Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok-fiúk, nektek anyukátok/...

Lányok-fiúk, nektek anyukátok/ a szüleitek, hogyan állnak hozzá a tanulási szokásaitokhoz/ jegyeitekhez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Általánosba kitűnő voltam. Most gimibe kerültem, de ez sokkal keményebb, minden nap buszozok 2,5 órát (oda-vissza), és még utána tanulok. Voltam decemberben nyelvvizsgázni, de a magnóhallgatás miatt a szóbelit buktam. Nem gyakoroltam rá szinte semmit, mert nem tudtam, anyáéknak is mondtam, hogy nem jó a gépünk, nem tudok gyakorolni. (Ők azt mondták, túl nagy kiadás lenne most egy új gép)

Még hozzá kell szoknom a gimis követelményekhez, meg bevallom őszintén, most ebben az évben valahogy nem tudom rávenni magam a tanulásra. De most lesz 5-6 négyesem, a többi ötös lesz. A négyeseket meg majd kijavítom év végére. És anya állandóan ezzel piszkál, hogy mert állandóan telefonozok, soha nem tanulok, és mindenért engem okol, hogy telefonozok.

Közben meg, kolis akartam lenni, mert a buszozás fárasztó, arra is rámerőltette, hogy ne legyek az, a nyelvvizsgáért is engem okol, semmi megértés nincs benne. De mindegy, nem nyavajogni szeretnék, leírtam a helyzetem. A kérdést pedig azért írtam ki, hogy érdeklődjek, nektek a szüleitek hogy állnak a tanuláshoz?


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült írnom ezt a rövidnek szánt kérdést.

Köszönöm a segítőkész, normális válaszokat!



2018. dec. 30. 10:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

A 4-es-5-ös nem rossz.

A 2,5 óra utazást ki lehet bírni.

9. osztályban már van egy fél nyelvvizsgád.

Relax:)


Egyébként én is mindig jó tanuló voltam, de apám azért mindig zsörtölődött (ha szóba került), hogy "az én eszemmel lehetnék kitűnő is, ha csak egy kicsit is szorgalmas lennék:D" De nem vettem fel, ő ilyen (ő bezzeg mindig kitűnő volt, nem a levegőbe beszélt) Te se vedd fel!

2018. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Szia, az én anyám kb sz.rt rám meg a tesómra, sose tanult velünk, nem kérdezte van e lecke, vagy lesz e dolgozat, néha benyögte, hogy bezzeg az xy osztálytársam kitűnő tanuló, vagy nyert valami tanulmányi versenyt. Nagyon szülői értekezletre sem járt. Nem volt képben egyáltalán. Ez akkoriban jó volt, mert lehetett tv-zni, mászkálni haverokhoz. Közben felvételizni kellett, de magamtól nem volt annyi eszem, hogy esetleg jó tanuló legyek, és az egyetemre nem elég a kettes érdemjegy mindenből. Sajnos senki nem állt mögöttem, hogy elmagyarazza a tanulás fontosságát. Így nem is nyertem felvételt. Különben röhögni fogtok, mivel semmihez sem értek, egy mekiben dolgozom már hat éve. Ez van.
2018. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a bíztatást!😊
2018. dec. 30. 10:18
 4/22 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Sajnálom, hogy így történt. Tudom, hogy fontos, hogy foglalkozzanak velünk a szülők, de azért egy kicsit lehetne megértőbb is
2018. dec. 30. 10:21
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván nem vesznek új gépet, csak mert neked hirtelen jobb kell. Szerintem ha igazán akartad volna, még telefonnal is hallgathattad volna a magnót.

Azt mondják középsuliban mindenki ront. Anyám már anno úgy készült lélekben.

Meg jönnek a tomboló hormonok stb szóval egy kis kilengés elfogadható.

2018. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Kettes vagyok. Ne sajnáld :) már én is beletörődtem, csak eleinte nehéz volt elfogadnom, hogy ennyi vagyok? Egy sz.ros mekis? Aztán megtanultam boldog lenni, a fizum jó, munkatársak jófejek, párkapcsolatom is van, már nem szomorkodom. Csak azért írtam le, hogy valószínűleg édesanyád törődik veled, érdekli a sorsod, amíg tud, picit beleszól - egyengeti az utad, de igaza van, tanulni kell, különben nem lesz egyetem :/

Pici kilengés szerintem is még elfogadható, viszont a 11-12. évfolyamot húzd meg, mert az számít a továbbtanulásnál.

Sok sikert!

2018. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

Csak nálam ment ez ellenkező irányba? Mindigis jó tanuló voltam,de sose kitűnő. Most gimi óta osztályelső vagyok és minden sokkal könnyebben megy.

