Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A különélő szülő alig van a...

A különélő szülő alig van a gyerekkel, mégis úgy tesz, mintha ő nevelné, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Évekkel a válás után is a legtöbb ismerőse, távolabbi rokonai, kollégája azt gondolja, vele él a most középsőcsoportos óvodás gyereke, és a másik szülőnek van láthatása. Tele van a facebookja képekkel a gyerekről, mindenki dicséri, milyen szuper szülő, mennyire szép szülő-gyerek párost alkotnak. A kommentekben megjegyzéseket ejt el oviról, vagy gyerekbetegségekről, közben pedig a valóság az, hogy sosem volt még a gyerek óvodájában, sosem volt a gyerekkel még, ha beteg volt, kéthetente egyszer találkoznak, betegség esetén még annyit se, de azon az egy láthatáson millió közös képet készíttet, amiket folyton körbeküldözget, még az én rokonaimnak is. Egy teljes alternatív valóságot épít fel mindenkinek. Tudom, nem kellene bosszantania, és alapvetően nem is kattogok ezen, de annyira rossz érzés látni a gyermekemet ebben a hazug színjátékban. Vajon meddig fog ez tartani?
2019. márc. 22. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Kommenteld be pár képét, írj olyan dolgokat, amikből leszűrhető a valóság. Bár én inkább hagynám a francba. A rokonaid, ismerőseid úgyis tudják az igazságot, ő járatja le magát ezzel a viselkedéssel. Elmebetegek csinálnak ilyeneket, mint ő.
2019. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
De hiszen kéthetente van megszabva neki a láthatás, amit most felrósz neki. Hogy is van ez? Ha majd te is csak kéthetente találkozhatsz a gyerekeddel és megtudod, milyen alibiszülőnek lenni, megérted. A távolélő szülő jogai egyenértékűek egy nagybácsiéval, aztán átveszi a helyét a pótapa. Most már az is baj, ha a szerencsétlen a néhány együtt töltött óra képeit felteszi a Facebookra. Minden baj.
2019. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Oké, nem írtam részleteket, de láthatás nem kéthetente van megszabva, papíron egy hét itt, egy hét ott van, hogy ne kelljen a gyerektartásról rendelkezni, mert az ügyvéd szerint csak úgy simán nem mondhattam volna le róla, ezért így oldottuk meg, de tudtuk, hogy nem váltásban fogjuk nevelni, ezért váláskor pedig megbeszéltük szóban, hogy akkor látja, amikor akarja, és végül ezt a rendszert vezettük meg közös megegyezéssel.

És nem csak arról van szó, hogy facebookon mi van kint, hanem konkrétan hazudik az ismerőseinek arról, hogy ő neveli. Egy csomó apró helyzetben értem már tetten, hosszú és fölösleges lenne példákkal bizonyítani itt.

2019. márc. 22. 15:32
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Mindig utólag jönnek a részletek ebben a topikban. ;)

Hajh,gyakori...

2019. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert elsőre mindenki kételkedik váladz helyett. Ja, gyakori...
2019. márc. 22. 15:45
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem mindegy, mit gondol a Julcsi meg a Béla? Hol sérül a gyerek ebben a sztoriban? Ez rólad szól, nem róla, ne próbáld úgy beállítani, hogy őt akarod védeni, mert nincs mitől. Örülj, hogy az apja foglalkozik vele, és szereti, az én apám részéről meg is dögölhettem volna már. Itt te vagy a frusztrált és te vagy rossz hatással a gyerekedre és az apjával való kapcsolatára ezzel az irigykedéssel.
2019. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Hagyd rá. Ne érdekeljen hogy mit csinál aki közeli ismerős, rokon úgy is tudja hogy nem ez a helyzet. Vagy valamiért ez bántja a büszkeségedet?
2019. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon gáz, amit csinál az apja.Elhiszem, hogy idegesít, hogy kb. egyedül neveled a gyereket, de mégis mindenki őt hiszi szuper apának.Azt meg hagyjuk már, hogy milyen jófej,mert kéthetente egyszer kíváncsi a gyerekére, ez semmi. Nem szégyenli magát? Én a helyedben amúgy nem csinálnék semmit.Aki kérdezné, annak elmondanám az igazat.A gyerek, ha nagy lesz, úgyis tudni fogja, hogy mennyire jó szülő is az apja.
2019. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
oldjatok meg ezt a helyzetet, komunikacio oldja meg ezt a helyzetet,probaljatok ,leulni es megbeszelni,ha kulon is eltek,a gyereketek legyen az elso mindenben,!!
2019. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ő az anya.
2019. márc. 22. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!