Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom elfogadatni a...

Hogyan tudom elfogadatni a családommal és főleg édesanyámmal, hogy az életem nem úgy alakul ahogyan a legtöbb fiatal, korombeli lánynak?!

Figyelt kérdés

27 éves leszek, nincs párom , nem is volt soha.

Nem vagyok túl csinos lány, így ez engem nem különösebben lep meg. Próbáltam alakítani a külsőmön, most sem vagyok igénytelen stb. de nyilvánvalóan túlsúlyos és nem igazán divatos.

A családom rendszeresen felozza a témát, hogy nem természetes, hogy nincs barátom és még nem vagyok eljegyezve vagy vagyok házas, nincs gyerekem és nem is tervezetk a közeljövőben és egyebek.

Próbálom megmagyarázni, hogy nem feltétlenül tehetek erről, jó lenne persze ha lenne párom, de ha ez van akkor ez van, majd talán alakul valami, de ha nem, akkor sem ugrom a Dunába, próbálok ettől még teljes életet élni.

Tudom, hogy valóban a legtöbb ember ilyenkor komoly kapcsolatban van, eljegyztett, házas vagy már gyerekes, de ha nekem nem ez az út jutott, akkor nem, ez van.

A család teljesen kétségbe van esve, engem hibáztatnak, hogy biztos elviselhetetlen vagyok, mindenkivel elutasító, válogatós stb.

Más is találkozott már ilyennel? Miket válaszoltatok?

Egyre jobban frusztrál a dolog, nem szeretnék kétségbeesetten partnert keresni, mert attól menekül mindenki.. :)



2019. márc. 27. 15:14
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Anyukám rendszeresen fenyeget, hogy öreglány leszek, aki majd megbolondul és ott maradok a nyakára, amihez neki nincs kedve. Mellesleg 200 km-re lakom tőle, jó diplomával és munkával rendelkezem, nem szeretnék a "nyakán maradni".
2019. márc. 27. 15:17
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem kellene magyarázkodni, illetve ha felhozzák a témát, akkor vagy témát váltani, vagy otthagyni öket fél órára, amíg lejönnek róla.


Ha meg nem marad nyugton a család, akkor egyszerüen ritkítsd a találkozásokat, és mondd meg az okát is - a te életed a te magánügyed, és ne ezzel foglalkozzanak, keressenek más témát!


Viszont amin változtathatnál, az a túlsúlyos állapot, nem feltétlen a kinézeted, hanem az egészséged miatt. (Bocs, ha nem egészen a kérdésre válaszolok ezzel, meg nem piszkálni akarlak, csak gondolkozz el ezen)

2019. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
A szüleiddel tedd ritkábbá és hűvösebbé a kapcsolatot. Ha felhozzák a témát, abban a pillanatban otthagyod őket (vagy leteszed a telefont). Légy önmagad, élj a magad kedvére, és egyszercsak egymásra találtok azzal, aki neked rendeltetett. Ne érd be olyannal, akit már a kapcsolat elején se tudsz elfogadni, mert ilyen nemtetsző tulajdonság csak egyre több lesz a partnerban, ahogy megismered. Olyat kell választani, akivel szívesen élsz együtt. A magad kedvére, nem a családodéra.
2019. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Az állandó evéskényszer a "lusták sportja".

Az egyik barátnőm 134 kg volt még kb. egy éve.

Megváltoztatta az étkezési szokásait, és jelenleg már csak 73 kg.

Kb nyárra tervezi elérni a kitűzött célt a 60 kg-ot.


Te is meg tudod csinálni.

Hidd el, szebb lesz utána a világ.

2019. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
És szerinted miért nem volt soha párod?
2019. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, nem tudom miért nem volt még komoly kapcsolatom. Sok randim volt már, ismerkedés stb. de egyikből sem lett semmi. Ha tudnám miért nem akkor nyilván változtaznék.
2019. márc. 27. 16:01
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Én nem hiszem, hogy csak a súly miatt. Mert akkor egy túlsúlyos embernek sem lenne kapcsolata.
2019. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg ne keress kétségbeesetten partnert, teljesen igazad van.

Anyukád valószínűleg őszintén aggódik, de ez még nem jogosítja fel rá, hogy az agyadra menjen. Én elmúltam 50, három gyerekem és egy férjem van, de nem múlik el talalkozás a 83 éves anyukámmal anélkül, hogy meg ne említené, hogy fogynom kellene. Nagyon szelíden, szinte bocsánatkérően mondja, de sose hagyja ki. Egyébként igaza van.

Ha neked kellemetlen módon, stílusban vagy gyakorisággal hozzák elő a párkapcsolat-túlsúly-akármilyen témákat, közöld kedvesen, de határozottan, hogy erről nem szeretnél beszélgetni, és ha mégsem hagyják abba, a következő mondatnál állj fel, és sétálj ki a szobából. Ebből sértődés lesz, de ha csak egyszerűen tiltakozol vagy mentegetőzöl, magyarázkodsz, sose fogsz hatást elérni.

Egyébként a túlsúly nem akadálya a párkapcsolatnak. Ha kiegyensúlyozott, elégedett, kedves ember vagy, előbb-utóbb fogsz párt találni. Jelentősen túlsúlyos 31 körüli barátnőm a nyáron megy férjhez, a saját 27 éves 165 cm magas 80kiló feletti lányom pedig a nyáron kötött házasságot egy igazán helyes és mégcsak nem is túlsúlyos fiatalemberrel.

Ettől persze még helyesen teszed, ha lefogysz, ahogy ez minden ducinak ajánlatos,

2019. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
27 vagy, nem vagy elkésve egyáltalán, legjobb barátnőm 31, dettó nincs senkije, nem vagy egyedi eset. Ne foglalkozz anyuddal, néha képesek mindent túldramatizálni..majd megtalál a párod, ha elérkezik az ideje..
2019. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Vannak barátnöid? Munkatársaiddal, szomszédaiddal milyen a kapcsolatod?
2019. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!