Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok-fiúk, nektek anyukátok/...

Lányok-fiúk, nektek anyukátok/ a szüleitek, hogyan állnak hozzá a tanulási szokásaitokhoz/ jegyeitekhez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Általánosba kitűnő voltam. Most gimibe kerültem, de ez sokkal keményebb, minden nap buszozok 2,5 órát (oda-vissza), és még utána tanulok. Voltam decemberben nyelvvizsgázni, de a magnóhallgatás miatt a szóbelit buktam. Nem gyakoroltam rá szinte semmit, mert nem tudtam, anyáéknak is mondtam, hogy nem jó a gépünk, nem tudok gyakorolni. (Ők azt mondták, túl nagy kiadás lenne most egy új gép)

Még hozzá kell szoknom a gimis követelményekhez, meg bevallom őszintén, most ebben az évben valahogy nem tudom rávenni magam a tanulásra. De most lesz 5-6 négyesem, a többi ötös lesz. A négyeseket meg majd kijavítom év végére. És anya állandóan ezzel piszkál, hogy mert állandóan telefonozok, soha nem tanulok, és mindenért engem okol, hogy telefonozok.

Közben meg, kolis akartam lenni, mert a buszozás fárasztó, arra is rámerőltette, hogy ne legyek az, a nyelvvizsgáért is engem okol, semmi megértés nincs benne. De mindegy, nem nyavajogni szeretnék, leírtam a helyzetem. A kérdést pedig azért írtam ki, hogy érdeklődjek, nektek a szüleitek hogy állnak a tanuláshoz?


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült írnom ezt a rövidnek szánt kérdést.

Köszönöm a segítőkész, normális válaszokat!



2018. dec. 30. 10:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
58%

Simán lehet 20 éves körüli a gépe.

Ehhez elég egy "technofób" szülő.


Kedves Kérdező!


Azt, hogy hogyan kezeld a szüleid véleményét, már többen leírták jól, ezzel nem szeretnék foglalkozni.


Számítógép/telefon nélkül a mai világban viszont valóban nem lehet tanulni. Már a tankönyvekhez is online mellékelik a hanganyagot!


Van pár ötletem, ami segíthet...

Egyrészt a hardverapro/vatera csurig van még bőven használható vasakkal: a fogalmazásodból sejtem, hogy nem értesz annyira a gépekhez, ezért nem javaslom, hogy egyedül nézzed meg őket.


De mivel fiatal vagy, nem értesz hozzá, feltételezhetően nincs ismerősöd, aki ért hozzá, egyáltalán nem ajánlom az ócsóé' fusizást (majd azt én :D)


Ehelyett segítséget ajánlok fel... Van egy régi asztali gépem, ami szerintem bőven elég lenne tanulásra/filmezésre, míg összegyűjtesz egy új számítógépre... (Akkor mindenképpen írj ki egy kérdést, hogy x pénzből milyet vegyél!)


Pár mátyásért megszabadulnék tőle... :)

Ez is már tizenéves, s775-ös lapon van, kétmagos processzorral, de arra az 1-2 évre neked szerintem jó lehet!


Illetve van nálam pár régi (működő) cucc, ha esetleg érdekel, írj.



Lehet, hogy páran le fognak pontozni ezért, de a szándékom komoly.

Üdv

2018. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én szülő vagyok pont ennyi a lányom. Kitűnő volt vegig altalánosban, most lesz 4-ese, amitől nekem kell nyugtatnom őt, mert ő kiborul én meg nem. SOHA nem szidtam, nem kritizaltam, nem hasonlítgattam máshoz. De azt sem tartom normálisnak hogy agyonaggoďja magát ha nem lesz kitűnő.

Hát én igy állok hozzá.

2018. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!