Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogok költözni itthonról,...

Elfogok költözni itthonról, de most meg miért bizonytalanodtam el ebben?

Figyelt kérdés
Már régóta elterveztem,hogy majd elköltözök itthonról, mivel nem épp a legjobbak voltak a körülmények. Apukám sokat alkoholizált, mindig veszekedett anyukámmal és velem. Anyu meg folyton kritizált engem mindenben, még most is. Idő közben depresszióba is estem, kórházba is bekerültem ez miatt. Most van lehetőségem végre elköltözni ,kicsit fellélegezni és szabadnak lenni, viszont elbizonytalanodtam,hogy biztos,hogy ezt akarom?! Mivel 4-5 éve már apukám nem iszik, kicsit javultak itthon a dolgok. Meg nem keresek annyira jól, de azért sztem valahogy megtudnák élni. Sajna párom nincs, akivel összeköltözhetnék. Viszont úgy érzem,hogy ha már így elhatároztam magam és a helyet is lefoglaltam, kikell próbálnom,hogy milyen is távol lenni tőlük. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2019. jan. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, eléggé mérgező a légkör. Már csak pénz kell, ahhoz pedig munka. Sorakoznak a lépcsőfokok előttem.

Amit érzel az természetes, és el fog múlni, amint magadra maradsz.

2019. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El fog múlni ez a bizonytalanság amint meglátod hogy megtudsz állni a saját lábadon. Nálunk is mérgező volt a levegő borzasztóan, hezitaltam én is sokat mert hol jobb hol elviselhető hol borzasztó volt otthon . Végül meguntam léptem. Ennek 3 éve. Szűkösen voltam az elején, aztán talaltam olyan munkát ahol kerestem annyit hogy tudjak előre haladni . Minden kezdet nehéz
2019. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a külön költözésed javítja a kapcsolatot a szüleiddel, jobban megbecsülik a közösen töltött időt amikor hazamész, nem fognak piszkálni.
2019. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó, én is erre számítok, remélem így lesz :)
2019. jan. 17. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak izgulsz, hiszen elkezdődik az önálló életed. De majd megszereted, nincs gáz. Nem fogod megbánni.
2019. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!