Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha visszamegyek dolgozni 3...

Ha visszamegyek dolgozni 3 kiskoru mellett ugye valahogy van megoldás arra hogy ne az 50%-át tiltsák a fizumnak?

Figyelt kérdés

Bírósághoz fordulhatok ugye!!

?

Nagyon félek nem tudom mi lesz!!

Kérem a bunkóskodók kíméljenek ok?


2017. febr. 6. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
ja, leviheted 33%-ra
2017. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

2. Az már jobb azt gondolom!!

Mert azzal legalább törlesztem,de a felét vennék az szép lenne!!

Köszi

2017. febr. 6. 20:41
 3/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha mindent kpban kérsz akkor tudod maximum elérni a 33%-ot. Ez nem bírósági ügy kérdése.
2017. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Állítólag nem szereti a munkáltató h kpba kéri a munkavállaló!!De megmondom miért gondolom nem az első vagyok,leszek!!
2017. febr. 6. 21:39
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha többféle tartozásod is van, akkor 50%-t fognak tiltani, ha csak egy, akkor 33%-t. Nem függ a gyerekek számától és nem tartozik a bíróságra. Esetleg a végrehajtóval kellene részletfizetésben megegyezned, és amíg rendesen törlesztesz, addig nem tilt semmit.
2017. febr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Jövedelemből alapból 33 %-ot vonnak. A nettó bérből!

Ha több tartozásod is van akkor maximum 50 %-ig terjedhet a levonás.


A fentiek alól elég kivételes helyzetet teremthet a gyermektartásdíj levonás.

Az lehet akár gyermekenként fix összeg, vagy gyermekenként 20-20 % mértékű, vagy bármi más, amit a bíróság megítél. Általában ez sem szokott a nettó bér 50 %-ánál nagyobb tétel lenni. De ez önmagában "egyedül" is elérheti az 50 %-ot.


Tehát milyen letiltásról beszélünk?

2017. febr. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Otp bank egyszer ,már jelezte hogy lesz , mivel nincs semmi a nevemen hál istennek ,így ha visszamegyek egyből 33%tuti megy ,aztán van 3 hitelkártya tartozás amiért még nem jelentkeztek de gondolom az is hamarosan megtalàl!!Bár direkt semmilyen levelet nem veszek át!!

Félreértés ne essék mielőtt leugatnátok mekkora szemét vagyok hogy szegény banknak nem fizetek,amíg normális fizethető törlesztések voltak fizettem aztán szépen azon kaptam magam hogy jéée egy büdöd vasam nem marad csak ezrkre a nyomorult törlesztésekre fizetem vissza!

Aztán jött az első baba még akkor is fizetgettem ,de aztán táppénz és kész ,küldtem be papírt hogy azért nem tudom fizetni mert veszélyeztetett terhességgel táppénzen vagyok ,de ők erre azt a választ adták hogy erre nem terjed ki a biztosítása a kártyának!!

Na erre vegurultam és visszairtam akkor elmentek ti a jó k anyátokba és nem fizetem azóta egyiket sem!!

Nos azt mondtam hm majd leülöm !!

De sajna azt mondták már nincs adósok börtö e!!

SOrry így jártam !!😢😢

Tudom ezzel nem velük csesztem ki !!Ezért kérdezgetem mit lehet tenni hogy legalább ne a felét kapják le!! Össz olyan 3 milláról beszélhtünk !

2017. febr. 7. 05:20
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Szóval szültél 3 gyereket arra, hogy előbb-utóbb elviszik a végrehajtók a kanapét meg a plüssmackót, azért mert a saját megítélésed szerint a bank túl magas kamatot számolt fel arra, hogy hónapokig fedezetlen hitelkártyákból finanszíroztad a megélhetéseteket. Lenyűgöző előrelátás.
2017. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 MaxDom ***** válasza:
76%

Szia, a lényeget már összefoglalták előttem: ha csak a banknak tartozol, akkor max. 33%-ot tilthatnak le a munkabéredből. De ha a munkabér mellett utazási támogatást is kapsz, akkor abból nem tiltanak. Ha a hitelkártyások is bejelentkeznek, akkor megy az 50%. Hiába nem veszed át a leveleket, a második át nem vétel után kikézbesítettnek minősül.

De az is megfontolandó, hogy fizetési könnyítést kérsz, tehát egy részének elengedését, ill. részletfizetést (értelemszerűen alacsonyabb részletekkel, mint a fizud 33%-a.)

Vagy elgondolkozhatsz egy költözésen. Tehát eladod az ingatlant, kifizeted a tartozást, majd veszel egy újat, pl. három gyermek esetén CSOK-kal 10M Ft. Így 7M plusz az egyenleged. KHR-esként is igényelheted a CSOK-ot.

2017. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha folyószámlára érkezik a béred, arra inkasszót is rakathat a végrehajtó, annak a szabályai szerint szinte az egész számlapénzt is viheti, csak egy igen alacsony összeget köteles meghagyni.
2017. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!