Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagyjam a fenébe? Vagy lehetne...

Hagyjam a fenébe? Vagy lehetne valamit csinálni?

Figyelt kérdés
A szituáció. Házaspár és 2 majdnem egykorú lánygyerek akik nem testvérek. Én az apám lánya vagyok. Sosem szetettük igazán egymást a mostoha húgommal ( aki a felesége lánya) ő velük nőtt fel 13 éves kora óta. Én az anyámmal. Mióta ismerjük egymást a hátam mögött áskálódott ellenem. Nem foglalkoztam vele mert sajnáltam. Mivel csúnya volt mindíg és nem voltak barátai sem és a fiúk sem néztek rá. Aztán végre lett egy férfi akitől 2 hét után teherbe esett és feleségül vették. Ennek már 6 éve. Azóta ő van a középpontban és már a család előtt is nagyon sértő, bántó és megalázó módon viselkedik velem. Eljött az a pont, hogy elegem lett belőle és egy levélben megírtam neki a véleményemet és azt, hogy elegem van ebből és nem viselem el tovább. Nem volt sértő hangvételű a levél csak tárgyilagos és határozott. Húgom nem reagált semmit, hanem az anyjához futott árulkodni. Azóta a mostohaanyám nem beszél velem. De úgy hogy fel sem veszi a telefonját ha hívom. Pedig korábban jóban voltunk ( legalábbis én azt hittem) Az apám pedig engem mondott el mindennek. Azért mert szólni mertem. Közölte, hogy én vagyok a hibás mert el kellett volna viselnem húgom viselkedését miattuk, mivel eddig is kibírtam, miért nem tudtam kibírni tovább is? Teljesen kiakadtam, hogy nem áll ki mellettem, sőt még én kapom a bántást és a kiközösítést. Hiába mondtam bármit, hiába meséltem el húgom millió szemétségét csak engem szidott és őt ajnározta. Ez egyébként is mindig így volt. Sosem tudott rólam egy jó szót mondani. Végül vele is megszakadt a kapcsolat mert már nem bírtam tovább hallgatni a pocskondiázásomat, úgy hogy nem követtem el semmit. Nagyon fájnak a történtek és szörnyű igazságtalannak érzem és tehetetlen vagyok. Apám olyan mint akinek kimosták az agyát. ☹ A húgom nem is a lánya mégis ő minden jó, én minden rossz akit nyugodtan lehet bántani.

2019. márc. 3. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd a fenébe. A szeretetet nem lehet kierőszakolni.
2019. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is ezt gondolom. De annyira fáj, és nem tudom, hogy tudnék túllépni rajta. Ez rosszabb mint egy szakítás mert párt találhat az ember másikat, de apát nem. És sajnos mindezek ellenére én szeretem az apámat.
2019. márc. 3. 10:14
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld meg elengedni ezt az érzést, elhiszem, hogy fáj. :-(

"miattuk ki kellett volna bírnod" ja persze... Nem te kezdted a gyűlölködést, az is gyerekes, hogy nem veled beszélte meg problémáját és árulkodni ment.

2019. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha mindig ilyen sunyi voltál, nem csodálom, hogy nem szeretnek. Levelet írni? Komolyan? Hány éves vagy, 8? Ha zavart a helyzet, akkor oda kellett volna állnod a csúnya, lenézett húgoddal szembe és beszélni vele. Azt is lehetett volna normális hangon. Lehet kiderült, volna, hogy csak valami félreértés az egész. Bár mondjuk nem tudom hogy lehet félreérteni, hogy valaki ocsmánynak és szerencsétlennek tart. Lehet hogy nem szándékosan, de hidd el akit ennyire lenézel, az tudja. A hangszínedből, a gesztikulációdból látszik, ha akarod, ha nem.
2019. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
"Kedves" utolsó hozzászóló. A húgom külföldön él. Legutóbb egy családi vendégségben ordítozott velem, mert berúgott és kijöttek belőle az indulatok. Mindezt azért mert karácsonykor életveszélyes állapotban kórházba kerültem és ezért a szüleink kivételesen nem utaztak ki hozzá ünnepelni hanem engem látogattak az intenzív osztályon. Mivel szeretem a szüleinket nem szóltam semmit az ordítozására, mert nem akartam tönkretenni a házassagi évfordulójukat. Nem volt lehetősegem kettesben elé állni mert nem találkozunk kettesben csak a vsalád jelenlétében. Úgy meg nem akartam mert nem akartam belekeverni senkit, mivel alapvetően a kettőnk dolga. Felhívni sem lett volna lehetősegem mert nem adja /adta meg a számát a szüleinkén meg nem akartam. Nem volt más lehetősegem csak a levél. A húgom 180kg. Bocsi de erről és az ebből adódó frusztrációiról nem én tehetek. Gyerekkorunkban még fogyókúrázni is próbáltam vele meh támogattam benne mikor akartam. Nem tehehetek róla, hogy 5ször annyit eszik mint én és meg sem mozdul. Ezek tények, ettől még nem néztem le, hanem sajnáltam és segítettem neki. Azérz nem voltunk sosem jóban mert kiskora óta áskálódott ellenem. Erről sem én tehrtek. Én nem áskálódtam ellene, sőt falaztam neki sokszor. Te pedig gonosz vagy!
2019. márc. 3. 10:54
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező én a helyedben már rég megszakítottam volna a kapcsolatot a “családdal”. Ha tényleg ilyen szinten bántanak. Az meg, hogy. a vér szerinti “apád” ezt mondja azt csak azt igazolja hogy (előre is bocsánat a kifejezésért) egy utolsó sutyó. Mivel egy olyan “embert” védeni aki a saját gyerekének tett mindig keresztbe, hol ott te mindig falaztál neki meg segíteni próbáltál rajta az egy nagyon gané dolog. Egyik volt ismerősöm mindig azt mondta, hogy a vér nem kötelez.

Még annyival kiegészíteném a mondandómat, hogy én mèg egyszer utoljára eléjük állnék és meg mondanám hogy egyszer megöregszetek amikor majd ápolni kell titeket, majd akkor a mostoha “tesohoz” forduljatok segítségért, mivel biztos “jobban” el fog tudni látni ő titeket.

2019. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem az apámtól, hogy szerinte hány percig fogja érdekelni a húgomat ha a felesegével valami történne és ő egyedül maradna? Válasz semmi.
2019. márc. 3. 12:09
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak ilyenek ébresztő..
2019. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A nagypapám nem ilyen volt
2019. márc. 3. 13:59
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Igen mert régen még férfiak voltak és nem cserélték le akit elvettek friss punciért,ma igen.. És kidobják a gyereküket is idegen kölyökért.
2019. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!