Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a gyereketek ezzel állna elő? Hülyeségnek tartanátok és le akarnátok róla beszélni vagy támogatnátok? Hogyan kellene tálalnom az ötletet?

Figyelt kérdés

Az első választásom nem jött be, ezért idén megjelöltem egy másik alapszakot, amire nagy valószínűséggel fel is fognak venni (az eredményeimnek a nagy része már megvan, tehát így könnyebben tudok pontokat számolni, az előző évi ponthatárok alapján pedig jó esélyem van). Érdekel és szívesen tanulnám, ugyanakkor úgy érzem, hogy nekem most mégsem ezt kellene csinálnom... Legszívesebben külföldre mennék, hogy jobban megismerjem magam, nyelvet tanuljak, fejlesszem magam és tapasztalatot szerezzek. Egyrészt amiatt, mert még sosem csináltam semmit, sosem volt részem semmiben sem, amit igazán élveztem vagy érdekesnek, hasznosnak tartottam volna. Konkrétan a tanuláson kívül sosem csináltam semmit. Másrészt pedig azért, mert bár tanultam nyelveket és szeretem őket, jó tanáraim is voltak, mégis azt érzem, hogy felesleges volt és nem sikerült használható nyelvtudást szereznem. Sosem volt lehetőségem használni, most sincs és emiatt nem elég természetes, valamint a kiejtésemen is szeretnék csiszolni. Illetve úgy érzem, hogy a személyiségemnek is jót tenne. Vannak önkéntes programok, amik anyagilag kifejezetten kedvezőek és a nyelvtanulásban is segítenek, miközben több területen is kipróbálhatja magát az ember stb., én ezt egy nagyon jó lehetőségnek tartom és igazából ezen gondolkozom. Viszont ezek mind 10-12 hónapos programok, ami azt jelenti, hogy úgy az egyetem csúszik...


A szüleim eddig mindig támogattak mindenben, de ehhez a témához már picit máshogyan állnak, eddig még nem is tudtam leülni velük normálisan megbeszélni a dolgokat. Nagyon féltenek, aminek valahol van alapja pl. valóban félénkebb, csendesebb, visszahúzódóbb típus vagyok és nem is vagyok túl önálló, de ezeknek a nagy része is ebből adódik. Arra gondolok, hogy mindentől meg akarnak óvni, nagyon féltenek, otthon is mindig inkább lebeszéltek dolgokról vagy, hogy konkrétumot is írjak pl. mindig kivették a kezemből a fakanalat "segítség" címén, most pedig értetlenkednek, hogy miért nem tudok elég jól főzni... Ennek ellenére azért mindig megoldottam, amit kellett, de azzal is tisztában vagyok, hogy mik a gyengeségeim és szeretnék rajta változtatni. Konkrétan nem parancsoltak meg soha semmit és nem tiltottak élből soha semmitől és egyáltalán nem az "amíg az én kenyeremet eszed szülők", de azt is tudom, hogy nem örülnének annak sem, ha nem kezdeném el az egyetemet...


Ti mit gondoltok?


2018. máj. 14. 21:09
1 2
 1/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem egész egyszerûen mind el nekik, h eztr szeretnéd, és jò lenne, ha vmi konkrétumal alá is tudnád támasztani, pl lenne legaláb két hely, akikkel már felvetted a kapcsolatot Hasznos szeritem egy Ilyen tapasztalat és ez a Te életedmégis úgy gondolim, ha ôk finanszìrozzák AZ életedet, van némi beleszòlási joguk, ezért megnyugtatásképp tisztázd, hogy ez egy év, enél többet nem halasztasz.
2018. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Erösen függ attól, milyen programokról lenne szó, mert minden tapasztalat nélkül nem mindegyik olyan, aminek lenne értelme és ami valamennyire biztonságos.

A másik, hogy fontos lenne tudni, melyik országba akarsz menni, mert azért csak nagyobb biztonságban vagy Europában, mint másim földrészen, ahová csak nehezen lehet eljutni.

