Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor kerül valaki állami...

Mikor kerül valaki állami gondozásba? Ha valaki volt ilyen helyzetben mesélne?

Figyelt kérdés

A helyzet itthon elég rossz, én viszont félek az ismeretlentől. Megmondták, hogy ha kiderülne mi zajlik itthon elvinnének. (Nem a szüleim mondták)


Esetleg valaki akit kiemeltek tudna válaszolni arra a kérdésemre, hogy miért emelték ki, és mi volt utána?



2017. márc. 1. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ismerősömet erőszakolta a nevelőapja az anyja is tudott róla. De az otthon sem jobb szerinte ott is van szexuális zaklatás az idősebbek részéről azt mondta.
2017. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.
2017. márc. 3. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
kérjél kollégiumot az iskoládban, fordulj családsegítőhöz.
2017. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem engednek el kollégiumba, és kell szülői engedély.

A családsegítőben eddig folyton hazudtam, mert a nevelőanyám azt mondta megváltozik, ne szóljak, mert elvisznek. Szóval nem tudom hinnének-e.

2017. márc. 4. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:
ez nem hitkérdés, nekik mindent ki kell vizsgálniuk, amivel odamész.
2017. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
87%
Az efajta eljárást elindíthatod az iskoládban is, kutya kötelességük segíteni, hivatalos szerveknél eljárást indítani,ha ilyen helyzettel találkoznak. A helyedben itt kezdeném, pl. az iskolapszichológusnál,ő biztos tudja hogy hogyan folyik az ilyen eljárás menete. Kitartás! Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy.
2017. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól tartok csak rosszabb lenne.
2017. márc. 5. 04:18
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, mi történik otthon, de ha vernek, éheztetnek, a rendőrséghez is fordulhatsz. valamit tenned kell, ha túl akarod élni. érdeklődni tudsz az iskolapszichológusnál valóban.
2017. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha alkoholista a nevelőanyád és fizikailag bánt (nem 1-2 pofon hanem kék zöld foltokat hagy) te meg emiatt vagdosod magad akkor bemész a rendőrségre vagy suliban segítséget kérsz, hívják a gyámügyet és elvisznek

de az ilyen gyerekotthonok is borzalmasak, vannak állami gondozott roma ismerőseim, ők jó fej, rendes lányok, de megkeményítette őket az intézetis élet a sok beszólás, erőszak, zaklatás miatt

ott is rendszeresen vagdosták magukat :(

2017. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!