Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy nem fogok elmenni megnézni a rokon gyerekét, mert nem érdekel?

Figyelt kérdés
Ritkán vagyok itthon, de mindig előjön ez a téma és már baromira idegesít, pedig megmondtam normálisan, hogy hagyjon vele békén. Állandóan ilyen plüssjátékokat mutogat, amiket el kellene vinnem. Második unokatestvér gyereke, a csávó nekem keresztapám, akit 6 éve nem láttam/nem beszéltem vele.

2019. márc. 17. 08:31
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Gyakorlatilag ez a kérdés már volt valakitől 2-3 hónapja. A megoldás az volt, hogy határozottan közölni a nyűglődő anyukával, hogy:

1. Nem akarod őket meglátogatni, és hogy miért. HA ellenérveket hoz, azokat cáfolni.

2. Minden egyes ilyen emlegetéssel csak az ellenszenvet növeli az irányukba.

3. Ha ezt harmadjára sem érti meg, akkor közölni vele, hogy ne szóljon bele az életedbe ebben (sem), és hogy ez bántó a számodra, mert tkp. érzelmi nyomás alá helyez téged.

2019. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom! A keresztapádnak gyereke született, illik meglátogatni, mert ezt így szokás, hacsak nem vagytok kifejezetten rosszban.

Most még talán nem tudod, de majd megtanulod, hogy az ember nagy hibát követ el, ha merő lustaságból, nemtörődömségből már meglevő hidakat éget fel. Fontosak a kapcsolatok az életben, sok esetben a haladáshoz, sok esetben meg hogy ne legyél magányos.

2019. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
2-es válaszoló tökéletesen összefoglalta. Nincs is mit hozzátenni!
2019. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Rokonokat nem azért látogatunk mert feltétlen kedvünk van hozzá vagy mert érdekelnek. A kapcsolattartás fontos. A második nagyon jól kifejtette a lényeget.
2019. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

"A keresztapádnak gyereke született, illik meglátogatni, mert ezt így szokás"

Na ettől kapok frászt. Kit érdekel az illem, csinálja mindenki azt, amit akar. Attól mert sajnos rokon, még nincs kötelességünk felé. Megválasztani nem tudtuk, kerülni viszont igen.

Anyám dettó ilyen, ez az illik, mert... blabla szöveg. Az én keresztanyámat 10 éve nem láttam, életemben egy plüssmackót kaptam tőle, de persze a fia esküvőjére meghívott, főleg miután megtudta, hogy Németországban élünk. Anyám meg egyből, hát illik elmenni, a keresztanyád, meg a menyasszonytáncba is adhatunk így nekik, mert van miből. A nagy büdös lóf@xt!

Ne hallgass másra, csak magadra, ha nem érdekel, akkor nem érdekel

2019. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
A rokoni kapcsolatokat érdemes ápolni, de azt sem mindenek felett. A keresztapám 30 éve az USA-ban él. 3 évente láttam itthon max. 1-1 délutánra kb. Újranősült, és a FB-on sem gratuláltam. Miért? Mert elhidegültünk. Nem írt, nem keresett. Ha ráadásul a kérdező nem is vallásos, akkor aztán a keresztapai státusz nem számít. Ha nagybátyja is egyben, akkor esetleg.
2019. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szántóvető ***** válasza:
38%
szedd össze magad és menj el hozzájuk.évi néhány alkalmat kibírsz.az is lehet hogy megkedveled őket.miért nem próbálod meg?
2019. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"Rokonokat nem azért látogatunk mert feltétlen kedvünk van hozzá vagy mert érdekelnek. A kapcsolattartás fontos. A második nagyon jól kifejtette a lényeget."


Én tényleg nem kötekedni akarok, de valaki magyarázza meg, hogy MIÉRT fontos a kapcsolattartás a rokonokkal, ha még csak nem is érdekelnek? De komolyan kérdezem. Mi hátrányom van belőle, ha nem?

2019. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez az illik egy ordas nagy baromság úgy, ahogy van. Az hajt, ahogy illik meg jaj rokon, aki számít tőlük valamire.

A francokat kötelező tartani a kapcsolatot meg bájologni csak azért, mert rokon. Számtalan olyan rokonom van, akikkel egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, nem voltak jelen az életemben gyerekkoromban, sem most felnőttként. Akkor meg mit puncsoljak? Őszintén, kit érdekelnek?

Az ilyen érdekkapcsolatokat fenntartani baromi gáz.

2019. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez az iillik,aha ergo ugráljuk körbe ő meg amugy letoj az nem számit..
2019. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!