Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ez hogy is van?

Most akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Van 3 gyermekemen 2 a volt feleségemtől, 1 pedig a mostanitól, a volt -féleségem mindig azzal fenyeget h be ad a bíróságra több gyermektartásdíjat követel,a helyzet viszont az hogy lakáshitelt vettem föl egy 3 szobás lakást vásároltam, most a normál megszabott gyermektartast fizetem viszont ha többet kér, igencsak bajban leszek,ilyenkor a mostani feleségem keresetet is szóba hozzák? Vagy ahoz nekik semmi közük? ..köszönöm ha valaki segít. Ui:Még mielőtt bárki megkövezne, a legrosszabb az hogy a mostani gyermektartásdíj negyedet sem költi rájuk, már bém egyszer szóltak az iskolbana is hogy ilyen meg olyan szakadt ruhába járatja őket volt -féleségem,most is mint mindig a gyerekek szenvednek . Amikor elváltunk kértem a gyámságot de ő nem akarta ,mostanában pedig mindig azt mondja hogy ideköltözteti hozzám a gyerekeket ,ezzel csak az a baj ,hogy neki a pénz kell ezért soha nem engedné hogy nálam legyenek ...Bocsánat ha hosszú lett.,es elnézést a hibákért.
2019. jan. 30. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

A feleséged anyagi bevételéhez, mindegy mennyit keres nincs köze. Bíróságon figyelembe sem veszik a feleséged bevételét csakis a tiédet.

Bíróságon be kell adnod a bevételed összegét, csatolni a kiadásaid összegét. Mivel neked 3 gyermeked van, a gyerektartás összegét 3 gyerekhez viszonyítják. Ha átlagon felüli a fizetésed, és a mostani házasságodban született gyermek sem szenvedne hiány semmiben akkor megemelhetik a gyerektartás összegét. Ha épp, hogy eltudsz tartani 3 gyereket akkor akár csökkenthetik is.

A lényeg , hogy a fizetésed max 50%-át vonhatják le 3 gyerek részére.

2019. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mennyit adsz most, ha nem titok.
2019. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Kérsz az iskolától egy igazolást, hogy a gyerekeid szakadt ruhakban jarnak, nincsenek rendesen ellátva. Elinditod a gyerekelh.megváltoztatása programot, harcolsz a gyerekeidert, es te kérsz gyt-t. Ilyen egyszerű - lenne! - gondolom a mosatni feleséged is ezt szeretné?!
2019. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
70.000 adok most
2019. jan. 30. 17:41
 5/16 A kérdező kommentje:
Kevesebbet adtam először csak ahogy 3 éve össze jöttem a mostani feleségemmel ő ezt megtudtad és be adott a bíróságra azonnal hogy neki nem elég a pénz.
2019. jan. 30. 17:42
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem korrekt. Most már csak arra lennék kívancsi, ha te nevelnéd mennyit adna. Mert az enyém egy fillért se adott, miután pert vesztett.
2019. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze a mostani feleségem ős azt akarja ,Sajnálja a gyermekeimet fölé a lányomat aki most 12 éves és az édesanyja annyira sem volt képes hogy felvilágosítsa női dolgokban,de hála Istennek a feleségem erre is gondolt és szegény annyira halas volt neki hogy órákon át csak köszönte és sírt..szívem szakad meg értük
2019. jan. 30. 17:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elottem leirtak. Egyebkent miert nem harcolsz ertuk? Ha annyira oda akarja koltoztetni akkor koltoztesse es fizesse o a gyt-t. A feleseged nyilvan azt szeretne hogy neked es a gyerekeknek jo legyen szoval nincs akadaly, plane ha nem megfeleloen gondoskodik a gyermekekrol.
2019. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Olyan sok mindent kellene leírnom hogy megértsétek, hogy el sem hinnetek talán, mennyit próbáltam már,de mindig ő nyer ,utolsó alkalommal amikor bírósághoz fordultam azt mondta hogy ha kell mindenkivel összeveszik de akkor sem engedi hogy kevesebbet fizessek,most a barátja valami nagy fejes és mindent elintéz neki ...hosszú keze sajnos ,én emellett egy normál ember vagyok akinek az ilyenekkel szemben,eltörpülnek a jogai...
2019. jan. 30. 17:51
 10/16 A kérdező kommentje:
De nem is számít nem sajnáltatni akarok magam csak ezeket szerettem volna tudni.
2019. jan. 30. 17:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!