2018. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Azalatt meg talán én is megtanulok ìrni ezen a telefonon..
2018. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Európán belül, konkrétan az Egyesült Királyság. A legtöbb program semmilyen végzettséget vagy tapasztalatot nem igényel, még a nyelvvizsga sem elvárt.
2018. máj. 14. 21:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdhetnél első körben egy rövidebb, nyári lehetőséggel is, pl. Camp Leaders, vagy még inkább CCUSA (ehhez nem kell aktív hallgatói jogviszony.) Igaz, messzebb van, de ez talán nem is baj, ha teljesen kiszakadsz ebből a túlbabusgató környezetből. Az előnye, hogy a szervezők folyamatos segítséget biztosítanak, ha szükséges, nem kell miatta csúsztatnod az egyetemet, és még egy kis pénzt is keresel, amiből a tábor után önállóan utazgathatsz 1-2 hetet az országban. Kicsit ugyan késő van a jelentkezéshez, de jövő nyárra is jó program.

[link]

[link]

2018. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
És ha ösztöndíjjal próbálkoznál mint pl. az erasmus? Adnak pénzt, kolit és a féléved sem vész el, beszámítják.
2018. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A Campleaders-t ismertem, viszont a CCUSA-ról még nem hallottam, meg fogom nézni. Ezen szintén gondolkoztam, mert tényleg jól hangzik és nagyon nagy élmény lehet, rengeteg tapasztalattal stb. Valamint igen, valóban az a nagy előnye, hogy ezek nyári programok, így nem zavar bele a tanulásba. Szóval lehetséges, hogy ezzel is élni fogok, viszont a szívem valamiért UK felé húz...nem tudom megmagyarázni, gyerekkorom óta az minden vágyam, hogy eljuthassak egy angol vidéki városba, ez egyfajta szerelem a részemről. Alkalmanként rövid távú önkéntes programokat is meg szoktak hirdetni angol területekre, de sajnos most nem volt szerencsém és mindenhová több hónapra kerestek önkénteseket, más ehhez hasonló lehetőséget pedig nem ismerek (egyébként abszolút megbízható uniós programról van szó, bíztosítanak szállást, nyelvoktatást és az utazás költségének egy részét is állják, illetve fix zsebpénzt is biztosítanak)... Valamint ösztöndíjakon is gondolkoztam, de egy olyan szak érdekelne leginkább, ami eléggé behatárolja a célországokat. Már az is eszembe jutott, hogy inkább egy másikat választok helyette, ahol lenne lehetőségem angol területeken tanulni, de azt valahol hülyeségnek érzem, mert nem lenne értelme csak ezért olyat választani, ami kevésbé érdekelne vagy kevesebb lehetőséget látok benne... Ezeken még gondolkozni fogok.
2018. máj. 14. 23:36
 8/16 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, ha van rá kereseted. Ha nincs, akkor meg keress rá pénzt.


Ennyi a dolog, ugyanis igencsak el vagy tájolva, ha azt hiszed, egy-egy ilyen önkénteskedés ingyenes. Meg a fenét, ez jó sok pénzbe kerül, hacsak nem aupairnak mész.

2018. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A legtöbb program semmilyen végzettséget vagy tapasztalatot nem igényel, még a nyelvvizsga sem elvárt" - ami jól hangzik, de értsd: SEMMILYEN érdemi munkát nem fognak rád bízni!

Ez így nekem csak arról szól, hogy "menekülsz". Menekülsz azelől, hogy végre elkezd élni a fél-felnőtt életedet.

Én azt mondanám:

- vagy tanulj (a szakváltás nem baj, remélhetőleg ez már a te szakod lesz)

- vagy menj el dolgozni (akár külföldre)

De ilyen önkéntes "semmiben lógást", ami egyértelműen nem vezet sehová, nem támogatnék.

Én diploma után mentem szakmai gyakorlatra külföldre, na annak már tényleg volt értelme. Unokatesóm meg egyetem alatt szinte minden nyárra beverekedte magát valamilyen önkéntes táborba vagy nyári egyetemre (persze, ingyenesre). Szóval lehet úgy élményeket szerezni meg közben haladni is.

2018. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Európai Önkéntes Szolgàlatról van szó. Utána lehet nézni, valóban szinte ingyen van és nem, nem igényel konkrét szakképzettséget, sem nyelvvizsgát stb. Itthon is dolgoztam már önkéntesekkel és különböző szervezetekkel, szóval biztos forrásból tudom, hogy ez bizony így működik.
2018. máj. 15. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!