Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok,...

Szülők! Ti mit szólnátok, hogy ha a gyereketek rendszeresen füvezne?

Figyelt kérdés

A sztori: egyik barátom havi párszor elszív egy dzsót és lebukott a szülei előtt, akik úgy reagáltak, hogy még mindig jobb mintha rendzseresen alkoholt fogyasztana, mert annál károsabb és addiktívabb nincs. Nekem apám a fejemet minimum leszedte volna, úgyhogy enyhén szólva meglepett ez a hozzállás, révén hogy Magyarországon nagyon sok a drogellenes, ez az általános azt valljuk be.

Te mit szólnál hozzá?


2018. dec. 26. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Mondanám, hogy legközelebb hozzon nekem is.
2018. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Én megkérdezném csak, hogy honnan van. Ha jó cucc és nem szívja nagyon gyakran akkor különösebben semmit nem szólnék. Legalább is ha már 18 lassan vagy 18 mult, ha suliba jól szerepel nem igazán cseszegtetném miatta. Sok baja ettől nem lesz, ez legalább egy természetes drog. Jobb lenne, ha semmivel nem élne, de ha nem egy dúrvább droggal, vagy patkány mérges füvel él, addig nincs gond.


Amúgy a fűnek több jótékony hatása is van, meg ismerek is pàr embert aki szíjva, vagy próbálta már ők mind normálisak. Nem hőbörögnek, nagyon nyugodtak, de szorgalmasak és érdekli őket a jövőjük.

2018. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem örülnék én sem, de én is rosszabbnak tartom az alkoholizmust.

De persze semmilyen függőség nem jó, én próbálnám lebeszélni róla. Drága is, inkább tegye félre a jövőjére.

De én nem szedném le a fejét.

2018. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Én is szoktam jobb mint az alkohol az biztos.

De mérték kérdése.Engem személy szerint nem lehet tíltani.Mert akkor is azt csinálom amit akkarok s jobb ha engedik.A holland kultúrára is jellemző h semmitől nem tiltják a gyereket s ez a jobb megoldás..

2018. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt olyan ismerősöm, aki otthon nevelgette a kis növényeit, és amíg kollégiumban volt a gyerkőc, addig anyuci öntözte. Vannak ilyen nyitott gondolkodású szülők. Szerintem is jobb az alkoholizmusnál néha egy spangli. Amíg nem viszi túlzásba, és nem változik radikálisan a személyisége, én nem szólnék érte.
2018. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom a szülők se tiszták, azért veszik lazán. Drogos a drogos gyereket. Amúgy az nem mentség hogy a pia rosszabb a fűnél. Ez olyan mintha a gyerekem eltörné valaki kezét, és meg felsóhajtanék: De jó hogy csak eltörte, rosszabb lenne ha agyon is verte volna.... Az hogy van rosszabb, nem tesz helyessé egy rossz dolgot.
2018. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bevallom megleptetek, nem erre számítottam. Egyébként igen, 18 évesek elmúltunk, tavaly érettségiztünk és a haveromnak kb minden tárgya 5-ös lett, tehát egyáltalán nem hülye. Most egyetemre jár.

2018. dec. 26. 15:35
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
És végső soron mi a helyes s mi a helytelen ki dönti én vagy az állam aki kilóra elad ha teheti ?
2018. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Havi párszor nem gáz, hetente sem. Én is szívtam régebben, de ritkán.

Tesóm rendszeresen szívott, napi szinten többször, és az egyik távolabbi barátnőm is. Na az már nem volt túl jó. A barátnőm konkrétan még terhesen is szívott, és próbálta kimagyarázni, hogy ez nincsen hatással a babára. Tesóm meg általában annyira szétszívta magát, hogy leszart mindent, mindenkit, és adósságokba verte magát, csak hogy füvezhessen-persze dolgozni ne kelljen. Tehát ennyit arról, hogy nem lehet rászokni.

Az alkoholizmus meg népbetegség, ez nem is kérdés.

2018. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Ha rendszeresen csinalna, holnap reggel ott lenne valamilyen elvonoba.

Es biztos addig nem fekudne le mig nem tudom meg az elado nevet.

2018. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!