Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya-gyerek kapcsolat...

Rossz anya-gyerek kapcsolat miatti bizalmatlanság rendbehozható? 24/N

Figyelt kérdés

Anyám már kiskoromtól utált, mindent megtett, hogy egy szardarabnak érezzem magam. 18 évesen elköltöztem otthonól, egyetemre mentem, dolgoztam és teljesen megszakítottam minden kapcsolatot vele. Ez hat éve volt, már 24 vagyok, de még mindig nem tudok bízni senkiben, párkapcsolatom sem volt, mert egyszerűen képtelen vagyok normális emberi kapcsolatok kialakítására. Barátaim vannak, sőt, szerintem a barátaim a legcsodálatosabb emberek a világon, mégis azt érzem, bennük sem tudok bízni, félek, hogy semmit nem jelentek nekik.


Olyanokat kérdeznék, akik hasonló helyzetben nőttek fel: nálatok ez rendbejött? Ha igen, hogyan?


2019. jan. 4. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nálam igen. Pszichológus + pszichiáter (pszichiátrián bentfekvés) + gyógyszerek pár hónapig + környezet váltás + elfogadó és támogató párkapcsolat. Sok sikert 💗
2019. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam folyamatban. Ugyan házas vagyok, de így is rettentő bizalmatlan, érezhető a kapcsolatunkon is. Terápiára járok, az sokat segít, de így is kb. fél úton járok ebben. Ha érdekel a téma, olvasgass kötődési zavarok és annak hatása a felnőttkorra, párkapcsolatokra témakörökben.
2019. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam igen. Barátok,pszichoterapeuta,és a Férjem akit megismertem sokat segítettek.

40N

2019. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a terápia segített illetve az önismereti pszichodráma is. Eltartott pár évig és kemény munka volt, de sikerült, megszerettem magam, tudok bizalmasan kötődni és a megfelelési kényszerem is teljesen kiirtottam magamból. Ne add fel és ne szégyellj segítséget kérni. Kitartást kívánok!
2019. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterápia tud segíteni ebben.
2019. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem is utált anyám, 18 évesen elköltöztem, elmentem dolgozni, stb.

Én végig normálisan viselkedtem vele, majd egy idő után elkezdett rámszállni, beleokoskodni az életembe, elég tiszteletlen módon. Jó darabig fájt, hogy a kapcsolatunk egyre inkább elmérgesedik. A fülembe jutott, hogy a hátam mögött szid, elmond mindennek...

Akkor meg is szakítottam vele a kapcsolatot, majd egy év múlva úgy döntöttem, adok még egy esélyt ennek az egésznek. Továbbra sem bírt normálisan viselkedni velem, sőt a nő egyszerűen leépült idegileg, tévképzetei vannak. És még ezért is engem hibáztat.

Szóval többet nem fogom keresni. Ahhoz, hogy egy kapcsolat renbejöjjön két fél szükséges. Hiába szeretnél te közeledni anyádhoz, ha ő továbbra is semmibe vesz. Építgesd inkább a saját életedet, ahelyett, hogy energiavámpírokba fektetsz energiát.

Persze nem tudom, hogy a te helyzeted pontosan hogy néz ki. Én is ismerek olyat, akinek rossz volt a kapcsolata a szüleivel, de mára kibékültek.

2019. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Jaj ne haragudj, félreértettem a kérdést. :/

Szóval hát igen a bizalmatlanságon pszichoterápia sokat tud segíteni, vagy ha van egy jó barátod, akivel le tudsz ülni megbeszélni mindezt

2019. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Nálunk sajnos nem jött rendbe. Gyerekkorban verés, utána lelki zsarolás, folyamatos balhé, érettségikor közölték hogy lehet a háztól takarodni. Pedig engedelmes és jó tanuló gyerek voltam, nem voltak barátaim mert nem engedték, nem játszhattam hangosan mert ők csendet akartak, kitűnő voltam, mert azzal lehetett villogni, stb. Aztán amikor megnyilvánult az önálló személyiségem, volt le is út. Elköltöztem koliba egyetem miatt és 3 évig nem mentem haza. Közben végig hívogattak és csodálkoztak hogy de hát miért vagyok ilyen, mintha nem ők raktak volna ki. Csak gondolom az ismerősök (akiknek ők mindig dicsekedtek az eredményeimmel és megjátszották, hogy minden tökéletes) kérdezősködtek és kezdett ciki lenni. Jártam pszichológushoz, aki azt tanácsolta, hogy egyszer menjek haza és ha nem változtak, akkor hagyjam, de egy esélyt adjak nekik mert úgy leszek én is nyugodt. Hazamentem. Anyám teljesen normálisan viselkedett, így ezután elkezdtem havonta látogatni, amíg ki nem derült hogy csak a közelgő diplomaosztóm miatt lett ilyen kedves. Amikor a diploma után nem kaptam egyből munkát, azonnal úgy beszélt velem mint egy szardarabbal és közölte hogy egyébként én vagyok a legnagyobb csalódás az életében. Na akkor ismét megszakítottam a kapcsolatot, majd a később (a 2. diplomám és a munkába állásom "örömére") elkezdett újabb nyaláshullám után elkezdtem egy minimum kapcsolatot tartani, tehát évente 3-4 alkalommal találkozunk de meg van mondva, hogy ha vergődni kezd akkor azonnal pakolok és eljövök. Most pl. a karácsonyt kibírta balhé nélkül. Ennyit tudok mondani, szívből kívánom hogy nálatok oldódjon meg a helyzet de a tapasztalat sajnos azt mutatja, hogy ez nem mindig jön össze. Főleg ha a szülő valamilyen érdekből akar visszakapni, amint nem teljesíted az elvárásokat, újra ki fog dobni.
2019. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mi rossz kapcsolatunkat sajnos nem tudtam helyrehozni. Igen, tudatosan írtam, hogy "nem tudtuk", mert hogy csak én próbálkoztam. Anyám nem. És ugye egy kapcsolat rendbehozatalához 2 ember kell.

Rossz volt a kapcsolatunk gyerekkorom óta. Sosem voltunk jóban úgy igazán. 19 évesen elköltöztem. Pár évig interneten keresztül kommunikáltam vele. Ez volt az első esélye. Utána találkoztunk. Ez volt a második. És nem, nem lehetett már rendbehozni. Sajnos.. :(

Pedig egyébként úgy vágtam neki az egésznek, hogy Ez a kapcsolat úgy sz*r ahogy van, de mivel mindenkinek jár egy esély, és végülis semmit sem veszíthetek, belevágtam. Nem jött be.

Jártam terápiára, nagyon sokat olvastam (könyveket), néztem filmeket önismeret, boldogság, önelfogadás, emberismeret, életcélok keresése témában. És azt hiszem az öngyilkossági gondolatoktól sikerült eljutnom a boldog élet eléréséhez vezető rögös út kezdetéhez. De megérte.

Sok sikert neked is Kérdező, és többi válaszadó!

2019. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!