Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek? Jobb...

Mi a véleményetek? Jobb eltitkolni mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom az apukája szeptember óta külföldön dolgozik, előtte szinte sosem kapott új ruhát vagy játékot... Mióta kint van azóta igen. Szombaton például kapott egy kis táskát, mindent a vállára nyakába akaszt, ezt pedig megláttam a boltba és megvettem, 3000 Ft volt, viszont mivel nőből van egész biztos ki fogja használni 5 év múlva is...!illetve kapott szintén 3000 Ft ért egy szívószálas itató poharat, meg 1200 Ft ért egy mágikus rajztáblát.

Viszont most jön a lényeg, megyek át a szüleimhez és hallom ahogy ezt beszélik ki, majd nekem is mondják hogy na ez a 2 már 6000 forint... De olyan furán.... Leirni nem lehet. Egyértelműen sokalják. Tőlem anya kérdezte meg mennyi volt, én pedig őszinte voltam. Viszont úgy érzem el kell inkább titkolni mert nem nagyon tetszik nekik! Hozzá teszem apám heti 8000 ftot kB eliszik, édesanyám pedig 2-3naponta vesz 1500 ft ért dohányt... Szóval én is mondhatnám nekik hogy mikre költenek, de ahogy nekik sem úgy nekem sincs közöm csak tisztelem őket annyira hogy nem szólok nekik erről


2019. febr. 11. 05:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem kell eltitkolni, inkább közölni kell velük, hogy "a jövőben nem szeretnél ilyen anyagi dolgokról beszélni", "te sem foglalkozol vele, hogy ők mire költenek, ők se foglalkozzanak azzal, hogy te mire költesz és mi mennyibe került vagy kerülhetett".

Higgadtan ezt elmondanám.

2019. febr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Egy másfél évesnek semmit nem kéne a nyakába akasztani :(
2019. febr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Részben egyetértek a szüleiddel, lényegében elvertél 6000-et kacatokra, ami nem is a gyereknek, hanem inkább neked tetszettek. Önmagában ez még egy dolog, mert mindenki arra költi a pénzt amire akarja, de ne ess abbaa csapdába, hogy a hirtelen megnőtt bevétel miatt elkezdesz mindenféle hülyeséget vásárolgatni. Sok ember rácseszett már ezzel...
2019. febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Az egy teny, hogy nincs kozuk hozza, te mire koltesz, es hogy ok rosszabbra adnak ki tobb penzt. Az is teny, hogy egy ilyen pici gyereknek marhara veszelyes barmit a nyakaba aggatni! Viszont szerintem ha nem napi eset, h ennyit koltesz a kislanyra, akkor miert ne tehetned meg???
2019. febr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

"Szombaton például kapott egy kis táskát, mindent a vállára nyakába akaszt, ezt pedig megláttam a boltba és megvettem, 3000 Ft volt, viszont mivel nőből van egész biztos ki fogja használni 5 év múlva is...!"


Egy másfél éves, tt évig használ egy táskát???? 🤣🤣🤣


Azt veszel, amit akarsz, annyiért, amennyiért akarsz. A te dolgod meg az apjáé

2019. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

"viszont mivel nőből van egész biztos ki fogja használni 5 év múlva is...!"

Ezen jót nevettem. Ha nőből van, akkor inkább félévente újat fog kérni, biztosan nem 5 évig hord egyet. 😂

2019. febr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt ha a ti pénzetekből van, semmi közük hozzá, másrészt szerintem is ostoba rongyrázás.

Pl. attól lehidaltam, hogy egy szívószálas itató pohár 3000 Ft... Aranyból volt? Vagy Szász Endre motívummal volt díszítve? Egy ilyen szimpla műanyag izét kb. tizedannyiért szoktak utánad hajigálni.

Szerintem próbáld a viselkedésük mögött a jóindulatot látni: nem akarják, hogy hülyeségekre szórd el a többletjövedelmeteket (amit ugyebár nem is te keresel meg). Ha normálisan költesz, akkor valószínű, nem nagyon lesz téma ez számukra sem. Az is tény, hogy ők is szórják a pénzt, ráadásul egészségkárosító dolgokra.

Nyilván, ha zavar, megteheted, hogy nem is említed, miket vettél. Akkor biztos nem lesz probléma ebből.

2019. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Tartsd titokban, vagy hazudj az árát illetően.

Mi is ezt csináljuk. Semmit nem mondunk el, hozzánk nem járnak. Ha az irigy anyós rákérdez mennyi volt pl. a gyerek Adidas Ultra Boostja kevesebbet hazudunk, ugyis sęgģ hüļýe hozzá.

A jövedelmünket, életvitelünket utazásainkat titkoljuk, hiszen kinek hiányzik az irigy, lehúzó gęcızèsük?

2019. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tenyleg ne engedd h a nyakába akassza, baj lehet belőle, ha beakad valahova.


Lehet hogy tényleg feleslegesen költöttél pénzt, de ez nem tartozik rájuk, amíg nem ők tartanak el. Viszont gondold át jobban, hogy mire adsz ki pénzt. Ha már a párod külföldön dolgozik, legalább legyen értelme is a távollétnek.


Több lehetőséged van.

1)nem mutatsz/viszel oda semmilyen új cuccot.

2)Megkéred őket szépen, hogy ne tegyenek megjegyzést, amíg ők sem állnak a helyzet magaslatán.

3)Ugyanez, csak csúnyábban!

4)Ilyeneket mondasz, h egy cigi ára vagy 2 sör ára...

5)Meg se hallod...


Amúgy nekem anyósomék ilyenek, pedig megfogjuk a pénzt, nagyon sok mindent elértünk ketten a párommal, amiről csak almodhattunk valaha(melyszegenyseg)es megis en vagyok a rossz, es nem mondhatunk el semmit, h mit vettunk... Annyira rossz érzés.

2019. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Milliós nagyság rendű a félre tett pénzünk, és ezt a 7000 Ft OS kiadás nem tekinthető annak hogy szórjuk a pénzt... Bármi másra költhettük volna... Kapros sorsjegy, gyógyszer... Én nem járok szépsegszalonba nincs műkörmöm, fodrászhoz nem járok... És hozzá teszem én is kapok gyedet! Ne vegye senki magára, ezt annak címeztem aki szerint herdálom a párom fizetését... Ja bocsánat közös kassza van... Nincs én pénzem ő pénze....
2019. febr. 11. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!