Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kapcsolatban áll...

Milyen kapcsolatban áll egymással a kereszténység és a nihilizmus?

Figyelt kérdés
2019. febr. 10. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
2019. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez keresztény nihilizmusról ír, ami a kettő ötvözete.

Én a két különálló idea kapcsolatára keresem a választ.

2019. febr. 10. 20:46
 3/3 BGB ***** válasza:

“Milyen kapcsolatban áll egymással a kereszténység és a nihilizmus?”



Kizáró !



A nihilizmus alapja, hogy az ember élete csak egy pillanat, a hatalmas Időben és minden tettét elmossa a halál az elmúlás, így igazából semminek nincs jelentősége, értelme amit teszünk mert még a nyomunkat is elmossa hamar az Idő évmilliárdjainak óceánja.



A kereszténység viszont ennek ellenkezőjét tanítja, semmi nem múlik el, minden tettünknek jelnetősége és értelme van. Az Embert Isten szeretné kiemelni az Időn kívüli dimenzióba.

Isten a létezés könyvének írója és mi még csak a bevezetőt olvassuk, ahol már rengeteg csodálatos dolog van hegyek óceánok, szépek a lányok finom a brassói nevelhetünk gyerekeket lehet társunk stb, - de a java csak ezután jön mert a többi fejezet ezeket felül múlja és ebben az Embernek megának is kiemelkedő szerepe lesz.



Ezzel a kérdéssel foglalkozik már az Ószövetségi Prédikátorok könyve. Szerzője a kor leggazdagabb és legbölcsebb uralkodója Salamon, aki az élet értelmét keresi. Salamon arra jut, hogy Isten nélkül minden emberi cselekedet csak felesleges hiábavaló dolog “HIÁBAVALÓSÉG”.



Salamon nem csak elméletben, de gyakorlatban is kipróbálja végigveszi az életutakat: tudománynak szenteli magát botanikai könyveket ír, nagy dolgokat épít, és teszteli a hedonista életformát bor ivásra és a pillanatnyi örömök keresésére adja magát stb. De mindről megállapítja, hogy az elmulás fényében ezek mind értelmetlen hiába való dolgok.

A földi élet egy körforgás a korok, díszletek változnak de minden ugyanaz a különböző korok generációi ugyan azt ismétlik. “Nincs új a nap alatt”


Az Időn kívül levő Isten keresésén kívül minden felesleges de az nem!


Idézet a Prédikátorok könyvéből:


"A prédikátornak, Dávid fiának, Jeruzsálem királyának beszédei. >>

Préd 1:2 Felette nagy hiábavalóság, azt mondja a prédikátor; felette nagy hiábavalóság! Minden hiábavalóság"


[...]


"Préd 2:17 q Mert nem lesz emlékezete sem a bölcsnek, sem a bolondnak mindörökké; mivelhogy a következendő időkben már mind elfelejtetnek: és miképpen meghal a bölcs, azonképpen meghal a bolond is. >>

Préd 2:18 r Azért gyűlöltem az életet; mert gonosznak látszék nekem a dolog, ami történik a nap alatt; mert mindez hiábavalóság, és a léleknek gyötrelme! >>

Préd 2:19 s Gyűlöltem én minden munkámat is, melyet munkálkodom a nap alatt; mivelhogy el kell hagynom azt oly embernek, aki én utánam lesz. >>

Préd 2:20 t És ki tudja, ha bölcs lesz-e vagy bolond? és [mégis] uralkodik minden munkámon, amit cselekedtem és bölcsen szerzettem a nap alatt! Ez is hiábavalóság!"

2019. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!