Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Értékrend a gyerekeknél...

Értékrend a gyerekeknél hogyan és kb. hány éves korban alakul ki?

Figyelt kérdés

Elvált vagyok két gyermekkel.

Nagyon nagy különbség van anya és apa keresete között.

Én nem tudok mindenhol beülni étterembe meg sűrűn fizetős programokat kifizetni,apa viszont igen.Nem is ez a gond,mert örülök ,hogy apa sokmindent megad és sok helyre eljutnak vele.A gondom az,hogy mikor velfm vannak ;az amit én tudok adni az kevés.Beszéltem erről velük(6;12)

de az aktuális program helyszínén mindíg összeszorul a gyomrom és elkeseredek,mert azt gondolják mindent meg kell hogy kapjanak.Ha nem,akkor van ,hogy jön a durca.

Bevallom nehezen viselem az ilyen helyzeteket.Ti hogy csináljátok?

Van valaki hasonló helyzetben?


2018. dec. 2. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Ennek nem nagyon van koze az ertekrendhez. Gyerekek, minden akarnak.
2018. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Nevelni kell őket. Ha apa nem partner benne, akkor neked kell beszélgetned velük a pénzről, szegénységről, nélkülözésről, munkáról, fizetésről stb.

Ha nem is tudják miért van valakinek több vagy kevesebb akkor nem fogják értékelni, csak azt látják ő ad, te meg nem.

Mesekönyv, mesefilm ilyen témában esetleg.

2018. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy nincs egységes nevelés, ez pedig így nehéz. De ha megérteted velük, hogy a pénz nem fán terem és meghatározott mennyiség van belőle egy hónapra, előbb utóbb megértik. Vegyél nekik egy gazdálkodj okosant. Abból jól megtanulhatják az alapokat.


Azt simán mondhatod nekik hogy apu meg tudja venni, mert ő jobban keres, kérjék tőle. Én például a gyerekemnek olyan élményeket próbálok adni ami olcsón is többet ér az éttermezésnél: túrázni megyünk (idén nyáron már a kempingezést is kipróbáljuk) a természettudományi múzeumba, vadasparkba, hajózni a dunán a bkv hajóval, segíteni is voltunk már kutyamenhelyen és közösen járunk edzeni. (A 8 éves lányom a minap végignézhette ahogy anya boxkesztyűben bunyózik egy nagy darab pasival, szerintem ez nem volt mindennapi élmény neki :-) De ha van művelődési ház a közelben, egy rakat programra tudod őket vinni, bábszínházba, kézműveskedni stb. Mehettek éjszakai túrázni, íjászkodni, várakat nézni, piknikezni és akkor lehet frizbizni vagy focizni. Ha játszol és időt töltesz velük, valami olyasmit adsz nekik, ami életük végégig elkíséri őket. Hidd el, előbb utóbb meg fogják tanulni, hogy van értékesebb a tárgyi dolgoknál, de ehhez az kell, hogy ezt az értéket meg is kapják.

2018. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!