Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt? Bővebben...

Miért csinálja ezt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Először is az apámnak van egy élettársa. Apám legyen Sándor az élettársa pedig Katalin. Szóval egyszer volt egy nagyon nagy vita ahol Katalin, Sándor és az anyukám összeveszett. Azóta folyamatosan kritizálásnak vagyunk ki téve én meg a húgom is, Sándor (az apám) részéről. Mindig másokhoz hasonlítgat. Azt mondja, hogy halatlanok vagyunk és savanyú arcunk van mindig. Egyszer mikor az autóban ültünk (apámnak mániája a beszéd) a visszapillantó tükörben nézzét engem mert nem beszélgettem. Olyan is volt, hogy tök jó volt a nap meg sokat nevetünk, beszélgetünk erre megdicsér, hogy most szépen viselkedtem. De ettől annyira természetellenes 😖. Ha vki hasonló helyzetben van megirna az ő történetét. És mit csináljak, hogy ne piszkaljon?

Köszönöm ha elolvastad!



2019. febr. 15. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Tagadd meg a láthatást. Ha ezt több hónapig megcsinálod, el fog rajta gondolkozni. Nem kell neked olyan helyre menni, ahol rosszul érzed magad!
2019. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De az a baj, hogy az unokatesómat csak rajta keresztül látom és az unokatesóm nagyon fontos nekem.

Köszönöm a válaszod!

Esetleg vmi kevésbé drasztikus lépés?

2019. febr. 15. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván az a hivatalos megoldás, hogy ezt szépen elmondod neki, attól viszont meg fog sértődni. Ha folytatja, akkor minden egyes alkalommal abban a pillanatban rászólni, hogy "Látod, már megint ezt csinálod! El fogod érni, hogy ne jöjjek el hozzád!"

Az unokatestvéred mért nem tud hozzátok vagy egy 3. helyre eljönni?

2019. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Szomszéd városban lakik és még nagyon fiatal, hogy egyedül közlekedjen. Még a mamamámat is rajta keresztül láthatom, szóval eléggé komplikált az ügy. Csak eléggé elvagyok keseredve, hogy évek óta kritizál és veszi el az önbizalmamat.

2019. febr. 16. 13:19
 5/6 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudod, az anyák a feltétel nélküli szeretetükkel nevelnek, az apák pedig az elvárásaikkal, a feltételes szeretetükkel. Ez így van rendjén.

Aztán van az élet. :) Nem tudom, milyen típusú ember vagy, felveszed-e a kesztyűt vagy máshogy oldod meg az ilyeneket.

Ha kesztyűs vagy, amikor apád másokhoz hasonlítgat, te hasonlítgasd más apákhoz, akik szeretettel bánnak a gyerekeikkel (bátorítással pl.). Amikor hálátlannak mond, kérdezd meg, melyik dicséretéért vagy szép szaváért kellene hálásnak lenned, mert már nem emlékszel az utolsóra. Ha savanyú arcotokért vesz elő, mit tett azért, hogy felvidítson... Nekem úgy tűnik, apátok egy tapló, érzéketlen pasi, aki nem akar szembe nézni azzal, hogy szétszakította a családját, és ennek egyik következménye, hogy a gyermekei nem boldogok. Nincs minden rendjén! Dolgozza fel! Ő csinálta! Ezt egy életen át szívni fogja. És nem te meg a tesód tehettek róla, mégis szívni fogtok miatta. És ha férfi, akkor nézzen ezzel szembe. Ebben segíthetsz neki - mosolyogva tükröt tarthatsz. Valószínű sose fogja észrevenni az összetört szíved. Pasi a szentem... ;)

De ha nem kesztyűs típus vagy, akkor a saját stílusodban hozd a tudomására azt, amit gondolsz.

Szólok: nagyon sokáig fog tartani - már unokái lesznek, mire talán észhez fog kapni. De a legesélyesebb, hogy soha.

Nagyon sok ember egyszerűen elmenekül a felelősség elől és filmeket néz - aztán azt hiszi, az életnek is olyannak kell lennie - mindig van egy új, és annak semmi köze az előzőhöz. De ez nem így van.

Kitartás! Az életben mindig lesznek olyan dolgok, amikből tanulhatsz. A nehéz helyzetekben vannak a "mélység" kincsei!

Maradj meg ilyen őszintének! :) És állj ki magadért továbbra is!

2019. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

HaEv köszönöm a válaszod!

Nagyon jólesett amit írtál és sokat segítettél!

Örülök, hogy vannak még ilyen emberek!

2019. febr. 16. 21:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!