Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon jó, hogy felnőttként...

Nagyon jó, hogy felnőttként lehet valakit hibáztatni, hogy rá sem néz a szüleire felnőttként, de arra nem gondolnak, hogy esetleg rá is szolgált az a szülő?

Figyelt kérdés

Mert felnevelt. Igen, felnevelt, de mellette olyan szemétségeket tett, ami még a középkorban is büntetendő volt nemhogy most. Meg én nem jelentgettem fel a szüleimet.


Alig vártam, hogy végre elmehessek iskola után külföldre dolgozni.


Csak ezt valahogy elfelejtik hozzátenni, ha baja természetesen valamit kell. De ott a kedvenc öcsém náluk.


Egyszerűbb engem szidni, meg kitenni Facebookra.


2019. jan. 18. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őket nem fogod tudni megváltoztatni, sem a múltat. Elhiszem és megértem, átérzem, hogy fáj, amit tesznek: magukat állítják be áldozatnak.

Amit tehetsz: ezeket a bejegyzéseket elrejted, vagy blokkolod őket, esetleg követésüket leállítod.

Azt is megértem, ha fáj, hogy pl. el tudják hitetni ismerőssel vagy bárkivel a saját változatukat.

2019. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az gaz peldaul ha valaki facebookra posztolgatja a masokkal valo viszonyat es a sajat kinjat, csak magat minositi. Egyszeruen sz@rd le, attol nem lesz jobb ha idegeskedsz. Ha raszolgaltak akkor ne menj es kesz, ha ilyen modon elbantak veled akkor ez a minimum, nehogy mar te menj nyalizni a szeretetukert ami nincs. Rengeteg ember szakitja meg a kapcsolatot a szuleivel akar veglegesen is! Akinek alkoholistak a szulei, akiket bantalmaztak kicsi korban, es van akinek ehhez kevesebb is eleg hogy letiplizzen. En is ezt tennem ha olyan korulmenyek kozott nottem volna fel. Es az nem neveles ha bantjak a gyermeket vagy lehordjak.
2019. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a szülő akire a felnőtt gyerekei rá sem néznek az nyilvánvalóan rászolgált helyzetére.


A gyerekek szeretik a szüleiket, még a nem tökéletes vagy kifejezetten rossz szülőket is gyakran, az a szülő akivel megszakítják a kapcsolatot vagy ki nem mondva ugyan, de tartósan elkerülik az nem biztosított olyan gyerekkort ami alapján "szülőnek" nevezhetné magát.


Rengeteg a lelki bántalmazó, elhanyagoló vagy akár kifejezetten gonosz szülő.

2019. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem például elhagyott az apám, nem is nézett felém, csak nagy ritkán. Előtte sem viselkedett apaként, csak velünk élt. Aztán ment az új nőhöz. Én biztosan nem fogok vele törődni, ha öreg lesz, mert nem viselkedett apaként.
2019. jan. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A külföldön lévő ismerősi körödet már nem tudják elérni, hogy ezt-azt elterjesszenek rólad, tehát csak a blokkolás, felejtés marad.
2019. jan. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!