Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az öröklés elévülhet? Elváltak...

Szemők kérdése:

Az öröklés elévülhet? Elváltak a szüleim, édesapám meghalt, de gondolom csak az új családja örökölt utána. Nekem nem szólt senki. Én is örökös vagyok, nem? Ha ez már 10 éve volt, akkor is? Akkor még nem voltam nagykorú, nem t

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 23:59
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
69%
8# vagyok. Igen ezt írtam le az a köteles rész. 1/3 részt jelent. Szóval ha nincs kitagadva a vegrendelbe mindegy gyérekének egyformán jár minden.
2019. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

#11

Nem ezt írtad, hanem ezt:

"Nyilván ehhez egy végrendeletet kellett volna írnia. Másik lehetőség nem volt semmi örökölhető tőle mivel az új családjára pl. feleségére gyerekére íratta az ingatlant"

Én ugyan nem ügyvéd vagyok, hanem jogász és ez a kettő még közelről sem ugyanaz, ráadásul a fogalmazás is pongyola, "ügyvéd" barátom.

Erre fel írtam, hogyha a feleségére íratta, az közömbös, mert közös szerzemény, ha a gyerekére íratta, akkor is támadható lenne, ha nem telt el a 10 év.

Öröklésből való kiesés legfontosabb esete a kizárás/kitagadás. A Ptk. taxatíve felsorolja a kitagadás eseteit, melyek fennállásáról vagy fenn nem állásáról – megtámadás esetén – a bíróság dönt.

Ha a végrendeletben meghatározott tényállás – azaz a kitagadási ok – a bírósági bizonyítási eljárás során nem állja meg a helyét, akkor a bíróság megállapítja az öröklés tényét vagy a köteles részhez való jogot.

Ellenben ha megállja a helyét a kitagadási ok, (pl. a szülő életére tört, bántalmazta, stb) akkor a köteles rész sem jár.

2019. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha nincs ingatlan vagy autó, akkor simán el lehet tagadni az örökséget, de ettől még járna neked is, mert az ingóságokból is arányosan kellene örökölnöd. Olyan nincs, hogy nincs örökség. Olyan van, hogy nincs hagyatéki eljárás, mert nem volt ingatlan, a festményteket, a vagyontárgyakat, a készpénzt nem jelentik be és azt mondják nem volt. A gond az, hogy ezt neked bizonyítani szinte lehetetlen lesz. Esélyed csak akkor van, ha volt hagyatéki eljárás, mert akkor a közjegyzőnél nyoma van, és kérhetsz új eljárást, illetve kérheted a rád eső rész kiadását a féltestvéreidtől.
2019. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
30%

A 10-es válaszolónak csak részben van igaza. Ebben: "... a házasság alatt keletkezett vagyon (és itt most nem a különvagyonról beszélek!) az közös szerzemény,...".

Igen ám, de a kérdező megírta, hogy a szülei elváltak. Később az apa elhalálozott. A válás mellett biztosra veszem, hogy volt vagyonmegosztás is, amikor a feleség megkapta a közösen szerzett vagyon rá eső részét, a jogerős válás és vagyonmegosztás után semmi követelésük egymással szemben NEM LEHET. Az ügyvéd úr azt is megírta, hogy mi a köteles rész. Helyesen írta, más pedig félremagyarázza.

2019. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%

#14

Miről beszélsz?

Nem a Kérdező anyja és apja házasságáról beszéltem, hanem az apja új házasságáról, ahonnan kihalt az apja!

Művészet, vagy nem is tudom micsoda kell ahhoz, hogy ezt így értelmezd!

De felőlem okoskodjatok, én kiszálltam, mert reménytelen!

Kérdező!

Menj ügyvédhez, (de ne a Gyakorin!:) ha volt apádnak ingatlana, akkor jók az esélyeid!

2019. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Ne áltassátok a kérdezőt. Ki lehet játszani az örököst simán, eltartási szerződéssel. (Környezetemben több ilyen is volt.)
2019. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Én most vagyok benne öröklésben két kiskorúval. A Közjegyző és a jegyző nem nyomozó hatóság, szóval érdemes neked utána járni először a jegyzőnél, kik kettel bejelentve mint lehetséges örökösök (ha voltak).

Az új család büntetőjogi felelőssége tudatában persze kijelentheti, hogy nem tudnak rólad ill. nincs örökség. De ennek utána tudsz járni hogy mi történt valójában!

2019. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp annak kell utána járni első körben, hogy mi képezte az örökséget... ha volt benne ingatlan, nagy értékű ingóság (értékesebb gépjármű, műtárgy pl.), jelentősebb kp vagy értékpapír, akkor érdemes lehet belemélyedni az ügybe. Ha csak a személyes ingóságok akkor meg nem szabad vele foglalkozni, mert a pereskedés majdnem biztosan többe lesz, mint a perből megnyerhető érték, nem beszélve a több éves jogi hercehurca lelki vonzatairól... szóval a "szobabútor fele, mosogatógép fele" típusú örökség a saját érdekedben felejtős.
2019. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
41%

Én apám is megoldotta, pontosabban az új nő. Mindenét eladta, az új nő nevére került minden, és csak utána házasodtak, tehát házasság előtt szerzett vagyon volt bevédve szerződéssel minden létező ingósággal együtt.


Hát a temetésre már nem mentem el.


A jog csak azokat védi, akik gcik. A magukra hagyott gyerekeket kvara nem, csak szeretnék, hogy ezt hidd.

2019. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

#19

A joggal és a törvényekkel nem lenne baj, ha az emberek nem azon törnék a fejüket, hogy hogyan is lehet kijátszani.

Kijátszhatatlan törvény nincs!

És mivel a gátlástalan ember találékony, így vannak akik pórul járnak. De ez nem a törvény hibája, erre sajnos nincs megoldás, mert erkölcsi tartás és becsület lenne a feltétele, az meg az ilyenekből hiányzik.

2019. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!