...

Ha rátok jönnek hátulról amikor egy kamion sort előztök, és még villognak is rátok, akkor ti is akár túllépitek pályán a sebesség korlátozást? Én sajnos igen, pedig 8 éve vezetek, de ösztönös.

Figyelt kérdés
volt többször is, hogy a külső sávban feltorlódtak a kamionok és én elkezdtem kielőzni őket. Nem sokkal, a megengedett maximális 110-es sebesség mellett, megjelent mögöttem egy BMW ami kb 200-al ment... nem tetszett neki hogy nem sorolok be a kamiobnok közé amíg ő elmenne, ezért rámdudált, villogott és mutogatott is. Én ilyen helyzetben sajnos gyorsítok, pedig tudom hogy nem kéne, és sajnos bezsebelem a büntetést is.... ti mit csináltok ilyen helyzetben? Érdekes, 8 éve vezetek de nem tudtam rájönni hogy kezeljem még ezeket az embereket. évi kb 25000 kilómétert vezetek, nem vagyok kezdő, de sajnos ez még mindig nem megy nekem.
2018. okt. 28. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%

Én is, de amúgy le*arom ki siet, ki nem, de rossz a tudat, hogy ott hajt valaki a seggembe, ezért felgyorsulok, amíg át nem tudok sorolni. Amúgy nem tudom, honnan jött ez az idióta rohadt bunkó szokás, simán előfordulhat, hogy útihiba vagy vad miatt befékezel és máris ott a baj.

További kedvencem még, kongott este az autópálya az ürességtől, véletlen random a belső sávban maradtam, néztem ki a fejemből. Erre az idióta Porsche-s dudal, villog, mutogat, minthogy 2 mp alatt kielőzzön. Sajna parasztok mindenhol vannak.

Én 1 éve vezetek.

2018. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
En ha 130 al elozok es nem tudok besorolni akkor se gyorsitok vár egy kicsit a lelkem... Persze dirwkt nem szivatok senkit ha tudok bemegyek, de senki kedvéért sem fogok szaguldozni
2018. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5%

Saját érdekedben nem kéne olyan helyzeteknek eleget tenni, amiről nem tudod megítélni hogy az biztonságot-e, mindenki annyival játszik amennyit a saját élete ér ezzel nehéz manapság egyetérteni, de ha valaki nem foglalkozik a körülötte lévőkkel, akkor ne a szabályosan haladó okozza már a balesetet.


Voltak problémáim az évek alatt, cigánnyal és magyarral is, ugyanúgy elküldtem a k***a anyjába az illetőt, a gyereke jelenlétében, ha motorral voltam, az idióta próbált provokálni a fos dízellel, csak nem tudom mit akart volna 185 lóerő ellen, a lámpánál mondtam neki hogy ha nem akart egy tükörrel kevesebbet akkor visszavesz innentől, ez egy motoros gyűlölő idióta lehetett.

Tudom hogy az ilyen viselkedés engem is minősít, és nem vagyok különb ezeknél, de azzal is tisztában vagyok hogy a szép hangnem csak olaj a tűzre.

2018. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én felőlem dudálhatnak, villoghatnak, kiabálhatnak, akkor sem fogok besorolni két kamion közé, főleg ha már én is többel megyek mint a megadott sebesség. Én ilyenkor jót nevetek, és képes vagyok a megengedett sebességgel menni akár úgy, hogy kicsit leveszem a lábam a gázról. De nem fogok gyorsítani, és szabálysértést elkövetni, mert van egy idióta aki 200-al akar menni.
2018. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem gyorsítok a megengedett sebesség fölé. Inkább kiállok két kamion közé, amíg elmegy az idiótája. Általában van annyi hely, hogy kiférjek, és elengedjem. Ha nincs, akkor meg vár az első adandó alkalomig, amíg ki tudok húzódni.
2018. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én max. 150-ig felgyorsítok autópályán ilyen esetben, de annál a sebességnél eddig nem is villogtak le, megvárták, míg félrehúzódom. Viszont nem is szoktam indokolatlanul a belsőben menni, azonnal megyek a külsőbe az első opciónál.
2018. okt. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is felgyorsítok GPS szerint 150-ig, aztán az első adandó alkalomnál visszatérek a külsőbe. 150 alatt nem fényképez a traffi és az autóm is simán bírja még. Ha továbbra is villog a türelmetlen barom, akkor szépen visszalassítok 130-ra.
2018. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2018. okt. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán, talán évente kétszer megyek autópályán az ősrégi swiftemmel. Gyorsabb, mint egy kamion, de azért a 130-nak már nem feltétlen örül. Mindig a külső sávban megyek, de kamiont nyilván előzök. Rám eddig egyszer villogott egy BMW-s (sose előzök, ha látom, hogy van valaki a belső sávban, látótávolságban), ő is tuti ment 200-zal (hiszen előzés előtt nem láttam, hogy jön) , én meg pont a kamion felénél voltam és villogott. Nem tudom mit várt, hogy belemegyek a kamionba? Válaszul éjszakai módra kapcsoltam a tükröt, így nem zavart a villogás, illetve hirtelen első és hátsó szélvédőt kellett mosom. Ha akarnék se tudnék gyorsabban menni, ezért járok ritkán pályán.
2018. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Legutóbb pont ugyanezt csinálták velünk. De egyszer Oszkár teleocsin keresztül is utaztam valakivel, aki végig 160-180 között ment és mindenkit tolt le az útról, dudált, villogott.


A legnagyobb baj, hogy elég egy kisebb fékezés, úthiba akármi miatt, rögtön ott a másik autó, rosszabb esetben még be is tolják egymást a kamion elé-alá.

2018. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!