Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Támogatnátok az...

Szülők! Támogatnátok az ötletet vagy nem?

Figyelt kérdés

19 éves lány leszek,soha nem volt még normális,komplett szobabútorom,és szeretnék beruházni. Nincsenek nagy igényeim,nem kell nekem több százezres fenyőbútor,csak egy szép,egységes,olcsóbb szobabútort szeretnék. Szekrény(2 kisebb vagy egy nagy),egy íróasztal és egy éjjeli szekrény.Mostanában vettem új ágyat,akkor felmerült az ötlet,hogy cseréljünk mindent,de nyilván,ez egy nagyobb összeg. Van félretett pénzem(egyetemre,hogy éhen ne haljak ),ebből tudnám fedezni. Rossz anyagi helyzetbe vagyunk,szóval csak jelképes összeggel tudnának segíteni. Új íróasztalra tényleg szükségem van,a többi csak "luxus".(Nyilván,nincsenek jó állapotban,és rondán kopottak,de még használhatóak.)

Körülbelül 150ezer forintról van szó.


Mit szólnátok? Támogatnátok vagy sem? Tanácstalan vagyok,hogy felvessem e az ötlet vagy sem.


2018. dec. 27. 14:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

Illetve a hatos válasz is jó, ha kopott, egy-két polc árából átfested plusz amire kell,kensz védő lakkot, ezt már te látod meg jobban.

A négyes pedig jó példa a mások kárán való tanulásra.Ne 2-3 évre vegyél bútort


Az én gyerekem remélhetőleg nem áll elő ilyen ötlettel. Ha mégis, 19 évnyi kemény munkámat tenné semmissé, ami a tudatos és érző emberré nevelésről (legalábbis annak irányába való tereléséről) szólt.

BIZTOS hogy nem támogatnám az elvetemült ötletedet


(#8)

2018. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyetemre fontosabb a pénz. A kopott bútort meg szépen fel lehet újítani. Csak csiszolópapír, és festék kell.
2018. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

21 éves lànyként beszélek.

Ne költsd erre a pénzedet, hiszen az egyetemre van félre téve. Ha elköltöd most, később miből megélni? < " Van félretett pénzem(egyetemre,hogy éhen ne haljak ) " >


Na meg mégiscsak 19 èves vagy. Hamarosan elköltözöl otthonról. Erre az egynéhàny évre pedig minek vettél új bútort?

Èn pont tudnék erről mesélni.

Mikor bementem 12.-be, akkor augusztus-szeptember-októberben a szüleim felújítatták a fél hàzat. Fürdőt és a kéthàlószobát. A szobàk padlószőnyeg helyett új parkettát kaptak, új fal színt, új ablakok, valamint nekem egy új szekrénysor. Amit amúgy sosem èrtettem, mert a régi is tök normàlis volt, ràadásul nem is olyat vettek amilyen nekem tetszett volna. Mindegy. Leèrettségiztem, és utána nyáron elköltöztem otthonról. Mèg egy évet sem laktam a szép új szobámban. Megérte megcsinàltatni? Hosszú-hosszú távon biztosan, de most csak "raktár" szobaként hasznàljàk, ott tartjàk a téli ruhákat, kutyatàpot, ott terigetnek, ott van felàllìtva most a karifa.


Szóval lényeg, szerintem ne vegyél új bútorokat.

2018. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok, mármint a szüleim az én szobámat használják tárolónak és van 3 szekrény (amiből 1-ben vannak az én ruháim), 2 polc, egy íróasztal, meg ugye egy ágy a szobámban, mindegyik különböző anyagból készült, különböző stílusú és színű..Szóval elég undorítóan fest. Mindig is utáltam, hogy minden ismerősömnek normális szobája volt gyerekkorától kezdve, összeillő bútorokkal, amikben ráadásul csak a saját cuccai voltak, nem az ment, mint nálunk, hogy anyám minden második nap berontott az éjszaka közepén, mert a szobámban lévő szekrényekben tárolt ezer éves ruhák között keresett valamit...De mostmár én is lassan elköltözök és ha lenne is rá pénzem, nem vennék egy bútorszettet erre a pár évre. Szerintem te is csak max. íróasztalt vegyél, ha nagyon muszáj, a többi félretett pénzedet ne költsd el feleslegesen.
2018. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatalabb lennél oké, de szerintem 19 évesen már felesleges, nemsokára úgyis elköltözöl. Majd ha már külön laksz raersz venni szerintem.

De ha mindenképp most, akkor használtan is jók vannak, töredék áron. Ne költsd el az összes megtakarításod szerintem

2018. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát,igazatok van,egyetemi éveimet úgyis kollégiumban vagy albérletben fogom leélni,majd néhány év múlva veszek,amikor már a saját házat/albérletet tervezgetem.


(A válaszoló,aki írta,hogy nagyot csalódna a gyerekébe,és ezzel 19 év munkája menne tönkre: Nagyon rosszul eset ez a megjegyzés,főleg ismeretlen embertől.Nem írtam semmi konkrétat magamról,szerintem ettől még nem leszek rossz ember,hogy megfordult a fejemben a használt bútoraim cseréje.)

2018. dec. 27. 18:38
 17/17 anonim ***** válasza:
27%

16.-ra válaszul!


Ilyenekkel ne foglalkozz!


Itt a GYIK-en csak akkor vagy ember, ha 4 éves korodtól önellátó vagy, 7 évesen már külön élsz, és 16 éves korodra, 6 diplomával dolgozol a NASA kutató informatikusaként.

Ja, és a párod sem lehet nálad idősebb vagy fiatalabb! Ez itt alap!

2018. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!