Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez hogy is van?

Most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Van 3 gyermekemen 2 a volt feleségemtől, 1 pedig a mostanitól, a volt -féleségem mindig azzal fenyeget h be ad a bíróságra több gyermektartásdíjat követel,a helyzet viszont az hogy lakáshitelt vettem föl egy 3 szobás lakást vásároltam, most a normál megszabott gyermektartast fizetem viszont ha többet kér, igencsak bajban leszek,ilyenkor a mostani feleségem keresetet is szóba hozzák? Vagy ahoz nekik semmi közük? ..köszönöm ha valaki segít. Ui:Még mielőtt bárki megkövezne, a legrosszabb az hogy a mostani gyermektartásdíj negyedet sem költi rájuk, már bém egyszer szóltak az iskolbana is hogy ilyen meg olyan szakadt ruhába járatja őket volt -féleségem,most is mint mindig a gyerekek szenvednek . Amikor elváltunk kértem a gyámságot de ő nem akarta ,mostanában pedig mindig azt mondja hogy ideköltözteti hozzám a gyerekeket ,ezzel csak az a baj ,hogy neki a pénz kell ezért soha nem engedné hogy nálam legyenek ...Bocsánat ha hosszú lett.,es elnézést a hibákért.
2019. jan. 30. 17:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Borzalmas egy no a volt feleseged, ekkora egy anyagias libat raadasul anyanak sem nevezheto. Szegyen hogy neki a penz kell a gyerekek utan es hogy rajuk nem kolt (ruhara sem ami alap) nem kesziti fel oket, kovetelozik. Mindenkepp jobb lenne ha hozzad kerulnenek a gyerekek. Bizonyisd hogy nem tsrtja oket megfelelo kornyezetben, az iskolabam a tanarok is latjak hogyan jaratja oket igy kerhetsz igazolast is, amit fel tudsz mutatni a birosagon. Ez nem oke hogy kovetelozik es zsarol es mar igy is eleget fizetsz. Legalabb az apjukra szamithatnak es a felesegedre ha mar a sajat anyjukra nem.
2019. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

A gyerekeket is meghallgatják.

58N

2019. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Karena26 ***** válasza:
77%
Úgy tudom, 11 éves kor fölött a gyerekeket is meghallgatják tanuként, és szabadon dönthetnek arról, melyik szülőnél szeretnének lakni. Itt valaki a múltkor 14 évet írt, sztem hibásan, de inkább kérdezz utána! Ha a nagylány hozzátok szeretne menni, és nyilatkozik a bíróságon, a kisebbiket sem fogják elszakítani a tesótól. Plusz a mostani feleséged is tanuskodhatna, és ha ő nyilatkozik, hogy akarja a két másik gyerekedet nevelni, nincs az a bíróság, aki az elhanyagoló anyának ítélné a gyerekeket a szerető apai teljes család helyett!
2019. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy beszeltem már ügyvéddel régebben, és az volt a válasza hogy meg hallgatni meg hallgatják, de el nem dönthetik csak 14 evésen hogy hol szeretnének élni, és olvastam is rengeteget ,higgyetek el nekem ,ha valaki mi szeretnénk a legjobban hogy a gyerekek már velünk éljenek, egyszerűen a mindenki ki késül miatta , mert var semm közé hozza már azt is számon akarja kerni hogy ma közös gyerekünkre a mostani feleségemmel mennyi pénzt költünk.
2019. jan. 30. 18:47
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 18:43-as: a gyerekeket 14 éves kortól kérdezik meg, de nem ök döntenek, hanem a bíróság mérlegeli, hogy ez mennyire lehetséges.


Kérdezö: az össz nettó jövedelmed 50%-a jár a három gyerekedre egyformán elosztva, azaz gyerekeknként kb 16%. Az elözö házasságodból való két gyerekre ezek szerin 33%-ot kérhet az ex maximum.

Azt te tudod, hogy a 70ezer mennyire egyezik ezzel, és így van-e valami esélye az emelésnek. (Szerintem elég valószínütlen.)

A mostani feleséged jövedelme nem számít, mert neki - jogilag - semmi köze az elözö két gyerekedhez.

De ha a gyerekek tényleg nem érzik jól ott magukat, meg nincsenek rendesen ellátva, akkor lehet kérni a gyerekelhelyezés megváltoztatását, és a gyerekeket is megkérdezik a körülményekröl is, meg hogy ök hol szeretnének inkább lenni.

Az ex barátja meg nem igazán sokat tehet, mert neki sincs köze a gyerekekhez, illetve ebbe semmi beleszólása sincs.

2019. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Utolso igen tudom hogy semmi beleszólása de hosszú a keze és sok mindent elintéz amit csak akar nemrégen jogosítványt vett az exemnek,hogy ezt honnan tudom? A panelben ahol laktunk több embernek ő mondta el hozzám így jutott el a hír..Van pénze és nagy az ismeretségbe is sajnos de mindent megteszünk hogy a gyerekeknek jobb legyen ,a helyzet viszont az hogy 70.000 mellét mi is kell valahogy éljünk, és úgy a hitel is itt van ezért ezek mellét már nem sok dolgot tudunk nekik venni (ruha,cipő, tanszer) .

2019. jan. 30. 18:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!