Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim elégedetlenek velem?

Figyelt kérdés
Soha nincsenek megelégedve velem,nekik mindig más gyereke a jó.Romániában lakom és ide járok suliba eddig mindig 5-ös(nálunk 10-es) tanuló voltam.5-8-ban mindig első néha második tanuló voltam,amikor viszont második akkor mindig leszidtak. Hát 8-ban ennek ellenére is párszor megkaptam azt,hogy úgyse fogok bejutni oda ahova szeretnék stb...Ennek ellenére sikerült bejutnom az ország első legjobb magyar nyelvű középsulijába. Ennek örültek is egy ideig. Itt mostmár nem olyan könnyű a helyzet és nagyon keményen kell tanulni. Én igazából kicsit elhanyagoltam a tanulást,mert most 1 nyugodtabb sulis évet akartam.Tavaly éjjel-nappal tanultam,hogy bejuthassak és tudom,hogy majd 2 év múlva újra így lesz,viszont most egy kis nyugalomra vágyom.Azért így sem buktam semmiből sőt az első félévi átlagom 4-es (nálunk 9-es)lett.De ugye itt vannak nagyon okos diákok is és a szüleimnek persze nem elég az én teljesítményem. Azzal jönnek,hogy mért nem lehetek én is mindenből kitűnő,mint xy,mert ha ő meg tudja tenni akkor én mért nem és hogy nem lesz belőlem soha semmi hiába álmodozok...Mit csináljak,hogy megértsenek engem és végre büszkék legyenek rám?Más gyerekre büszkék a szülei akkor is,ha nem az első tanuló,rám miért nem?Amúgy is tudják,ha rossz jegyet kapok magamtól is bánom és mérges vagyok magamra nem kell még szidjanak is.Sokkal több erőt adna,ha inkább bátorítanának,hogy ne bánkódjak,mert hisznek bennem és kijavítom.

2019. febr. 28. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Card le őket, nem szeretnek, nem fogadnak el úgy, ahogy vagy. Ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az ő problémája. Tehát ugorjunk, skip! Tehát te éld a saját életedet úgy ahogy tudod, vagy úgy, ahogy neked jó; nemtom mi ez a 'megvonják tőled a szeretetet', meg lenéznek a rossz jegy miatt; lehet amúgy , hogy nekik is rossz jegyeik voltak, és akkor mit kérik rajtad számon, ha esetlegesen ők se tudtak nálad jobban/sokkal jobban teljesíteni. Szóval annyi a lényeg, hogy ne árts másnak. És ha te nem bántottad őket, akkor rendben van. Meg tényleg ez a szeretetmegvonás, ez hát mi ez, hát a szülőknek feltétlenül kéne szeretniük a gyerekeiket; feltétel nélküli szeretettel; mert ő az ő kis szemük fénye. Még ha már pl adott esetben felnőtt is. Meg amúgy lehet, hogy pl nekik is pocsék szüleik voltak; pl nekem anyám is ugyanolyan pocsék szülő, mint amilyen a nagymamám, szóval nem esett messze az alma a fájától; anyám ezt a mintát látta, ezt tudja tovább vinni; nem tudom, elgondolkodott-e azon valaha; hogyha ez így neki ilyen rossz volt; esetleg talán lehetne máshogy is csinálni. Ugatás nélkül , meg anélkül, hogy sutyiban kihajigáljuk a gyerek cuccait, és ha meg valami nem tetszik, akkor meg nem lehülyézni a gyereket, meg bunkóskodni vele; hanem vagy elmondja tisztességes hangnemben , vagy ne szólj szám , nem fáj fejem; és akkor nem fogunk kiabálni egymással.
2019. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Tökéletes útmutatás, hogy, hogyan neveljünk szegény gyerekből egy megfelelési kényszeres érzelmi roncsot...


Kérdező, az ilyenek sajnos nem változnak, mert persze ők tudják jobban :/ Engedd el a füled mellett, mást nem nagyon tehetsz.

2019. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Eddig azt hittem velem van a baj,jó tudni,hogy ez nem feltétlenül igaz. SOHA nem hazudtam nekik,nincsenek titkaim előttük. Ezért úgy gondolom megbízhatnának bennem...De mind1,jó volt elmesélni a történetem😀.
2019. febr. 28. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos sok szülő nem normális. Ilyenek idehaza is vannak. Erőltetnek valamit, mert az ő életük annyira fos, hogy azt hiszik, ha halálra tanulod magad, jobb életed lesz.

De az iskolában felhalmozott tudás nem egyenlő az életbe szerzett tudással. És hiába tanulsz a suliba, nagy részben nem fog hasonlítani a munkád arra, amit tanultál, teljesen máshogy kell megközelítened majd.

2019. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Az en szüleim is hasonlók, 28 éves vagyok, es mostanra jöttem ra, hogy felesleges volt ezek miatt a dolgok miatt szomorkodnom. Ők teljesen leromboltak az önbizalmam, csak a rosszat keresték bennem, sosem kaptam elismero, es dicsérő szót tőlük. Belatom, hogy nem bennem volt a hiba, a kepessegeimnek megfeleloen teljesítettem, szorgalmas voltam egész életemben, és jo uton vagyok a kituzott celok felé, néhányat megvalositottam már. A fiatalkoromat megnyomoritottak, te még nagyon fiatal vagy, kérlek ne hagyd, ne járj úgy, mint én, ne próbálj nekik megfelelni.
2019. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló.Örülök,hogy elérted a céljaidat. Az önbizalom lerombolás sajnos ismerős,annyira hogy régebb nem mertem megszólalni közösségbe nehogy hülyeséget mondjak. Szerencsére ez megváltozott😀.Sok sikert neked a továbbiakban is.
2019. febr. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!