Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene finoman a...

Hogyan kellene finoman a lányom értésére adni, hogy dühkezelésre van szüksége?

Figyelt kérdés

Kamasz kora óta lobbanékony típus, mindig is nehezen kezelte az indulatait. Ha nagyon dühbe gurul hajlamos törni-zúzni a lakásban.


De ami miatt nagyon aggódom érte az utóbbi időkben, az hogy pár hónapja nagyon összeveszett a húgával és elkezdte puszta kézzel ütni a szekrényt. Tegnap este pedig,vastagon kisminkelve jött haza, de a smink alatt is látszott egy nagy sötét folt a homlokán. Kérdezgettem hogy mi történt,mire ingerülten kifakadt, hogy audit volt náluk és a beosztottjai "leégették"(nem tudom ez mit takar)ezért beleverte a fejét az asztalába...Amikor lemosta a sminket egy tenyérnyi, feketés kék zúzódás van a homlokán ami a közepén lilás,elég mélynek látszik, szóval elég komoly sérülés és mèg ellátni sem hagyta, orvoshoz nem megy. Félek hogy komolyabb baja lesz, vagy később okoz magának magyobb kárt,de nem hallgat rám, nem tudom mit tehetnék az èrdekèben.


38 éves, felnőtt nő egyébként,tudom, hogy nem kell belszólnom a dolgaiba, de az anyja vagyok, segìteni akarok neki, úgyhogy ilyen jellegű válaszok helyett gyakorlati tanácsokat írjatok inkább.



2018. nov. 24. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Ezt úgy 25 éve kellett volna kezelni!

Most már elég nehéz, és valószínűleg pszihiátriai kezelés szükséges.

Sok sikert hozzá, sajna a legtöbb helyen leszedálják és hagyják nyáladzani.

2018. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 TR75 ***** válasza:
71%

Először azt kellene kideríteni, hogy minek a része ez a dolog. Van más furcsasa/visszatetsző/szokatlan dolog, amit csinálni szokott, vagy ami jellemző a viselkedésére vagy/és a személyiségére?

Pszichológushoz kellene elmennie (vagy pszichiáterhez), hogy teszteket kitöltve és beszélgetve feltérképezhessék, mi a probléma oka.

2018. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

"38 éves, felnőtt nő "


Bocs, de egy ilyen idegbeteg főnöknónek nem csoda, hogy alkalomadtán törlesztenek a szerencsétlen beosztottjai, akiknek amúgy folyamatosan megkeserítheti az életét.

2018. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nincs más furcsasa szokása, alapvetően összeszedett, ettől eltekintve jó természetű és intelligens, tàvol áll a nyáladzástól.
2018. nov. 24. 11:12
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

a beosztottjai "leégették"(nem tudom ez mit takar)ezért beleverte a fejét az asztalába..

Aha. Napikamu.

2018. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Kamaszkorában amikor észrevettétek a dühkitörési gondjai vannak, vittétek orvoshoz, kezeltétek a gondját? Mert 38 évesen nagyon elkéstetek vele. Felnőtt ember nem lehet kényszeríteni, hogy orvoshoz menjen. Csak beszélni lehet vele, és megkérni, hogy kezeltesse magát, mert egyszer rossz vége lesz. A gond az, hogy egy nap emberére akad, és lehet olyan emberrel kezd majd dühöngeni, aki nem hagyja magát, és csúnyán helyre teszi. Idegen szemében nem betegnek számít, hanem egy elkényeztetett vadbaromnak aki azt hiszi bármit megtehet másokkal. Ezért érdemes lenne rábeszélni, hogy lássa be gondjai vannak, és menjen orvoshoz.

Én is imádom a gyerekeimet, de egy biztos. Ha 38 évesen az én házamban verné meg a testvérét vagy törne- zúzna, bizony páros lábbal rúgnám ki az otthonomból. Közölném, hogy addig nem jöhet amíg nem kezelteti magát.

2018. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Ahhoz, hogy a haematoma fekete legyen, idő kell... Mesélj még...
2018. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a dühkitörésének ugyanaz az oka, mint annak, hogy 38 évesen az anyjáéknál lakik ( jól értelmeztem? ), másokon élősködik, nincs senkije, stb.. szerintem rajta màr nem nagyon lehet segíteni, értelmes ember magàtól megy el pszichológushoz.
2018. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem nálunk lakik,férjnél van, van egy 6 éves fia is. Tegnap este én voltam náluk.
2018. nov. 24. 13:06
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

38 éves korában te már nem tudsz rá hatni. Ha ő maga érzi, hogy kezelni kell, akkor még nem késő.

Kérdező! Amit te hibáztál, az az, hogy kamaszkorban túlléptetek ezen. Akkor kellett volna finoman a tudtára adni, nem most. Értem én, hogy az anyja vagy, de te már semmit nem tehetsz, max. elbeszélgetsz vele - finoman. Hátha ráébred, hogy gondok vannak nála. Sorold fel a törés-zúzást, kérdezd meg, miért nem tudja kordában tartani az indulatait, észrevette-e, hogy ez a viselkedés nem normális. Igazság szerint nagy okosságot nem lehet írni, mit tegyél, mert elkéstél.

2018. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!