Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért alakul ki az ADHD...

Miért alakul ki az ADHD gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Lehetnek súlyos traumák az okai?

2015. júl. 28. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

már magzatkorban is okozhatja vitaminhiány!

asszem főleg az omega 3 fontos és főleg fiúmagzatoknak

2015. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*de úgy rémlik a jódhiány is oka lehet

régebben csak terheskoromban olvastam erről

2015. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magzatkorban is érhetik traumák...például ha az anyuka sokszor feszült családi problémák miatt, vagy mert el akarja vetetni a gyereket. Ezt is hallottam és logikusnak tartom....szeritnetek?
2015. júl. 28. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Na igen, azt jó lenne tudni. Sajnos még semmi megbízható adat nincs, amiből biztosra állíthatnának bármit a kutatók. Ebben nagy eltérések vannak a szakemberek nézetei között.

A súlyos trauma elősegítheti a már meglévő állapot erősödését, de nem attól alakul ki, az már ott van. A környezet szerepe fontos, de nem egyeduralkodó.

2015. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem trauma, ha lelki, az nagyon az utolsók között szerepelhet, ADHD okaként


ismerek pánikbeteg anyát, egészséges, angyali gyermeke lett, peig terhesség alatt végig idegeskedett

2015. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem jelenti azt, hogy minden esetben, de oka lehet, szerintem.
2015. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam róla, hogy terheskori traumák hiperérzékennyé tehetik a babát.A mennyiben a családi körülmények később sem nyugodtak,abból lesz az adhd. De már az is elég, hogy pl. az anyuka feszültebb. Egy ilyen stresszben született baba mellett meg szinte képtelenség nyugodt anyának lenni.

Sajnos nálunk ez van, végig stresszeltek, hogy fogyatékos lesz a baba, nagyon sokat sírtam. Gondolkodtunk az abortuszon is. Szerencsére nem lett beteg.

Viszont kaptam is egy idegbeteg kisbabát. Napi 3-4 órát aludtam,egész nap sírt,éjszaka is. Hozzá jött még az is, hogy a lányom 1,5 éves volt,amikor a fiam megszületett.

Pedig tervezett baba volt mind a kettő,de idegbeteg voltam. A férjem napi 12 órát dolgozott, nagymamák nem voltak. Szóval állítólag ettől, ha ezt tudtam volna, akkor jól benyugtatózom magam.

2015. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!