Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell sok szülő előtt...

Miért kell sok szülő előtt még felnőttként is titkolni sok dolgot?

Figyelt kérdés

A sógorom rendőr, úgy közel 10 éve, de felnőttként, részben független emberként nem lehet velük őszinte, hiába megpróbálta, amikor elmondta otthon hogy majdnem megszúrták egy rosszabb környéken kiérkezéskor, az volt a válaszuk hogy váltsál azonnal, nem ér annyit az egész munka hogy bajod essen.

Nálam ugyanilyenek a szülők, bőven 20 felett voltam már, de a motorozási szokásomért kaptam egy nyakast hirtelen felindulásból, oké hogy itthon lakom anyagi okokból, de vagyok annyira önálló már hogy tudatában legyek annak amit csinálok, azt sem mondtam el amikor átkerültem a szembe sávba záróvonalon, és az autósnak már nem is volt hova lehúzódnia, úgy korrigáltam amibe a szerencse is beleszólt, néha úgy érzem hogy két életet élek, egyikben vagyok önmagam, az otthoni szerep meg az ami nekik elvárás.


Én nem értem hogy tűzoltók, vadászpilóták, katonáknak(külföldi missziós) hogy lett akkor családjuk gyerekeik, amikor nekik még kockázatosabb az élet, és rájuk fokozottan igaz az hogy választhatnak a hivatás vagy, nyugodt élet között.


2018. aug. 8. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem a hivatás a lényeg ahol hazudni kell ott nem vagy önmagad mert szar a kapcsolat ennyi.
2018. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nezd, azert a peldáid, nem "azonos értékűek". Mert vannak veszélyes hivatasok, mint például a rendőr, még ha a szülők nem is örülnek ennek, hiszen féltik a gyereküket. Ami viszont a "motorozási szokásaidat" illeti: ha esetleg ez úgy ertendő, hogy ész nélkül száguldozol, akkoraz a nyakas., teljesen jogos volt.
2018. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is sokkot kapott amikor huszonévesen hazaállítottam egy nagy motorral, hogy letettem a jogsit, és motorozni fogok nő létemre. Majd sokkot kapott amikor 30 évesen túl látogatásom alkalmával mutattam a tetoválásomat. Akkor is ledöbbent amikor 28 évesen elmondtam neki, hogy elválok a férjemtől. De apámnak mindig volt egy mondata amikor megkérdeztem, hogy miért aggódik ennyire, hiszen már rég felnőtt nő vagyok. A válasz mindig az volt, hogy " majd rájössz ha hiába lesz a fiad is felnőtt neked mindig a kisfiad marad, és természetes az aggódás-

Nos a fiam 25 éves. Nemrég közölte, hogy ejtőernyősi képzésre jelentkezett. A gyomrom összeszorul amikor elmegy a képzésre. (hát persze, hogy ilyenkor olvasok sok ejtőernyős baleseteket) Majdnem sírva fakadtam amikor bungee jumping szórakozásra ment..

Apámnak panaszkodtam, hogy már megint valami őrültséget akar csinálni az unokája. Apám mondta, hogy látod ez a szülői aggódás..Most már értesz engem.

Minden ember aggódik a szeretteiért.

46/N

2018. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vasúton vagyok (vágányok közt dolgozok) én is megkapom, hogy keressek valami kevésbé veszéyles melót. 44 éves vagyok. Ez szerintem sosem fog változni, az emberek féltik a rokonaikat.
2018. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert az aggódás egy teljesen normális emberi tulajdonság?!De ha száguldozol a motoroddal és a szerencsének köszönhetően nem történt csak baleset,akkor ne csodálkozz a nyaklebesen.Lehet,hogy éppen ezt a sztorit ők nem tudják,de a vezetési stílusod már láthatták.
2018. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Az, hogy a szüleid más felnőtt embereket ütnek, mint érv, azzal nem tudok mit kezdeni.


Az első bekezdésre: nem azt jelenti, amit írsz. Annyit jelent, hogy aggódnak, ennyi.

2018. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"vagyok annyira önálló már hogy tudatában legyek annak amit csinálok, azt sem mondtam el amikor átkerültem a szembe sávba záróvonalon, és az autósnak már nem is volt hova lehúzódnia"


Ez engem pont arról győzött meg, hogy csöppet sem vagy tudatában annak, mit csinálsz (motorozáskor).


A rendőr sógorodnak meg kár a munkahelyi ügyeket otthon elmesélnie. Ez olyan, mint hogy egy orvos se mesélje el otthon, hogy meghalt az egyik betege, akinél a legkevésbé sem várta volna ezt. Én pl. kórházban dolgozom, néha olvasok olyan kórtörténeteket, hogy beleborzongok, mennyit szenvedhetett a szerencsétlen. És olyankor általában a beteg is úgy néz ki... Én se zaklatom föl ezzel sem feleségemet, sem a szüleimet. Én választottam ezt a munkahelyet, nekem kell a vele járó negatív élményeket lereagálnom. Az egy másik kérdés, ha kollégákkal való emberi konfliktus miatt vagyok zaklatott: ez bármilyen munkahelyen előfordulhat, ezt megértem, ha valaki ki akarja otthon beszélni magából (mondjuk én ezt se szoktam).


Szóval én ezt nem titkolódzásként élem meg, hanem egyszerűen nem minden munkahelyi dolog tartozik a családomra. Illetve azt tapasztalom, nekem is könnyebb lereagálnom a dolgokat, ha nem idézem fel újra és újra.

2018. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

anyám egész életemben csak irányítani akart. Mikor 17 évesen elváltak a szüleim apámmal maradtam és szépen lassan megtanultam elhallgatni a dolgokat az anyám elől.

mindent túlreagál és képes rávenni a zsarolásaival olyan dolgokra, amiket utána hónapokig, évekig bánni fogok.


pl.: egy állatmentő szervezetnél voltam ideiglenes befogadó, két ideiglenes mentvény között pedig úgy jött ki h volt pár nap, amíg nem volt nálam senki. ő addig-addig győzködött h az érettségiig ne vállaljak több állatkát, amíg egy nappal az állat érkezése előtt lemondtam a fogadását. a mai napig utálom magam h egy ilyen, jótékony szervezetet átvágtam.


Most lassan 21 vagyok, egy menhelyen önkénteskedem és egy hete viszonylag csúnyán megharapott egy kutya. Nem mertem az anyámnak elmondani, mert még a végén elérné, h szerencsétlen kutyát karanténba csukják...

2018. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!