Mondjuk ezelőtt is egy sz.r voltam mert nem voltam szín 10-es (Erdélyben élünk) de mostmár ahogy jobbak a jegyeim valahogy nem érdekli őket.

2018. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Na válaszolok én is. Én is pont úgy voltam, mint te. Folyton piszkáltak, sosem voltam elég jó(minek legyél második, ha lehetnél első is), a gimitől nekem is ugrott a kitűnőm, egyre rosszabb lett, egyre többet piszkáltak, tádámm, benne is vagy a spirálban.


Általánostól kezdve így volt, mindig elbőgtem magam, ha nem ötöst kaptam, már másodikban is, elsőben nekem kellett lennie a legtöbb matricámnak..Úgy szorongtam, mint a fene a belém nevelt teljesítménykényszertől.


Gyakran kaptam is pofont, ha rossz jegyet vittem(3as), szóval már egészen korán el kezdtem titkolni a jegyeimet, amiért még többet kaptam.


Gimi végére helyettem választottak szakokat, nekem fogalmam sem volt a rendszerről. Hálistennek nem vettek(csak 420 feletti szakokat jelöltek) nekem meg csak 409 pontom volt. Természetesen az én hibám volt.


Sosem élveztem, ha elértem valamit, sosem éreztem, hogy magam miatt kell tennem valamit.


Elmentem dolgozni, kivettem albit 20 évesen, vacak bolti eladóként ezerszer boldogabb voltam, mint valaha.


Egy évre rá kipróbáltam az egyetemesdit, de nem kapott el a gépszíj.


Több szakon is voltam, ha otthagytam egyet dolgoztam. Gyerekem lett, már önálló vagyok, most egyetemezek, és most sem jó, de már muszáj a több szabadidőért és a magasabb fizetésért 27 évesen.


Nem piszkálom, nem hibáztatom, minden jó megmozdulását jutalmazom és rengeteget dicsérem, ha valamit nem szeret, együtt csinálom vele, hogy élvezetesebb legyen, megmutatom a jó oldalát.


B.szogatástól senki sem lesz jó tanuló/kitartó, csak szorongó teljesítménykényszeres, mint a kérdező és én is. Valódi célok nélkül..


A jó szülői példa fontos, sajnos kb egy maroknyi ember kapja a világon.

2018. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Nekem anno a középsuliban sose látták az ellenőrzöm. mikor fogadóóra vagy szülői értekezlet volt, akkor elmondtam neki mire számíthat. Átlagban 4-es tanuló voltam, volt pár hármasom és ötösöm is félévkor és év végén is. jópárszor kaptam egyest és kettest is dolgozatra, feleletre, de emiatt sose tiltottak, meg szidtak. Mindig mehettem hétvégén haverjaimmal szórakozni, lógni, discoba, buliba.

Úgy voltak vele, magamnak tanulok, az én felelősségem, de mivel tartottam a 4 körüli átlagot, így egyáltalán nem szóltak bele a dolgaimba. Utána elvégeztem egy főiskolát, most pedig egyetemre járok, egyikre se erőltettek rá, saját döntésem.

Én ezt jónak tartom és majd a gyerekeimet se fogom hajtani, inkább élvezzék ki a fiatal kort, utána még az egész életükben tanulhatnak, de fiatalok csak egyszer lesznek.

2018. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Én kolis voltam, pedig 2-2,5 óra lett volna bejárni (oda-vissza együtt). Nehogy azt gondold, hogy az jobb. Általában 3-kor,de volt hogy 4 után beesel a koliba, de nem pihenhetsz. A kötelező tanulószoba arra jó, hogy az írásbeli feladotokat megcsináld, de a szóbeli készülést elfelejtheted, mikor ott ültök vagy 30an a teremben. Aztán vacsi, kicsi szabadidő, fürdés,kötelező elfoglaltság (idegennyelv, matek stb korrepetálás, ha rosszul álltál, vagy valamilyen sport). Este is van tanulószoba, de az nem kötelező. Elsőben asszem max 10-ig lehetett bentmaradni, aztán éjfélig, és 6-kor keltettek minket. Ha a szobában tanulsz éjjel, akkor meg a szobatársaid zavarod.

Na mindegy, szóval a lényeg, én pl a lány wc előterében tudtam éjszaka tanulni (nemcsak én), vagy a fürdő előterében,mert kellett a csönd és a nyugalom (hála az égnek, új építésű koli volt, így volt radiátor is).

Csak azt akartam mondani, hogy a koli sem fenékig tejfel....

Általában az első gimis év sokakat megvisel, más hely, más szabályok, más követelmények. Szerintem, a te átlagod jó lesz így is, ha javítasz, ha nem. Én sosem voltam kitűnő (matek, fizika, kémia mindog 4-es volt), de senkit nem érdekel. Beseg.gelhetsz mindent szó szerint, attól okosabb nem leszel.

2018. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!