Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan befolyásolt titeket?

Onmyway kérdése:

Hogyan befolyásolt titeket?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, szüleim elváltak, azóta még nevelőszüleimtől is többször. Vannak féltestvéreim, de nem is erről van szó. Kérdésem az lenne, más is osztozik e az érzésben, hogy nincsen körülötte egy biztos ember sem akiben bízhat? Tényleges apa nélkül nőttem fel, de láttam ahogy másnak apja a saját apám. Ilyenkor belülről valami nagyon mélyen emészt, nem tudom jól megfogalmazni az érzéseim. A későbbiekben ez kihat majd az életemre? Vannak szorongásaim már most is párkapcsolattal kapcsolatban (nem volt még barátom) egyszerűen félek közel kerülni bárkihez is; nem bízom már senkiben

2019. ápr. 22. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

42F.


Elsősorban a szexualitásodra és a párválasztásodra fog kihatni. Valószínűleg nagyon sok csalódáson esel át, mire kezded megérteni, hogy is működik ez a bizalom-dolog.


Sok ilyen fiatal lányt láttam, aki pont úgy szorongott, és pont attól, amitől te. Nem ritka, hogy apa nélkül nőnek fel. Sajnos a legtöbbször tényleg áldozatként találkozom velük, miután megtalálta őket valami manipulatív gyökér, aki sikeresen elhitette velük, hogy ő lesz az első, akiben tényleg bízhatnak, a többit meg elvégezték a hormonok. Így készülnek a kiégett harmincas nők...


De ez nem jelenti, hogy nem bízhatsz senkiben. Vannak olyan fiúk, férfiak. Honnan ismered fel őket? Tessék, pár valószínű tulajdonságuk:


1. Stabil életük van. Rendezett környezetben, napirendet követve, pontosan meghatározott célokat követnek. Ez persze nem azt jelenti, hogy olyanok, mint a robotok, de nem mindenféle délibábokat kergetnek, meg ígérgetnek maguknak, hogy majd ez lesz meg az lesz, aztán semmit sem tesznek érte.


2. Ép családból származnak. Ez sincs kőbe vésve, de akik stabil háttérből jönnek, értékelik a megbízható párkapcsolatot. Rendszerint nincs lánytestvérük sem. Azok a fiúk, akik úgy nőttek fel, hogy minden nap láttak egy lányt maguk körül, és hogy neki is ugyanúgy büdös a lába és fingik, sokkal kevésbé ragaszkodnak a nőkhöz, kevesebbet hajlandóak beleadni egy kapcsolatba.


3. Tisztelnek, mint embert. Nem fetrengenek előtted, játszva a kiszolgáltatottat, hogy ereszkedj le hozzájuk, és nem próbálnak rád telepedni sem. Tulajdonképpen úgy beszélnek veled, mint bárki mással, akivel jóban vannak, felszabadultan és lazán.


4. Nagyon jó indikátor: megismerkedéskor nézz rá a cipőjére! Ha igénytelen, szakadt cipőt visel, ne foglalkozz vele. Kivéve persze, ha mondjuk egy építkezésen ismerkedtek meg, betonozás közben, de ez azért ritka.


5. Nem akar azonnal rád mászni. Tartsd őt távol, és figyeld, kitartó-e, hajlandó-e több héten át a közeledben maradni, és sem türelmetlennek, sem idegesnek nem kezd látszani. Ha kezdeményez, például meg akar csókolni, állítsd le gyengéden, de határozottan, és mondd meg neki, hogy erre még nem vagy felkészülve. Ha csak ki akar használni, ezután egy héten belül felszívódik.


6. Van valamilyen komoly érdeklődésük, hobbijuk, ami érdekli őket és amit fejlesztenek. Nem arra gondolok, hogy tele van a polcuk egy bizonyos buta képregénnyel, és fejből tudják az összes monológot a hozzá kapcsolódó filmekből, hanem valami alkotó tevékenység az. Programozás, makettezés, rajz-festés, zene (de nem kalimpálás egy szar gitárral, hanem komoly érdeklődés).


7. A legtöbb ember számára az, hogy valakit szeretnek, azt jelenti, hogy szeretik azt, amit az a másik ember tenni tud nekik. Keresd azt, aki akkor is hajlandó szeretni, ha semmit nem kap cserébe. Csak ne vidd túlzásba, mert elkergeted!


Amint látod, eléggé ésszel kell navigálni az ilyesmiben, de remélem, valamennyire érthető voltam. Sok szerencsét, kislány!

