Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért 20év után derül ki ez...

Miért 20év után derül ki ez anyámmal kapcsolatban? Miért nem tudnak őszinték lenni az emberek egymással?

Figyelt kérdés

Nem egetrengető dolog,de ledöbbentem.Miért kell hazudni éveken keresztül ? Azt hittem anyám szereti a virágokat,mint az emberek többsége,én imádom őket.Névnap,születésnap,anyák napja,mindig kapott virágot,ráadásul mindig cserepeset vettem,miszerint az megmarad,vágott virágot nem veszek.Igazából fel se tűnt,hogy amiket veszek,nem látom nála,mindig azt gondoltam biztos elszáradt valamiért,nem volt ott jó helye.Legutoljára,valami oknál fogva véletlenül rákérdeztem hogy ő mennyire szereti a virágokat.

Teljesen lehűltem mikor azt mondta semennyire,nem érdekli,nem szereti őket.

Tehát éveken keresztül nem mondta ezt el,nem értem miért,ha tudtam volna,abban az árban mást veszek.Ugyanez derült ki krémekkel kapcsolatban is,ez is úgy,hogy 2x rákérdeztem,hogy te szereted a málna illatú testápolót ? Azt mondja nem,mert ezer éve csak a Niveát használja,de eddig úgy tudtam,más is oké,és odaadtam neki más dolgokat is.

Miért nem lehet őszintén elmondani főleg családtagok között,mi tetszik meg mi nem,mit szeretek,meg mit nem ? 40 évesen kell rájönnöm hogy mit is kedvel/szeret anyám ?


2019. márc. 12. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mert nem biztos, hogy számít. Mi a férjemmel kb 5 éve elmondtuk a családnak többször is, hogy csokit, piát, virágot ne adjanak ajándékba, mert nem esszük meg, nem isszuk meg, a virág pedig halálra van ítélve.

5 éve minden alkalomra csokit, piát vagy virágot kapunk...

2019. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tudod, én ismerem a családtagjaimat, barátaimat, így én feltételezem valamiről, hogy szeret valamit, hanem tudom, ha még nem tudom, megkérdezem.
2019. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert van olyan udvarias, hogy nem tolja az arcodba, hogy milyen figyelmetlen vagy.

20 évig nem venni észre, mit szert és mit nem? És ő a hibás?

2019. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de úgy mi értelme újra és újra virágot adni, ha tudod, hogy nincs jó helyen? Egy olyan helyre, ahol biztos elszáradnak, mert nincs jó helyen, nem viszek virágot. Szerencsétlen növények. :(
2019. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem, miért hibáztatja mindenki a kérdezőt. Mindkét félnél lehet találni problémákat. Az anyát illetően valóban el lehetett volna mondani, hogy nem szereti a virágokat - gyakorlatilag végignézte, hogy a gyermeke feleslegesen költi a pénzét olyan dologra, aminek nem örül. És igen, ezzel valóban hazudott. A kérdezőt illetően pedig igen, észrevehette volna, és most észre is vette - jobb később, mint soha, ugye? Valahogy nem tudom azt elképzelni, hogy ő ennek tudatában volt, csak visszagondolva a múltra vette észre és fogta fel a történteket.


Annyit tudsz tenni, hogy valamilyen úton-módon ajándékozás előtt megpróbálod kiszedni anyudból, hogy mire van szüksége, mire vágyik. Én a szüleimmel ezt egyenesen meg szoktam kérdezni. Ha nálatok ilyenre nincs lehetőség, puhatolózni kell.

2019. márc. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ő nevelt, együtt éltetek, figyeltetek egymásra, szerettétek egymást...akkor hogyhogy nem vetted soha észre, hogy mit szeret és mit nem?? Gyerekkorod óta soha nem tűnt fel, vannak a lakásban virágok vagy sem, milyen a hozzáállása a virágokhoz? Ne anyádat hibáztasd, csak udvarias akart lenni, nem akart megbántani. Neki a gesztus volt fontos, nem akit kap!
2019. márc. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert ma albérlő családok vannak,max együtt laknak de fingjuk nincs a másikrol..
2019. márc. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy volt vele, hogy a szándék a fontos. Én is megköszönöm azt is, ami nem érdekel, mert az igazi ajándék az, hogy gondolt rám az illető.
2019. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit felfújod, csak udvarias akart lenni, azért nem szólt, hogy nem szereti ezeket a dolgokat.

Most meg nyilván más témából kiindulva mondta el, hogy nem szereti, nem kapcsolta össze, hogy tőled kapott ilyeneket...

Sok embernek nem annyira számítanak az ajándékok, már maguk a tárgyak, csak a gesztus...


Megértem, hogy te szerettél volna valami hasznosabbat adni neki, vagy valamit, aminek örül, de szerintem ő sem hibás azért, mert udvariasan megköszönte és kész... Nekem az anyósom vesz folyton mindenféle vackot, full jószándékból, és nincs szívem azt mondani neki, hogy kösz, de vidd a fenébe... megköszönöm, hazaviszem, aztán elsüllyesztem valahova...amúgy sosem kérdez rá a dolgokra, tuti hogy ő is elfelejti, hogy miket adott nekem. Nem mindenkinek fontosak ezek a dolgok.

2019. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!