Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya vagy Apa? Melyikkel...

Anya vagy Apa? Melyikkel töltesz több időt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy akik itt vannak, anyások vagy apások? És miért? Közös sztorik is jöhetnek. Van/volt valami jelmondatotok, esetleg szokásaitok? Hogy becézitek őt és ő titeket?


Én apám lánya vagyok.:D Külsőre is belsőre is. Mikor még anyám velünk volt, akkor is apás voltam. Nekünk a szokásunk mindig a piszézés volt. Tudjátok, mikor piszéznek az orrukkal az emberek, mint az eszkimó puszi. Jelmondat nem nagyon van. Az ő beceneve az 3 havonta változik.:D Mindig más marhaságot találok ki. Nekem persze a "babám" "kislányom", a szokásos.



2019. febr. 28. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

19/F vagyok és anyával jóval több időt töltök. Belsőre sokkal több a közös bennünk és nagyon jók kijövünk. Mindig ugyanarra gondolunk, kiegészítsük egymást, olykor motivál dolgokra. Ja és vele élek, mivel 7 éves koromban elváltak a szüleim.


Apám kicsit hanyag és nem törődöm típus, semmi sem érdekli. Felőle le viheti a tetőt a tornádó is a feje fölül, őt nem érdekli mert ez a sors és az Úr biztos így akarta:D

Amikor még volt autója, sosem zárta az ajtót bárhova is ment, de még a kulcsot is benne hagyta. Mondván "aki elviszi annak biztos szüksége van rá 🤷‍♂️".

Majd amikor valami elromlott az autón, neki adta valakinek ingyen.

Az egyetemről is le akart beszélni, mert minek járjak évekig iskolába, ha úgyis van mit enni otthon?😅

Ő a mának él és nem érdekli a holnap. Mindig arra vár, hogy a sors megoldja a problémáit, ő pedig nem tesz érte semmit csak egész nap kockul a gép előtt.


És elég zavaró, ha veszek neki bármilyen ajándékot valamilyen alkalomra neki, ő azt elosztogatja. Volt, hogy Angliából hoztam neki haza egy képet ami nagyon illik hozzá, majd épo hogy a kezébe adta, azzal a mozdulattal már tovább is adta valakinek aki pont mellette állt...

Kitalálta, hogy elektromos cigi kell neki. Na tippelj mi volt?:D

Valaki azt mondta, hogy ő is akar mejd venni egy ilyet. Apám pedig gyorsan neki is adta, mert miért ne.

Volt hogy egész nap nem evett mert nem volt ideje. Elugrottam vettem neki étteremből valami ebédet. Ahogy a kezébe adtam, már neki is adta valakinek aki pont ott volt :l

Szóval általában nem nagyon ajándékozom ez miatt. (Mondjuk ő sem engem..)


Egyébként látszik, hogy a bátyámat ő nevelte. Mára 22 éves, 8 általánosa van, otthon gépezik egész nap, hétvégén meg bulizik orrba-szájba. A nagy célok.


Én nagyon nem ilyen vagyok. Szeretek tervezni előre és nem a mának élek. Pont olyan vagyok mint anya, és ennek nagyon örülök is.

Egyébként az érdekes, hogy bár 19 éves vagyok, de akárhányszor elköszönök anyától mert megyek/megy el valahova, mindig adunk egymásnak arcra puszit. Sőt, esténként még jó éjt puszit is:D

(Mondjuk utána már csak másnak este-fele látom viszont.)

Sokaknak ez fura lehet, bár nálunk így szokás 🤷‍♂️


Jelmondatunk nem nagyon van, talán annyi, hogy apától úgy szoktam elköszönni, hogy szivacs, ő meg úgy hogy szia babám. (Wtf?:D)


Uggh remélem nem lett hosszú.

2019. márc. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel korán elváltak a szüleim, így nem igazán releváns, hogy anyámmal töltök több időt.

De elég kiegyensúlyozottan örököltem tőlük belső tulajdonságokat.

Mivel az érdeklődést körünk és a bioritmusunk anyámmal hasonlóbb, így talán több eljárós program közös. Apámmal inkább a gondolkodásmódunk hasonló.

2019. márc. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem az igazi szüleim elvváltak, így nyílván anyummal töltöttem sok időt. Viszont mivel tesómmal féltesók vagyunk, így az ő apukája volt nekem az a személy, aki Apám helyett apám volt. Nyaranta heteket töltöttem náluk, és olyan dolgokról tudtam vele beszélni, amiről anyukámmal nem. Így bizalmasabb volt a kapcsolatunk,még ha annyi időt nem is tudtam vele tölteni, mint anyukámmal. Sajnos pár hónapja meghalt, így nagyon bánom, hogy ilyen kevés időt voltunk együtt.


Szóval röviden, anyukámmal töltöttem több időt(Amíg otthon laktam), de "apukámmal" jobb volt a kapcsolatunk.

2019. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. :)


#3-as: Részvétem. :(

2019. márc. 1. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tartom velük a kapcsolatot már 3 éve.
2019. márc. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha szabad kérdeznem, mitörtént?:(
2019. márc. 3. 22:14
 7/7 anonim válasza:
Apám 13 éves koromban lelépett, anyám meg 18 éves koromban, érettségi után kidobott, így számomra nem evidens a kérdés...
2019. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!