Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mondogattak/mondogatnak...

Nektek mondogattak/mondogatnak ilyesmit a szüleitek, rokonaitok? Mire jó ez?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, gyerekkorom óta apám mindig azt hajtogatta nekem, hogy ő már nem fog sokáig élni, ő maximum már csak x évet fog élni. Ezt gyerekként különösen "jó" volt hallgatni, nem értem a mai napig, hogy miért kell ezzel traktálni a környezetet, de pláne egy gyereket. Úgy, hogy egészséges a mai napig, én már 28 éves vagyok. Nagymamám hasonló, de nem ennyire sokszor mondogatta. Mástól is hallottam, hogy előszeretettel hangoztatták ezt a szüleik, nem is érezve, hogy ezt mekkora teher hallani egy gyereknek, de nyilván akárkinek a környezetükben. Mire jó ez? A ti családotokban előfordult ilyen?
2019. márc. 27. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyósom a 60. születésnapja előtti héten rámutatott a szekrénysorra, és közölte, ha meghalok, ez legyen a tiétek! Jól körberöhögtük, azóta meg már 72 éves. :D Szerencsére leszokott a halála előrejelezgetéséről, mert szerintem is nagyon frusztráló.
2019. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
60%
Ilyent nem, de nagyanyám a nagyapám halála után kb. 10 évig mondott olyant magáról, hogy "Bárcsak meghalnék" stb. Ez (ön)sajnáltatás. Visszataszító érzemli zsarolás.
2019. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Halálvágy
2019. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagymamam ilyen. Jelenleg abban egyeztünk meg, hogy meg minimum egy evet hajlando eletben maradni, hogy lasson engem meghazasodni :')).
2019. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

15 évig hallgattam a családban, hogy "jajj, nagyanyád utolsó karácsonya, itt a 3napos ünnep, nem igaz, hogy csak 1x vagy képes eljönni hozzánk".


Aztán volt egy karácsony, amikor eü okok miatt egyáltalán nem jutottam el. Az volt az utolsó karácsonya :'(

2019. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet ezt jól is reagálni.

"Ne viccelj, mama, hát mèg X évig nem halhatsz meg, hát ott kell lenned a ballagáson/esküvőn, hát még làtnod kell a dédunokát..."

Sose éreztem frusztrálónak ezt. A halál az élet része, a nagyim meg idős, nyilván hamarabb hal meg, mint én normális esetben. Nálunk a fenti családi élcelődés lett belőle, hogy hogyne, majd 20/30/50 év múlva mondja ezt, addig még kell, hogy velünk legyen.

A korral benne is erősödik a saját halandóságának érzete. Ez nem érzelmi zsarolás, csak a saját aggodalmának kivetülése.


Egyébként már nem élnek a nagyszüleim, és nagyon sok mindenben igaza volt sajnos nagyimnak, a "ha majd nem leszek" litániáiban.

2019. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagymamám volt ilyen, de csak miután meghalt a nagypapám. A szomszédban lakot, naponta mentünk át hozzá, de így is unatkozott, magányos volt. A bátyám külföldön él, évente 2x jár haza, mindig elmondta neki, hogy most látlak utoljára. Végül majdnem 10 évvel túlélte nagypapámat.
2019. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem nem, bár apámnál megvan az a mentalitás hogy ha pl. valamit tervezek a következő évre, figyelmeztet hogy addig még meg is halhatok. Na ez se túl optimista dolog :D Szerintem azok a szülők/nagyszülők csinálják ezt akik elhanyagolva érzik magukat és próbálják felhívni a figyelmet magukra.
2019. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem félelemből mondják azt, amitől félnek. Aki nem mondja, az is gondolja, csak magában tartja, ami lehet, hogy rosszabb.
2019. márc. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hamvas rétihéja ***** válasza:
Játszátok le nekik a "Belehalok" dalt, szerintem tetszene nekik. Ezután majd dalolva mondják nektek, hogy "Lehet hogy ebbe én ma még belehalok"... :D
2019. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!