2019. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok csalódás ért életemben és nagyon sokáig nem értettem, hogy miért kell újra és újra átélnem ugyanazt a férfiak részéről, míg el nem kezdtem önismerettel foglalkozni.


Az apám alkoholista volt és gyakorlatilag szart a fejemre. Gyerekként sokszor végignéztem, ahogy üti-veri anyámat. Mint apa és férj, totálisan megbukott. Sajnos anyám 17 éves koromig várt azzal, hogy elváljon tőle.


Mikor elmentem szakemberhez és rávilágított arra, hogy a teljesen elferdült apa-minta miatt választok szinte mindig ugyanolyan férfiakat magam mellé, akkor kezdtem el megérteni, hogy mi az, amiért én vagyok a felelős és miért nem. Azért semmiképpen, hogy apám hogyan viselkedett, azért viszont igen, hogy tiszteljem és becsüljem magam annyira, hogy soha, senkinek ne engedjem meg, hogy úgy kezeljen, ahogyan apám az anyámat. Évekig tartott, mire meg tudtam válni a hibás berögződésektől. És bár négy évvel ezelőtt már meghalt, a mai napig nem tudtam feldolgozni, hogy soha nem szeretett és már választ sem kaphatok tőle a kérdéseimre.


Sok szakembernél jártam, volt aki segített, volt aki nem. Viszont lépésről-lépésre megértettem, hogy a szüleim által elcseszett gyerekkorom miként járult hozzá ahhoz, hogy sikerült idiótábbnál idiótább férfiakat beengednem az életembe és megengedni nekik, hogy undorítóan viselkedjenek velem.


Miután teljesen képben voltam azt illetően, hogy mit érdemlek és mi az, amit nem vagyok köteles elviselni, megismertem a páromat, akit öt testvérével együtt az édesanyja egyedül nevelt, mert az apja még a megszületése előtt lelépett. Párom a tökéletes példa arra, hogy vannak, akik nem követik a szülői példát és homlokegyenest mások lesznek. Családcentrikus, törődő, igazi társ, akinél felelősségteljesebb embert még életemben nem ismertem. De erre a kapcsolatra nekem is meg kellett érnem agyilag/érzelmileg.


A jelenlegi párom előtti kapcsolataim egy marék ürüléket nem értek. De nem csak amiatt, mert munkakerülők vagy drogosok voltak, hanem mert én megengedtem nekik, hogy az életem részei legyenek. Nem tiszteltem magam annyira, hogy minőségibb életet engedjek meg magamnak annál, mint hogy eltartsak egy munkakerülőt.


Egyébként minden exemre jellemző volt, hogy én sokkal jobban odavoltam értük, mint fordítva és az egész kapcsolat arról szólt, hogy el akartam érni, hogy jobban szeressenek. Küzdöttem a szeretetükért, ugyanúgy, ahogy apámnál egész életemben. Mikor felismertem ezt a párhuzamot, mintha egy óriási súly szakadt volna le rólam.


Kicsit hosszú lett, de remélem, találsz benne számodra hasznos információt!


38/N

2019. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es megint. Még annyit hozzátennék: ha valakivel randizni mész, figyeld, hogyan viselkedik másokkal, különösen akik "rangban" alatta vannak. Pincérrel, pénztárossal, hajléktalannal az aluljáróban. Ha lekezelő velük, máris felejtsd el a pasast, mert veled is ilyen lesz.
2019. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"más is osztozik e az érzésben, hogy nincsen körülötte egy biztos ember sem akiben bízhat?"

Igen: mindenki, akinek elváltak a szülei.


"A későbbiekben ez kihat majd az életemre?"

Igen, hiszen minden mindennel összefügg.


"Vannak szorongásaim már most is párkapcsolattal kapcsolatban (nem volt még barátom)"

Ez viszont teljesen természetes 17 évesen. Ha együtt nevelnének a szüleid, akkor is nagyon valószínű, hogy így lenne. Kamaszkorban mindenki tele van szorongásokkal (azok is, akiknek nagy a szájuk, akikről nem is gondolnád).


"17 éves lány vagyok ... nem bízom már senkiben"

:) Még nem bízol senkiben. Még nem is kell annyira megbízni mindenkiben, legyél csak óvatos. Majd ha már kétszer ennyi idős leszel, és még mindig ugyanitt tartasz, akkor aggódjál, ne most. A szülők válása nem könnyíti meg az életet, de azért nem is teszi lehetetlenné, hogy te majd boldogan, életed végéig szóló kapcsolatban élhess.

2019. ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!